İstanbul

Adres

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sit. 6 Blok Daire:4 Beşiktaş, Ulus

Telefon/Faks

+90 (212) 970 05 23

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

afrika@vizemerkezi.com

Burkina Faso Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Burkina Faso Vize Merkezi İstanbul sayfamıza hoş geldiniz

Burkina Faso vizenizi pratik yollardan İstanbul'dan alabilmek için aşağıdaki bilgileri dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak İstanbul Vize Merkezi ile iletişime geçebilir Burkina Faso vizenizi İstanbul'dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir veya istanbul@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com adresine yazarak bildirebilirsiniz.

Burkina Faso Vizenizi İstanbul'dan Nasıl Alabilirsiniz?

  1. Adım: Burkina Faso Vize Merkezi departmanımızı arayarak bilgi mail’ini talep edin.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz Burkina Faso Vizesi için gereken evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Eksiksiz hazırladığınız gerekli evrakları İstanbul Vize Merkezi şubemize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Vize Merkezi temsilcimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenebilirsiniz.
  5. Adım: Burkina Faso vize sonucunuz çıktıktan sonra pasaportunuzu teslim alabilir veya kargo ile talep edebilirsiniz.

Burkina Faso Vizesi İstanbul Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Burkina Faso vizesi İstanbul başvurunuzu seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun evraklarla yapın. Burkina Faso vize talep edenler seyahat amacını netleştirdikten sonra web sitemizin Vize İşlemleri bölümünde evraklara dair ön bilgilendirmeye ulaşabileceklerdir. Burkina Faso vize başvuru formuna Form ve Dilekçe başlığı altında bulabilirsiniz.

Lütfen dikkat! Burkina Faso vize başvurunuzun kabul edilmesi için vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gereklidir. Evraklarınız tam olmalıdır ve tamamlayamadığınız evraklarınız varsa yerlerine alternatif olarak hangi evrakların geçerli olabileceği bilgisine temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca İstanbul Vize Merkezi temsilcilerimiz veya Burkina Faso Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından dosyanıza yeni evrak eklemeniz talep edebilir. Talep edildiği takdirde yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Burkina Faso Vize Başvurularınızda İstanbul Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Burkina Faso vizesine İstanbul'dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, şubemizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.
Vize Merkezi – İstanbul Şubesini aşağıdaki saatlerde ziyaret edebilirsiniz.

  • Pazartesi, Cuma: 08.00 / 19.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında

Burkina Faso vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu alma zorunluluğu yoktur.

Burkina Faso Vizesine İstanbul'dan Yapılacak Başvurularda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burkina Faso vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin. Burkina Faso vize işlemlerinde seyahatinizden en fazla 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkınız vardır. Burkina Faso vizesinin çıkış süresi 3-5 iş günü bulabildiğinden seyahatinizden en az 15 gün öncesinden başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. İstanbul Vize Merkezi olarak Burkina Faso vizesine başvuru yapacak kişilere Konsolosluk tatil günleri ve sezona bağlı yoğunluğu dikkate alarak başvuru yapmalarını öneriyoruz.
Burkina Faso vizesine seyahat amacınıza uygun vize başvuru yapmalısınız.

Burkina Faso vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınızı-turistik, ticari, özel ziyaret- net olarak belirleyin. Burkina Faso'da bulunan aile veya arkadaşınızdan bir istek yani davetiye gelmiş ise Burkina Faso aile ve arkadaş ziyareti vize kategorisine, ülkeye sadece turistik gezi amaçlı seyahat edecekseniz Burkina Faso turistik vizesine, Burkina Faso'da bulunan iş ortağınızla toplantıya, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Burkina Faso ticari vizesine başvuru yapın ve vize türüne uygun evrakları hazırlayın ve seyahat amacınızı dışına çıkmayın.

Başvuru Evraklarınız Ve Seyahat Tarihleriniz Tam Ve Net Olmalıdır

İstanbul Vize merkezi başvuru evraklarınızın Burkina Faso Konsolosluğunun taleplerine uygun şekilde hazırlanması için size destek vermektedir. Bilgi mail’mizi dikkatle inceleyin ve evrak detayları ile ilgili bilgilere temsilcimizi arayarak ya da Burkina Faso vize merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinden ulaşabilirsiniz.

Burkina Faso vize başvuruları için İstanbul Vize Merkezimize teslim edeceğiniz evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz açık ve net olmalıdır. Burkina Faso Konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarih diğer vize evraklarınızda belirttiğiniz tarihler uyumlu olsun. Burkina Faso Konsolosluğu vizenizi belirttiğinizi seyahat tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak bu şekilde olsa dahi vizeniz dilekçenizde yer alan seyahat tarihinden itibaren geçerli olur.

Hotel ve Uçak Bileti Rezervasyonları Hakkında

Vize sonucuna ve çıkış süresine karar veren kurum Burkina Faso Konsolosluğudur ve bazı durumlarda vizenizin seyahat tarihinize yetişmeyebileceğini göz önünde bulundurarak Burkina Faso vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmanızı tavsiye etmiyoruz. Rezervasyon yaptırmanız ve bu belgeleri temsilcilerimizle paylaşabilirsiniz.

İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri istisnai olarak gidiş-dönüş uçak biletini satın almanızı talep edebilirler. Bununla ilgili bilgilendirmeyi ilgili makamdan aldıktan sonra gerekiyorsa rezervasyonlarınız için ödeme yapabilirsiniz.
Başvuru İşleminiz devam ederken Burkina Faso Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz.

Burkina Faso vizesine İstanbul'dan başvuru yapmış ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri telefon veya mail yoluyla sizi mülakata çağırabilirler. Lütfen böyle durumları İstanbul Vize merkezi temsilcilerinizle paylaşmayı unutmayınız. Burkina Faso Konsolosluğu görevlileri vize başvuru sahiplerinin ibraz ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişmektedir ki Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilinde olup görüşmeye şahsen gitmeniz gerekecektir.
Burkina Faso vize başvurularında normal şartlarda parmak izi alma ve mülakat uygulaması yoktur ancak istisnai durumlarda Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

Burkina Faso Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

İstanbul'dan yapacağınız Burkina Faso vize başvurularınız 3 ila 5 iş günü arasında değişebilen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımamaktadır ve normal şartlarda ön görülen bir süredir. T.C. vatandaşı olmayan yabancı pasaport sahiplerinin başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun olabilir.

Vize Merkezi Personel

Burkina Faso ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz