Kamboçya İstanbul Fahri Konsolosluğu

Kamboçya İstanbul Fahri Konsolosluğu

T.C. sınırları içerisinde oturma izni bulunan, İstanbul ve çevre illerinden ikamet eden Kamboçya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri Kamboçya İstanbul Fahri Konsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Kamboçya seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri Fahri Konsolosluk tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Kamboçya vize işlemleri dahilinde Vize Merkezi olarak sürecin en doğru şekilde tamamlanması konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Detaylı bilgi için (0212) 970 05 38 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresini kullanarak bizimle kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Kamboçya İstanbul Fahri Konsolosluğu yetki alanı içerisinde Kamboçya vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma görevleri yer almaktadır. Vize işlemleri ile birlikte T.C. Oturum İzni bulunan, İstanbul ve çevre illerinden ikamet eden Kamboçya vatandaşlarının pasaport, vatandaşlık, evlilik, doğum, ölüm, noter tasdiki gibi işlemleri konusunda da hizmet verilmektedir. 

Kamboçya İstanbul Fahri Konsolosluğu 

İstanbul’da bulunan Kamboçya Fahri Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden T.C. vatandaşlarının vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma görevini yerine getirmektedir. Ayrıca aynı bölgede ikamet eden ve Türkiye’de yasal oturma izni bulunan Kamboçya Krallığı vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda hizmet vermektedir. İstanbul’da bulunan Fahri Konsolosluk ile birlikte Ankara Kamboçya Fahri Konsolosluğu da vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisine sahiptir.

Kamboçya vize başvuru işlemleri dahilinde danışmanlık hizmeti veren akredite vize başvuru merkezlerinin başvuru işlemlerini değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi bulunmamaktadır. Vize Merkezi olarak Kamboçya vize başvuru sürecinde başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunluluğu olmaması nedeniyle tüm işlemleri prosedüre uygun olarak gerçekleştirmekteyiz. 

İstanbul Kamboçya Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2022

İstanbul Kamboçya Fahri Konsolosluk binası ve çalışanları, Türkiye Cumhuriyeti ve Kamboçya Krallığı resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Başvuru değerlendirme aşamasında zaman kaybedilmemesi adına konsolosluk resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması oldukça önem arz etmektedir. 

1 OcakYılbaşı
7 OcakSoykırım Günü
8 MartDünya Kadınlar Günü
14-16 NisanKmer Yeni Yıl
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 MayısUluslararası İşçi Bayramı 
2-4 MayısRamazan Bayramı
14 MayısKralın Doğum Günü
15 MayısVisak Bochea Günü 
19 MayısKraliyet Çiftçilik Töreni
18 HaziranKing'in Annelerin Doğum günü
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
24 EylülAnayasa Günü
25-26Atalar Günü
15 Ekim  Kralın Babasının Anma Günü
29 EkimKralın Taç Giyme Günü
7-9 KasımSu Festivali Günü/Bağımsızlık Günü
31 AralıkYeni Yıl

İstanbul Kamboçya Fahri Konsolosluk İletişim Bilgileri

İnönü Cad. No:53 Kat:7 Daire:13 Işık Apt. Gümüşsuyu,34437 İstanbul 

Telefon numarası:+90  0212 232 00 88 

İstanbul Kamboçya Fahri Konsolosluk Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma 10:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kamboçya Vize Başvurusu Kabus Olmasın

Kamboçya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kamboçya İstanbul Konsolosluğu
  E. Ceyhun, 28 Haz 2020, 14:40

  İyi çalışmalar, ben yeşil pasaport sahibiyim ve arkadaşımla birlikte Kamboçya’ya kısa süreli turistik bir gezi düzenleyeceğiz. Arkadaşım bordo pasaport sahibi ve vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Kamboçya İstanbul Konsolosluğu randevusu şart mı? Başvuru işlemlerini sizinle birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Seyahatten ne kadar önce sizinle görüşmesi gerekiyor çünkü tek başına hatalı işlemler yapacağından korkuyor. Bu konuda bilgi ve yardımınızı almak istiyoruz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kamboçya İstanbul Fahri Konsolosluğu
  A.Keskin, 28 Haz 2020, 14:05

  Merhabalar, ben İstanbul’da ikamet ediyorum ve Kamboçya’yı eşimle birlikte ziyaret etme planı yapıyoruz. Vize başvurusunda bulunmamız gerekiyor sanırım bunun için Kamboçya İstanbul Fahri Konsolosluğu randevusu şart mı? İkimizin de bu işlemlerle ilgilenecek vakti yok. Bu nedenle işlemleri kurumumuz ile birlikte yapma kararı aldık. Sizden gerekli evraklar, vize ücreti ve başvuru sürecine dair bilgi verebilmenizi rica etmek için buradan yazıyorum. Dönüşünüzü bekliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kamboçya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp