Çanakkale

Telefon

+908502411219

Burkina Faso Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Burkina Faso Vize Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz Burkina Faso Vize sayfasına hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında Burkina Faso vize başvuru süreçlerine, vize başvuruları için gerekli olan evrak listelerine, vize türlerine ve başvuru ücretlerine dair birçok bilgiye erişebileceksiniz.

Burkina Faso Vize Çanakkale şubesi olarak Çanakkale Merkez başta olmak üzere Gökçeada, Gelibolu, Biga, Bayramiç, Eceabat, Çan, Bozcaada, Ezine, Lapseki, Ayvacık, Yenice ve tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz Burkina Faso vize başvuruları için deneyimli vize uzmanlarımız eşliğinde profesyonel bir vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Burkina Faso vizesi ile alakalı kapsamlı bilgi alabilmek ve sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek için Çanakkale ofisimizde hizmet vermekte olan uzmanlarımıza [email protected] adresi aracılığı ile e-posta atabilir ya da +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonu tuşlayarak bizleri arayabilirsiniz.

Burkina Faso - Çanakkale

Uzun yıllar Fransa’nın sömürgesi olan ve 1960 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur. Thomas SANKARA liderliğinde 1983 yılında gerçekleşen devrimin ardından ülke, bugünkü adı olan Burkina Faso adını aldı. Daha öncesinde Burkina Faso’nun ilk adı, Fransızca Haute-Votka olarak anılması sebebiyle Yukarı Volta idi. Denize kıyısı olmayan bir kara ülkesi olan Burkina Faso Afrika Kıtasının batısında bulmaktadır. Komşuları ise Mali, Nijer, Benin, Fildişi Sahilleri, Togo ve Gana ülkeleridir. Burkina Faso’nun başkenti ise Ouagadougou şehridir. Aynı zamanda ülkenin en büyük şehri de olan Ouagadougou 2.2 milyon nüfusa sahip olmakla birlikte, kültürel ve finansal merkez konumundadır.

Burkina Faso Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Ülkemizden, Burkina Faso’ya seyahat edecek olan Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport, Yeşil (Hususi) Pasaport ve Gri (Hizmet) Pasaportu sahibi olan vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir.

Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak olan seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadır. 

Ülkemiz sınırları içerisinde Burkina Faso vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma da yetkili olan tek kurum Burkina Faso Ankara Büyükelçiliğidir. Ülkemizde ayrıca Burkina Faso İstanbul Fahri Konsolosluğu yer almaktadır. Ancak fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde herhangi bir diplomatik yetkisi bulunmamaktadır.

Burkina Faso Vize Türleri - Çanakkale

Gerçekleştirecek olduğunuz Burkina Faso seyahatinizin gerekçesi, başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Doğru vize türünü belirleyip, doğru başvuru evraklarını tamamlamanız gerekmektedir. Bu nedenle seyahat gerekçenizi doğru bir şekilde belirlemeli ve doğru evrakları temin etmeniz gerekmektedir. 

Aşağıda listelenmiş olan vize türleri içerisinden seyahat gerekçenize uygun olan vize türüne tıklayarak gerekli evrak listelerine ve o vize türü hakkında kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz. Seyahatiniz için doğru vize türünün hangisi olduğu konusunda fikir sahibi olamıyor ya da farklı nedenlerle seyahatinizi gerçekleştirecekseniz eğer Çanakkale Burkina Faso Vize Merkezinde hizmet vermekte olan vize danışmanlarımızı +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta atarak rehberlik talep edebilirsiniz. Burkina Faso vize türleri aşağıda listelenmiştir;

Burkina Faso Vizesi Nasıl Alınır? - Çanakkale

Burkina Faso Vize başvuru evraklarının eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Başvuru evraklarının eksiksiz ve hata olmadan tamamlanmış olması gerçekleşecek olan vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanmasında büyük önem arz etmektedir. Burkina Faso vizesine başvuru yapacak olan vatandaşlarımız Türkiye’nin tüm illerinden Çanakkale Burkina Faso Vize Merkezi aracılığı ile hiç bir zahmete girmeden, çözüm odaklı bir vize başvurusunda bulunabilirler.

Çanakkale Burkina Faso Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz vize başvurularınız 4 temel adımda çözüm odaklı bir şekilde gerçekleşecektir. 

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Gerçekleştirecek olduğunuz Burkina Faso seyahatinin gerekçesine ve mesleki durumunuza göre özel olarak hazırlanmış olan gerekli evrak listeleri uzmanlarımız tarafından sizlere ulaştırılacaktır. Belirtilen evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamalı ve Çanakkale ofisimize iletmeniz gerekmektedir. Burkina Faso Vize başvuru evraklarının kontrolleri uzmanlarımız tarafından yapılacak ve herhangi bir eksik ya da hata olması halinde gerekli düzenlemeler vakit kaybetmeden yapılacaktır.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Gerçekleştirilecek olan Burkina Faso vize başvurusu için belirtilen ücret, vize türüne göre ve talep edilen vize süresine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Burkina Faso vize başvuru ücreti hakkında bilgi alabilmek için Çanakkale şubemizi +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonu arayarak öğrenebileceğiniz gibi [email protected] adresine e-posta atarak bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.
  • Başvuru Dosyasının Sunulması: Burkina Faso vize başvurularında, başvuru sahiplerinin bizzat konsoloslukta bulunmalarına gerek yoktur. Vize uzmanlarımız sizler adına vize başvurunuzu gerçekleştirecek ve hazırlamış olduğunuz Burkina Faso Vize başvuru dosyanızı ilgili makamlara iletecektir.
  • Pasaportun Teslim Alınması: Burkina Faso vize başvuru sürecini uzmanlarımız sizler için düzenli bir şekilde takip ederler. Burkina Faso Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde pasaportunuz uzmanlarımız tarafından teslim alınacak ve en kısa zamanda sizlere ulaştırılması sağlanacaktır.

Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Burkina Faso Vize başvuru süreçlerini değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Burkina Faso Ankara Büyükelçiliğinde bulunmaktadır. Bu nedenle başvurunuzun sonuçlanması konsolosluklarda yaşanabilecek olan yoğunluklara ya da resmi tatil günleri gibi etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak ortalama olarak 3 ila 5 iş günü içerisinde Burkina Faso Vize başvurularınız sonuç bulmaktadır.

Burkina Faso Vizesi Reddi - Çanakkale

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilecek olan vize başvurunuz evrak eksikli, hatalı evrak gönderimi, gelir bilgilerinin yetersiz beyan edilmesi ya da vize süresi bittiğinde ülkeyi terk etmeyeceğiniz gibi bir algı oluşturuyor olmanız vize başvurunuzun büyük bir olasılıkla reddiyle sonuçlanmasına sebep olur. Burkina Faso vizeniz reddedildiğinde eksiklerinizi tamamlayıp kararı itiraz etme hakkınız vardır. Bu aşamaya kadar hala uzman bir vize danışmanı ile görüşmediyseniz aynı hataları tekrar yapmamanız ve tekrar vize reddi almamanız için Çanakkale Burkina Faso Vize Merkezi’nden destek almanızı tavsiye ederiz. 

Ziyaretçimiz, daha detaylı bilgi ve vize başvurunuz hakkında aklındaki soruların cevabı için Vize Merkezi Çanakkale şubesi vize uzmanımıza ulaşmak istiyorsanız +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonu arayarak ya da [email protected] adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. 

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp