Burkina Faso Vizesi

Vize Merkezi Burkina Faso vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Burkina Faso vize türlerinde yani Burkina Faso vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Burkina Faso Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. Burkina Faso vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Burkina Faso vize hizmetlerini deneyimli kadrosuyla profesyonel bir Burkina Faso danışmanlık hizmeti veren bir firmadan çok daha fazla bir deneyime sahiptir. Vize Merkezi Burkina Faso vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Burkina Faso vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Burkina Faso vizesi için tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Burkina Faso Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Burkina Faso Vize Uygulaması

Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları, 180 gün içinde 90 günü aşmayan ziyaretleri için Burkina Faso vizesinden muafken, Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umumi (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde vize almaları gerekir.

Burkina Faso Kapıda Vize

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği tarafından hazırlanan vize ile yolculuk yapılabileceği gibi, ülkeye girişte havaalanından da alınabilir. Fakat bir çok havayolu firması, pasaportunda geçerli Burkina Faso vizesi olmayan yolcuları uçuğa kabul etmemekte ve zorluk çıkarmakta.

Bu tarz sorunlar ile karşılaşmamak için vizenizi kurumumuz üzerinden seyahatinizin öncesinden almanızı öneriyoruz.

Burkina Faso Vize Türleri

Seyahat amacınıza, konaklama sürenize ve ziyaret sıklığınıza göre başvurulması gereken Burkina Faso Vizesi değişmektedir.Başvuru yapılabilecek Burkina Vize çeşitleri şunlardır:

  • Ticari, 3 Aylık, Tek Girişli, Burkina Faso Vizesi
  • Turistik, 3 Aylık, Tek Girişli, Burkina Faso Vizesi
  • Ticari, 3 Aylık, Çok Girişli Burkina Faso Vizesi
  • Ticari, 6 Aylık, Çok Girişli Burkina Faso Vizesi
  • Ticari, 12 Aylık, Çok Girişli Burkina Faso Vizesi
Burkina Faso Vizesi ücretleri, başvuru yapacağınız kategoriye göre farklılık göstermektedir. Güncel Burkina Faso Vize Ücretleri için hazırlamış olduğumuz sayfaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Başvuru için eksiksiz doldurulması gereken Burkina Faso Başvuru Formu’na burayı tıklayarak erişebilir,güncel evrak listesini paylaştığımız Burkina Faso Vizesi için Gerekli Evraklar sayfamıza buradan inceleyebilirsiniz.

Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Burkina Faso Konsolosluğuna yaptığınız Burkina Faso vizesi başvurusu sonucu Burkina Faso seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 3 ile 5 iş günü içerisinde Burkina Faso vizeniz sonuçlanır.

Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Burkina Faso vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Burkina Faso vizesine başvuru yapmışsanız Burkina Faso vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Burkina Faso Hakkında Genel Bilgiler

Uzun yıllar Fransa’nın sömürgesi olan ve 1960 yılında bağımsızlığına kavuşan Burkina Faso’nun ilk adı, Fransızca Haute-Votka olarak anılması sebebiyle Yukarı Volta idi. 1983 yılında Thomas SANKARA liderliğinde gerçekleşen devrimin ardından ülke, bugünkü adı olan Burkina Faso adını aldı.

Burkina Faso Nerededir?

Afrika Kıtasının batısında bulunan Burkina Faso, denize kıyısı olmayan bir kara ülkesi konumundadır.Komşuları ise Benin, Fildişi Sahilleri, Mali, Nijer, Togo ve Gana ülkeleridir.

Burkina Faso’nun Başkenti

Ouagadougou şehri Burkina Faso’nun Başkentidir. Aynı zamanda ülkenin en büyük şehri de olan Ouagadougou 2.2 milyon nüfusa sahip olmakla birlikte, kültürel ve finansal merkez konumundadır.

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği

Burkina Faso Hükümetinin Türkiye’deki temsil gücü en yüksek kurumu olan Burkina Faso Ankara Büyükelçiliğinin bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Adres: İlkbahar Mah. Galip Erdem Cad. 618. Sokak No:23 Çankaya/Ankara
Telefon: 0312 490 71 51

Burkina Faso Para Birimi

Burkina Faso resmi para birimi olarak CFA Frangı BCEAO kullanır. CFA Frangı BCEAO, Burkina Faso resmi para birimidir. Kısaltması XOF olarak yazılan CFA Frangı BCEAO’nun alt para birimi ise Centime’dir. Centime Burkina Faso ülkesinde kullanılan en küçük para birimi olma özelliği taşır.

Burkina Faso ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Burkina Faso için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.