Kamboçya Vize İşlemleri

Kamboçya Vize İşlemleri

Kamboçya vize işlemleri için Vize Merkezi Kamboçya vize uzmanlarımızı tercih edin, tüm işlemleri sizin adınıza yapalım!

Kamboçya vize başvuru işlemleri sırasında kurumumuzu tercih etmeniz halinde başvuru süreci uzman kadromuz aracılığıyla en doğru şekilde tamamlanmaktadır. Kamboçya vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için +902129636326 numaralı telefon ve [email protected] e-posta aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kamboçya seyahati gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize sahibi olmaları şartı aranmaktadır. Diplomatik, Hususi, Hizmet (Siyah, Yeşil, Gri) Pasaport hamili vatandaşlarımız 90 günü aşmayan Kamboçya ziyaretleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. T.C. Bordo Pasaport sahibi vatandaşlarımız başvuru işlemlerini Kamboçya e-vize sistemi üzerinden online olarak yapabilmektedir. Kamboçya Turistik Vizesi ile ülke sınırları içerisine 30 güne kadar ikamet hakkı tanınmaktadır.

Kamboçya Vize İşlemleri

Kamboçya vize başvuru işlemleri konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Vize Merkezi olarak Kamboçya vize işlemlerine dair profesyonel danışmanlık hizmeti vererek başvurunun en doğru gerçekleştirilmesini sağlamaktayız. Vize başvuru işlemlerinin kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirilmesi halinde başvuru aşamasında talep edilen evrakların eksiksiz olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. Kamboçya vize uzmanlarımız başvuruya ait evrakları düzenleyerek herhangi bir hatalı veya eksik evrak tespit etmesi halinde başvuru sahibi ile iletişime geçmektedir. Böylece başvurunun tamamen prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Vize Merkezi olarak başvuru aşamasında yapılan hatalar nedeniyle ortaya çıkan olumsuz sonuçların önüne geçmekteyiz. Başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle işlemler Kamboçya vize temsilcilerimiz tarafından sizin adınıza gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemleri süreci sona erene kadar ve kurumumuz tüm işlemler konusunda yetki sahibidir. Başvuru işlemlerini kabul etme değerlendirme yetkisi Kamboçya Konsolosluğuna aittir.

Kamboçya E-Vize

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili vatandaşlarımız başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden yapabilmektedir. T.C. Hususi Pasaport (Yeşil), Diplomatik Pasaport (Siyah) ve Hizmet Pasaportu (Gri) vatandaşlarımız 90 güne kadar olan Kamboçya seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan ve e-vize başvuru işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Kamboçya elektronik vizesi başvuruları için gerekli evrakların e-vize sistemine yüklenmesi ve ilgili vize ücretinin online olarak ödenmesi şartı aranmaktadır.

Kamboçya e-vize başvuru işlemlerinin doğru olarak tamamlanması ile birlikte başvuru talebi işleme alınmaktadır. Değerlendirme süreci sona erdiğinde başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine e-vize sonucu gönderilmektedir. Başvuru sahibi söz konusu vizenin çıktısını alarak Kamboçya seyahatini gerçekleştirmektedir. Kamboçya sınırları içerisine girildiğinde sınır görevlilerine ibraz edilen e-vize ile ülkeye giriş onaylanması halinde ilgili vize pasaporta işlenmektedir.

Kamboçya E-Vize Başvurusu

Kamboçya’ya seyahat planlayan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız başvuru prosedürlerini takip ederek e-vize işlemlerini başlatabilmektedir. Vize Merkezi olarak Kamboçya online vize başvuru işlemleri sırasında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Kurumumuz ile yapılan başvurularda işlemlerin gerçekleştirilmesine yönelik ortaya çıkabilecek her türlü sorunun önüne geçilmiş olmaktadır. Kamboçya e-vize başvuru işlemlerini başlatmak için gerekli evrakların Vize Merkezi e-posta adresi ile kurumumuza iletilmesi ve vize ücretinin online olarak ödenmesi şartı aranmaktadır.

Kamboçya vize uzmanlarımız gerekli evrakları başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenleyerek herhangi bir hata gözlemlenmesi halinde sizinle iletişime geçmektedir. Bu sayede online vize başvuru süreciniz en doğru şekilde tamamlanmakta ve tüm işlemler boyunca şahsen bulunmanıza gerek olmamaktadır.

Kamboçya Vizesi Gerekli Belgeleri

Kamboçya vize başvuru sürecinde konsolosluk tarafından talep edilen gerekli evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibine ve vize türüne göre talep edilen belgeler değişiklik gösterebilmektedir. İşlemler öncesinde ibraz edilecek gerekli belgelerin teyit edilmesi değerlendirme aşamasında herhangi bir olumsuz sonuca neden olmaması açısından oldukça önem arz etmektedir.

 • Kamboçya seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği olan Pasaport,
 • Kamboçya Vize Talep Dilekçesi (Turistik Vize Talep Dilekçesi ve Ticari Vize Talep Dilekçesi ayrı prosedüre göre hazırlanmaktadır.
 • Son 3 ay içerisinde uluslararası ölçülere uygun olarak çekilmiş beyaz fona sahip 2 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • Başvuru sahibine ait Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopileri,
 • Seyahate ait otel ve uçak rezervasyonları belgelerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Kamboçya Vize İşlemleri - Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Kamboçya vize başvuruları ortalama 5iş günü içerisine sonuçlanmaktadır. Başvuru işlemlerinin resmi tatil günlerine veya konsolosluğun yoğun olduğu günlere denk gelmesi halinde sonuçlanma süresi değişikliğe uğrayabilmektedir. Kamboçya vize değerlendirme işlemleri sırasında gerek görüldüğü takdirde başvuru sahibinden ek evrak talep edilebilmektedir. Planlanan Kamboçya seyahati ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına başvuru aşamasında evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve başvuru işlemlerinin seyahat tarihinin en az 15 gün öncesinde tamamlanması tavsiye edilmektedir.

Kamboçya Vize Reddi

Kamboçya vize başvuruları değerlendirme aşamasında herhangi bir nedenden dolayı reddedilebilmektedir. Konsoloslukların vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Kamboçya vize başvurunuzun reddedilmesi ve ret nedeninin şahsınıza bildirilmesi halinde bu nedeni ortadan kaldırmak şartıyla başvuru işlemi tekrarlanabilmektedir. Kamboçya vize başvurusunun olumsuz bir kararla sonuçlanmaması adına işlemlerin doğru olarak gerçekleştirilmesi, evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi ve başvurunun tutarlılık göstermesi oldukça önem arz etmektedir.

Kamboçya vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Kamboçya vize uzmanlarımız ile gerçekleştirmek, vize işlemlerine dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 63 26 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kamboçya vizenizi Vize Merkezi güvencesiyle alın!

Kamboçya Vize İşlemleri

Kamboçya ile ilgili sizden gelen sorular

6 sorudan en popüler 6 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Türk Vatandaşlarına Kamboçya e-vizesi
  A.Ş., 03 Eyl 2022, 12:57

  Merhaba, Türk vatandaşlarına Kamboçya e-vizesi zorunlu mudur? İnternette çok fazla farklı bilgi olduğu için size yazmak istedim. Sınırda problem yaşamak istemiyorum. Bu hafta Kasım ayı için biletimi alacağım. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kamboçya kapıda vize
  Y.Urgan, 02 Tem 2020, 15:06

  İyi çalışmalar, ben turistik gezi amacıyla ve orada yaşamakta olan bir arkadaşımı ziyaret etmek amacıyla Kamboçya’ya seyahat etmeyi düşünüyorum. Bordo pasaportum var online başvuru yapılabildiğini öğrendim. Acaba online olarak Kamboçya kapıda vize başvurusunda bulunmam mümkün mü? Yoksa mecburi olarak konsolosluk ile mi görüşmem gerekiyor? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kamboçya aile ziyaret vizesi
  E.Yıldız, 01 Tem 2020, 13:49

  İyi çalışmalar, Kamboçya’da yaşayan bir arkadaşım ziyaret etmek ve turistik gezi amacıyla Kamboçya’ya gitmek istiyorum. Bordo pasaportum var ve bordo pasaportluların seyahatleri öncesinde vize sahibi olması gerekiyormuş. Seyahatim içerisinde ziyaret nedeni de olmasından dolayı Kamboçya aile ziyaret vizesi başvurusunda bulunmam daha mı doğru olur? Başvuru sırasında sizden yardım almak istiyorum. Bunun için de ne yapmam gerektiğini söyleyebilir misiniz? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kamboçya Türkler'den vize istiyor mu?
  I.Önder, 27 Haz 2020, 12:52

  Merhabalar, ben arkadaşlarımla birlikte Kamboçya’ya seyahat etmek istiyorum. Kamboçya türklerden vize istiyor mu bilmiyorum. Bu konuda bilgi verir misiniz acaba ve istiyorsa başvuru nasıl yapabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kamboçya bordo pasaporta vize
  R.Duymaz, 23 Haz 2020, 12:14

  İyi günler, Kamboçya bordo pasaporta vize prosedürü hakkında bilgi almak istiyorum. Başvuru ve vize işlemleri nasıl yapılıyor bilmiyorum bu konuda dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi alabilir miyim? Başvuru gerekli evrakları ve vize ücretinden de bahsedebilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar ve teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kamboçya yeşil pasaporta vize istiyor mu
  K.Erdem, 22 Haz 2020, 13:40

  Merhabalar, 2020 yılı Eylül ayı içerisinde arkadaşlarımla turistik gezi amaçlı olacak şekilde Kamboçya’ya seyahat etmek istiyoruz. Arkadaşlarımdan bazıları yeşil bazıları ise bordo pasaport sahibi. Ben yeşil pasaport sahibiyim ve Kamboçya yeşil pasaporta vize istiyor mu bilmiyorum. Bu konuda bilgi vererek başvuru sürecine dair de kısaca bilinmesi gerekenlerden bahsedebilirseniz çok sevinirim. Dönüş için şimdiden teşekkür ediyorum ve ekibinize iyi çalışmalar diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kamboçya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp