Burkina Faso Vatandaşlığı

Burkina Faso Vatandaşlığı

Burkina Faso Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Burkina Faso vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Burkina Faso vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Burkina Faso vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Burkina Faso vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Burkina Faso Vatandaşlığı

Burkina Faso vatandaşlığına başvuru yapabilmeniz için öncelikte vatandaşlık şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu vatandaşlık türleri kategorilere ayrılmıştır. Bunlar: yurt dışında doğmuş Burkina Fasolular, sonradan Burkina Faso’ya taşınmış olanlar, evlilik yoluyla vatandaşlık hakkı kazananlar, yasallaşma yolu ile bu hakkı kazananlar vs. gibi türlere ayrılır. Bu hakkı elde ettikten sonra dilerseniz önceli vatandaşlığınızı silebilirsiniz ya da çifte vatandaşlık alırsınız. Bu size kalmış bir haktır.

Daha önce kullandığınız oturum izinleriniz ve bu izinler süresinde göstermiş olduğunuz davranışlar da ayrıca size büyük bir yarar sağlayacaktır. Fransızca biliyor olmanız çok büyük bir getiri olacaktır. 10 yılı aşkın bir süredir oradaysanız bu da size büyük bir olasılık verecektir. Orada doğmuş ve en az iki yıldır orada olan çocuklar vatandaşlık hakkı alabilir. Onlar alınca ebeveynleri de alma hakkı kazanabilir.

vatandaşlık hizmeti vermemekteyiz

----

Eğer evlilik gibi bir nedenden dolayı vatandaşlık başvurusunda bulunacaksanız evliliğinizi ispat edecek belgeleri yanınızda bulundurmanız sürecin sağlığı için son derece önemlidir.  

Sizden istenen diğer şartlar ise şu şekildedir:

 1. Pasaport (önceki vatanınızdan ya da varsa Burkina Faso pasaportu
 2. En az 4 adet biyometrik fotoğraf (4+4 en sağlıklı olanı)
 3. Maaş bilgisi (banka hesap dökümleri, aylık maaş ve diğer gelir kaynakları, adınıza düzenlenmiş mal ve mülklerin liste ve belgeleri)
 4. 18 yaş üstü olmak
 5. Fransızca bilmek
 6. Daha önce vatandaşı olduğunuz ülkedeki bilgileriniz (okul, diploma, meslek, gelir vs. durumu)
 7. En az 10 yıldır Burkina Faso’da olma şartı (ispat belgeleri vs. Bu hak uzun süredir Burkina Faso’da kalanlara özgüdür.)
 8. Bir Burkina Faso vatandaşı ile evli iseniz evlilik cüzdanı
 9. Burkina Faso’da daha önce aldığınız oturum izni belgeleri
 10. Burkina Faso’da yatırım yapmak, iş kurmak ve yıllardır bu işlerde çalışmış olmak
 11. Sanat, eğitim, bilim gibi bir dalda bir yeteneğiniz, çalışmanız varsa
 12. Burkina Faso’ya özel bir hizmetiniz olmuşsa
 13. Burkina Faso için ahlaki bir yapınız varsa, suçunuz yoksa, sağlığınız yerindeyse bu size ayrıca büyük bir avantaj sağlar.
 14. En önemlisi ise kendi geçiminizi sağladığınızdan emin olan görevliler size bu hakkı vermekte zorluk çıkarmazlar. Bu nedenle varsa adınıza düzenlenmiş mal ve mülklerin bir listesini vermenizde çok büyük bir yarar vardır.

Not: Vatandaşlık başvuruları devletten devlete göre değişmekle beraber Burkina Faso vatandaşlığı Avrupa devletlerine göre nispeten daha kolaydır. Size sponsor olacak bir bireye sahipseniz bu kişinin de yardımı dokunacaktır. Bu nedenle vatandaşlık için başvuru yapmadan önce yasal süreci ve Göçmenlik Dairesinden gerekli izinleri almanız son derece önemlidir.

Eğer Burkina Faso’nun yasal bir vatandaşı ile evli iseniz, ya da yasal bir vatandaşı sizin anneniz, babanız ya da evladınız ise sizden vatandaşlık için çok fazla istek yapmazlar.

Burkina Faso vatandaşlığına dair bilmek istediğiniz başka bir durum olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyorsanız bizi ziyaret edebilirsiniz.

Burkina Faso ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Burkina Faso için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp