Gaziantep

Telefon

+903422555025

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Burkina Faso Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Burkina Faso Vize Merkezi Gaziantep sayfamıza hoşgeldiniz

Burkina Faso vizenizi pratik yollardan Gaziantep'ten alabilmek için aşağıdaki bilgileri dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Gaziantep Vize Merkezi ile iletişime geçebilir Burkina Faso vizenizi Gaziantep'ten alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir veya [email protected] adresine yazabilirsiniz. Öneri ve şikâyetlerinizi [email protected] adresine yazarak bildirebilirsiniz.

Burkina Faso Vizenizi Gaziantep'ten Nasıl Alabilirsiniz?

  1. Adım: Burkina Faso Vize Merkezi departmanımızı arayarak bilgi mail’ini talep edin.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz Burkina Faso Vizesi için gereken evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Eksiksiz hazırladığınız gerekli evrakları Gaziantep Vize Merkezi şubemize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Vize Merkezi temsilcimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenebilirsiniz.
  5. Adım: Burkina Faso vize sonucunuz çıktıktan sonra pasaportunuzu teslim alabilir veya kargo ile talep edebilirsiniz.

Burkina Faso Vizesi Gaziantep Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Burkina Faso vizesi Gaziantep başvurunuzu seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun evraklarla yapın. Burkina Faso vize talep edenler seyahat amacını netleştirdikten sonra web sitemizin Vize İşlemleri bölümünde evraklara dair ön bilgilendirmeye ulaşabileceklerdir. Burkina Faso vize başvuru formuna Form ve Dilekçe başlığı altında bulabilirsiniz.

Lütfen dikkat! Burkina Faso vize başvurunuzun kabul edilmesi için vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gereklidir. Evraklarınız tam olmalıdır ve tamamlayamadığınız evraklarınız varsa yerlerine alternatif olarak hangi evrakların geçerli olabileceği bilgisine temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Gaziantep Vize Merkezi temsilcilerimiz veya Burkina Faso Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından dosyanıza yeni evrak eklemeniz talep edebilir. Talep edildiği takdirde yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Burkina Faso Vize Başvurularınızda Gaziantep Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Burkina Faso vizesine Gaziantep'ten başvuru gerçekleştirecek kişiler, şubemizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.
Vize Merkezi – Gaziantep Şubesini aşağıdaki saatlerde ziyaret edebilirsiniz.
Pazartesi, Cuma: 08.00 / 19.00 saatleri arasında,
Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında
Burkina Faso vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu alma zorunluluğu yoktur.

Burkina Faso Vizesine Gaziantep'ten Yapılacak Başvurularda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burkina Faso vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin. Burkina Faso vize işlemlerinde seyahatinizden en fazla 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkınız vardır. Burkina Faso vizesinin çıkış süresi 3-5 iş günü bulabildiğinden seyahatinizden en az 15 gün öncesinden başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Gaziantep Vize Merkezi olarak Burkina Faso vizesine başvuru yapacak kişilere Konsolosluk tatil günleri ve sezona bağlı yoğunluğu dikkate alarak başvuru yapmalarını öneriyoruz.
Burkina Faso vizesine seyahat amacınıza uygun vize başvuru yapmalısınız.

Burkina Faso vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınızı-turistik, ticari, özel ziyaret- net olarak belirleyin. Burkina Faso'da bulunan aile veya arkadaşınızdan bir istek yani davetiye gelmiş ise Burkina Faso aile ve arkadaş ziyareti vize kategorisine, ülkeye sadece turistik gezi amaçlı seyahat edecekseniz Burkina Faso turistik vizesine, Burkina Faso'da bulunan iş ortağınızla toplantıya, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Burkina Faso ticari vizesine başvuru yapın ve vize türüne uygun evrakları hazırlayın ve seyahat amacınızı dışına çıkmayın.

Başvuru Evraklarınız Ve Seyahat Tarihleriniz Tam Ve Net Olmalıdır

Gaziantep Vize merkezi başvuru evraklarınızın Burkina Faso Konsolosluğunun taleplerine uygun şekilde hazırlanması için size destek vermektedir. Bilgi mail’mizi dikkatle inceleyin ve evrak detayları ile ilgili bilgilere temsilcimizi arayarak ya da Burkina Faso vize merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinden ulaşabilirsiniz.

Burkina Faso vize başvuruları için Gaziantep Vize Merkezimize teslim edeceğiniz evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz açık ve net olmalıdır. Burkina Faso Konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarih diğer vize evraklarınızda belirttiğiniz tarihler uyumlu olsun. Burkina Faso Konsolosluğu vizenizi belirttiğinizi seyahat tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak bu şekilde olsa dahi vizeniz dilekçenizde yer alan seyahat tarihinden itibaren geçerli olur.

Hotel ve Uçak Bileti Rezervasyonları Hakkında

Vize sonucuna ve çıkış süresine karar veren kurum Burkina Faso Konsolosluğudur ve bazı durumlarda vizenizin seyahat tarihinize yetişmeyebileceğini göz önünde bulundurarak Burkina Faso vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmanızı tavsiye etmiyoruz. Rezervasyon yaptırmanız ve bu belgeleri temsilcilerimizle paylaşabilirsiniz.

İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri istisnai olarak gidiş-dönüş uçak biletini satın almanızı talep edebilirler. Bununla ilgili bilgilendirmeyi ilgili makamdan aldıktan sonra gerekiyorsa rezervasyonlarınız için ödeme yapabilirsiniz.
Başvuru İşleminiz devam ederken Burkina Faso Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz.

Burkina Faso vizesine Gaziantep'ten başvuru yapmış ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri telefon veya mail yoluyla sizi mülakata çağırabilirler. Lütfen böyle durumları Gaziantep Vize merkezi temsilcilerinizle paylaşmayı unutmayınız. Burkina Faso Konsolosluğu görevlileri vize başvuru sahiplerinin ibraz ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişmektedir ki Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilinde olup görüşmeye şahsen gitmeniz gerekecektir.
Burkina Faso vize başvurularında normal şartlarda parmak izi alma ve mülakat uygulaması yoktur ancak istisnai durumlarda Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

Burkina Faso Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Gaziantep'ten yapacağınız Burkina Faso vize başvurularınız 3 ila 5 iş günü arasında değişebilen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımamaktadır ve normal şartlarda ön görülen bir süredir. T.C. vatandaşı olmayan yabancı pasaport sahiplerinin başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun olabilir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.