Burkina Faso Vize

Burkina Faso Vize

Burkina Faso Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Burkina Faso seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemleri tabidir. Burkina Faso vizeleri ülkeye girişler sırasında sınır kapılarında alınamazken Burkina Faso vizelerinizi Türkiye'den temin ederek seyahat planı yapmayı unutmayınız. Burkina Faso vizeleri Kurumumuz aracılığıyla alınabilirken bu ülkeye olan seyahat tarihinizden 15 gün önce vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Burkina Faso vize işlemleri dair her türlü sorularınız için Çağrı Merkezimizi arayabilir veya [email protected] e-posta hesabımıza yazabilirsiniz.

Burkina Faso Vize başvuruları için hangi evrakları Merkezimize ulaştırmalısınız?

1. Pasaport ve Pasaportunuzun fotokopisi

2. Nüfus cüzdanı fotokopisi

3. 2 adet biometrik fotoğraf,

4. Davet yazısı veya Otel rezervasyonu,

Not: Burkina Faso vizesi için ek görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır. Vizeniz sonuçlanmadan herhangi bir yolculuk için hazırlık yapmayın.

Burkina Faso vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Burkina Faso vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Burkina Faso vizesi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz. 

Burkina Faso vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 3 ile 5 iş gününden daha uzun sürede onaylanabilmektedir. Burkina Faso ticari vize için gerekli belgeler ise öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.

Ancak unutmayın ki yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Burkina Faso yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Burkina Faso Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Burkina Faso vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Burkina Faso vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en basit yolu ikametinizin bağlı olduğu şehir ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması sebebiyle başka bir şehir ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde veya polis merkezlerinde kendi adınıza ait pasaport bölümünde pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için lazım olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmek durumundasınız. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenir ve bazı sorular sorulur. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz alınır ve bu bağlamda parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normal zamanlarda olduğu gibi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek yahut zorlaştıracak kimyasallar, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu, işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacak etkenlerden biridir. Ayrıca pasaport başvurusu için bir de biyometrik fotoğraflarınızı da götürmeniz gerekecektir. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllar boyunca kalacak şekilde işlenir. İşlemlerinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması durumunda evraklarınız sizin adresinize gönderilir.

Burkina Faso vizesi 3 ile 5 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Burkina Faso Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Burkina Faso vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Ayrıca Burkina Faso Konsolosluğuna Burkina Faso vizesi için başvuruda bulunacaksanız Burkina Faso için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Burkina Faso Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Burkina Faso vize başvuruları Burkina Faso Konsolosluğu ve Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetkilidir. 

Burkina Faso ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Burkina Faso için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp