Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Burkina Faso vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Burkina Faso vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Burkina Faso vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Burkina Faso vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Burkina Faso Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Burkina Faso’ya yapacakları 180 gün içerisindeki 90 güne kadarki gezilerinde vizeden muaftır. Ancak eğitim, ticaret ve oturum amacıyla ülkeye gidecek olanlar için Burkina Faso tarafından uygulamaya alınan bazı şartlar konuşmuştur. Ticari amaçlı geziler, resmi ve hizmete mahsus işler için ise Burkina Faso ticari vize istemektedir.

Burkina Faso ticari vize için gerekli belgeler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 1. Pasaport (en az 6 ay ve daha uzun bir geçerliliği olmalıdır.)
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır.)
 3. Burkina Faso ticari vize başvuru formu
 4. Burkina Faso ticari vizesi için dilekçe
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 6. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri (kopyaları)
 7. Bankada yeterli miktarda para
 8. Davetiye mektubu (şirketten)
 9. İş türü, meslek bilgileri, konaklama ve yol ücret bilgileri
 10. Burkina Faso ticari vizesi ücreti ödenti dekontu
 11. Banka bilgileri (hesap dökümü)
 12. Şirket bilgileri (ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 13. Sarıhumma ve diğer yaygın hastalık aşıları (hepatit A, çocuk felci, meningokok ve difteri-tetanoz aşılarının yapıldı belgesi)
 14. Burkina Faso’da kalacağı yerin adres bilgileri
 15. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Burkina Faso vizesi için ek görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır. Vizeniz sonuçlanmadan herhangi bir yolculuk için hazırlık yapmayın. Vize uzatmaları için başkentteki polis birimlerine başvuru yapın. Uçak biletlerinizi tarihi değiştirilebilir şeklinde ayarlayın. Belgelerinizi orijinal ve birer kopyaları halinde olarak götürün. İstenen belgeler çocuklar için de geçerlidir.

Burkina Faso vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Burkina Faso vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Burkina Faso vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Burkina Faso Fahri Konsolosluğu: Oruç Reis Mah. Vadi Cad. No 108 İstanbul Ticaret Sarayı Kat:3 Esenler, İstanbul adresinde bulunmaktadır. Burkina Faso Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri vize işlemleri için başvurularda öğleden önce alımlarda ise öğleden sonradır.

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği İlkbahar Mah. Galip Erdem Cad. 618. Sokak No:23 Çankaya/Ankara adresinde bulunmaktadır. Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği Pazartesinden Cumaya kadar vize işlemleri için öğleden önce başvuru yapmalısınız. Alımlar genellikle öğleden sonradır. Kendi başınıza gitmeden önce randevu almayı unutmayın. Ya da dilerseniz Vize işlemlerinizde bizler Vize Merkezi olarak size danışmanlık yapar ve bütün konularda size yardımcı oluruz. Bize bir telefon kadar uzaktasınız.

Burkina Faso vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 3 ile 5 iş gününden daha uzun sürede onaylanabilmektedir. Burkina Faso ticari vize için gerekli belgeler ise öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.

Yıpranmış pasaportunuzla vizeniz onaylansa bile ülkeye girişte sorun çıkması olasıdır. Burkina Faso’ya yolculuk etmek, tatil yapmak amaçlı gitmek istiyorsanız ve 90 günden daha az kalmayı düşünüyorsanız Burkina Faso turistik vize almanıza gerek kalmadan ülkeye giriş hakkınız bulunmaktadır. Burkina Faso ticaretin de yoğun olduğu ülkelerden biridir ve ticari amaçla ülkeyi ziyaret eden turist sayısı oldukça fazla olduğu için bu konuda gerekli bazı düzenlemeler yapılmıştır. Burkina Faso’ya ticari amaçla gidiyorsanız mutlaka Burkina Faso ticari vizesi almanız gerekir. Ticari vize için şirketinizden davetiye, şirket banka hesap cüzdanı vb. birtakım ek belgeler de istenmektedir. Bunları yukarıda saydık.

Ticari vize başvurunuzu yaptıktan sonra Burkina Faso vize ücreti ödemenizi de gerçekleştirerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz ve vizenizi onaya sunabilirsiniz. Vize başvurunuzu erken bir tarihte yapmanız tavsiye olunur.

Ancak unutmayın ki yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Burkina Faso yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Burkina Faso Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Burkina Faso vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Burkina Faso vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en basit yolu ikametinizin bağlı olduğu şehir ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması sebebiyle başka bir şehir ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde veya polis merkezlerinde kendi adınıza ait pasaport bölümünde pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için lazım olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmek durumundasınız. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenir ve bazı sorular sorulur. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz alınır ve bu bağlamda parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normal zamanlarda olduğu gibi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek yahut zorlaştıracak kimyasallar, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu, işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacak etkenlerden biridir. Ayrıca pasaport başvurusu için bir de biyometrik fotoğraflarınızı da götürmeniz gerekecektir. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllar boyunca kalacak şekilde işlenir. İşlemlerinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması durumunda evraklarınız sizin adresinize gönderilir.

Eğer Burkina Faso Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almalısınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Burkina Faso vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Burkina Faso vizesi 3 ile 5 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Burkina Faso Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Burkina Faso vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Ayrıca Burkina Faso Konsolosluğuna Burkina Faso vizesi için başvuruda bulunacaksanız Burkina Faso için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Burkina Faso Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Burkina Faso vize başvuruları Burkina Faso Konsolosluğu ve Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Burkina Faso vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Burkina Faso vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Burkina Faso vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Burkina Faso vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Burkina Faso vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Burkina Faso vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
BURKİNA FASO VİZESİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 23
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 23
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 23
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2074
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5071
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com