Kamboçya Turistik Vize Talep Dilekçesi

Kamboçya Turistik Vize Talep Dilekçesi

Kamboçya Turistik Vize başvuru işlemleri sırasında ibraz edilmesi gereken Kamboçya Turistik Vize Talep Dilekçesi hazırlanmasına ilişkin bilgilere sayfamız üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi olarak başvuru işlemleri ve gerekli evrakların hazırlanması sürecinde danışmanlık hizmeti vererek sürece dair tüm işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktayız. Kamboçya vizesi, gerekli evrakları, vize talep dilekçesi, güncel vize ücreti gibi konular dahilinde detaylı bilgi almak için 0212 970 05 38 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kamboçya Turistik Vize Talep Dilekçesi 

Kamboçya Turistik Vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru işlemleri sırasında konsolosluğa hitaben Vize Talep Dilekçesi yazmaları gerekmektedir. Aşağıda yer alan maddeler doğrultusunda dilekçe yazımına ilişkin bilgi sahibi olabilir ve başvuru işlemleri sırasında belge hazırlanması aşamasından kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

 • Vize Talep Dilekçesi hazırlanması aşamasında Kamboçya seyahat amacı nedenlerinin açık ve net bir şekilde ifade edilmesi gerekmektedir. Turistik gezi detaylarının, ülke içerisinde ziyaret etmeyi planan yerlerin, herhangi bir gezi turuna katılacak olunması halinde söz konusa tura ilişkin bilgi ve belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Dilekçe içerisinde Kamboçya seyahat tarihi bilgilerinin uçak ve otel rezervasyonları ile tutarlılık gösterecek şekilde belirtilmesi oldukça önem arz etmektedir. Kamboçya seyahat tarihleri içerisinde başka bir ülkenin ziyaret edilecek olması halinde ilgili seyahate ilişkin belgelerin de dilekçe ile birlikte ibraz edilmesi gerekmektedir. 
 • Kamboçya seyahat sponsoru bilgisinin seyahat masraflarının nasıl ve kim tarafından karşılanacağına dair bilgi verilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle dilekçe içerisinde sponsor bilgisinin ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. 
 • Kamboçya Turistik Vizesi başvuru işlemleri sırasında hazırlanacak olan Vize Talep Dilekçesi içerisinde yer alan bilgiler ile ibraz edilen diğer gerekli evrakların tutarlılık göstermesi başvuru değerlendirme aşamasında herhangi bir olumsuz karar ile karşılaşılmaması adına oldukça önem arz etmektedir.

Kamboçya Turist Vizesi Dilekçe Örneği Turist Vizesi Dilekçe Örneği

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar 

Kamboçya Turist Vizesi başvurusunda bulunacak olan kişi SGK çalışanı ise; başvuru sahibinin bağlı olduğu şirket yetkilisi tarafından vize talep dilekçesinin yazılması gerekmektedir. Dilekçenin şirketin antetli kağıdına, seyahat tarihleri boyunca başvuru sahibinin izni olduğunun belirtilmesi gerekliliği bulunmaktadır. Ayrıca seyahat bitiş tarihinden sonra şirketteki görevine geri döneceği bilgisinin eklenmesi oldukça önem arz etmektedir. Hazırlanan dilekçenin şirket yetkilisi tarafından kaşelenmesi ve imzalanması şartı aranmaktadır. 

Kamboçya turistik gezi amacıyla vize başvurusunda bulunacak kişi öğrenci veya ev hanımı ise; seyahat masraflarının nasıl ve kim tarafından karşılandığını belirten sponsor yazısı sunmaları gerekmektedir. Seyahat sponsorunun başvuru sahibinin birinci dereceden yakını (anne-baba, eş, çocuk) olması zorunluluğu bulunmaktadır. Sponsor kişi tarafından hazırlanacak dilekçe içerisinde başvuru sahibinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacak olduğunun taahhüt edilmesi gerekmektedir. Sponsor tarafından yazılan dilekçenin sponsor kişi tarafından imzalanmış olması şartı aranmaktadır. 

Kamboçya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kamboçya turistik vize talep dilekçesi
  G.Ladin, 02 Tem 2020, 14:20

  Merhabalar Vize Merkezi, ben Kamboçya’yı ziyaret edebilmek için vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Başvuru sürecine dair küçük bir araştırma yaptım. Bu süreçte Kamboçya turistik vize talep dilekçesi talep ediliyormuş siz bu konuda yardımcı oluyor musunuz? Bir de iki dilekçe gerektiren durumlar hakkında bilgi verebilirseniz çok yardımcı olursunuz. Teşekkürlerimi iletiyorum ve iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kamboçya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp