Burkina Faso Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. Burkina Faso vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Burkina Faso vize hizmetlerini deneyimli kadrosuyla profesyonel bir Burkina Faso danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir deneyime sahiptir. Burkina Faso vizesi için Vize Merkezi Burkina Faso vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Burkina Faso vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Burkina Faso vizesi için tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Burkina Faso Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Burkina Faso Vize Şartları

Umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Burkina Faso’ya yapacakları 180 gün içinde 90 güne kadar ikamet süreli yolculukları vizeden muaftır. Bu durum muafiyeti sadece turistik amaçlı tek giriş vizeleri için geçerlidir ve öğrenim, çalışma, uzun süreli ikamet vb. nedenlerle yapılacak seyahatlere ilişkin vize uygulamaları için vize başvurusu yapmak mecburiyetindesiniz. Ayrıca Hizmet ve Hususi Pasaport hamili vatandaşlar ise vizeye tabi olup vizelerini Burkina Faso’nun Ankara Büyükelçiliği’nden temin edebilirler. Dilerseniz bu konu hakkında Vize Merkezi şubelerimizi arayarak daha ayrıntılı ve özel bilgiler de alabilirsiniz.

Burkina Faso’ya seyahat edecek vatandaşların Seyahat Sağlığı Merkezi’nden ya da ilgili merkezlerde sarıhumma, hepatit A, çocuk felci, meningokok ve difteri-tetanoz aşılarını yaptırmaları ve uluslararası aşı kartlarını yanlarında bulundurmaları mecburidir.

Ayrıca Burkina Faso'nun Roma Büyükelçiliği, Türkiye’ye akreditedir. İstanbul'da Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Her tür (diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus) pasaport hamili Türk vatandaşı vizeye tabidir. Vize için İstanbul Fahri Konsolosluğuna başvurulabilir ya da Vize Merkezi şubelerimizden bilgi alınabilir.

Burkina Faso ticari, öğrenim ve çalışma veya oturum gibi durumlardan dolayı vize istemektedir. Vize belgeleri aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Burkina Faso ticari vize başvuru formu
 4. Burkina Faso ticari vizesi için dilekçe
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 6. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri
 7. Bankada yeterli miktarda para
 8. Davetiye mektubu (şirketten)
 9. Burkina Faso ticari vizesi ücreti ödenti dekontu
 10. Banka bilgileri (hesap dökümü)
 11. Şirket bilgileri (ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 12. Sarıhumma, hepatit A, çocuk felci, meningokok ve difteri-tetanoz aşılarının yapıldı belgesi
 13. Burkina Faso’da kalacağı yerin adres bilgileri
 14. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Burkina Faso vizesine başvuru yaptığınız takdirde ek görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda fayda vardır.

Burkina Faso ticari vizesi için aklınıza takılan başka bir soru olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Yine de Burkina Faso vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Burkina Faso vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Burkina Faso vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Burkina Faso vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Burkina Faso yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Burkina Faso Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Burkina Faso Konsolosluğuna yaptığınız Burkina Faso vizesi başvurusu sonucu Burkina Faso seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 3 ile 5 iş günü içerisinde Burkina Faso vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir.. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Burkina Faso vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Burkina Faso vizesine başvuru yapmışsanız Burkina Faso vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Burkina Faso Vize Ücretleri

Burkina Faso vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Burkina Faso devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Burkina Faso vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Burkina Faso vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Burkina Faso vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Burkina Faso vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Burkina Faso vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Burkina Faso vize ücretleri Burkina Faso turistik vize, Burkina Faso öğrenci vizesi, Burkina Faso aile vizesi, Burkina Faso ticari vize, Burkina Faso yatırımcı vizesi, Burkina Faso konsolosluk çalışanları vizesi, Burkina Faso basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Burkina Faso göçmenlik, Burkina Faso aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Burkina Faso vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Burkina Faso vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Burkina Faso vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Burkina Faso vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Burkina Faso vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Burkina Faso Vizesi Başvuru Formu

Burkina Faso vizesi başvuru formu Fransızca– İngilizce ya da Türkçe seçenekleriyle mevcuttur.

Burkina Faso vize başvuru formu Burkina Faso Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Burkina Faso vizesi alınmasında gereklidir. Burkina Faso vizesi başvuru formu Burkina Faso Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Burkina Faso Konsolosluğunda Burkina Faso vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Burkina Faso vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Burkina Faso vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Burkina Faso vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Burkina Faso seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Burkina Faso vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Burkina Faso vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Burkina Faso vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Burkina Faso vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

daha fazla göster

Burkina Faso ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon