Oturum

Zimbabve Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Zimbabve vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Zimbabve vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Zimbabve vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Zimbabve vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Zimbabve’de Oturum

Aileye bağlı ya da emekli olacak kişiler, yatırımcılar, süresiz kalacak olan kişiler ya da vatandaşlık için oturum izni almak isteyen bireyler Zimbabve’nin göç yasalarından faydalanabilir.

Aileye bağlı olarak gidecekler ya da emekliler için öncelikle 18 yaşın altında olmak ya da emekli olmak şarttır. 18 yaşından küçükler oturum izni için aile bireylerine bağlı olarak gitmek durumundadır. Bu kişiler söz konusu belgeleri tamamen doldurmak zorundadır. Ekonomik bağımsızlıklarını belirtmeleri ya da sponsor göstermeleri son derece gereklidir. Oturum izinlerinin hepsi Göçmenlik Bürosundan halledilmektedir.

Zimbabve oturum izni için gerekli belgeler ve şartlar şu şekildedir:

 1. Oturum vizesi başvuru formu 2 tane (dikkatlice doldurulmuş olmalıdır)
 2. Pasaport (en az 6 aylık geçerlilik süresinin olması lazımdır)
 3. 2 adet biyometrik fotoğraf
 4. Vize izin belgeleri
 5. Doğum sertifikası
 6. Tüberküloz hastası olmadığına dair rapor
 7. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim, şirket bilgileri, ticari kayıt numarası, işçi kapasitesi, maaşı, sözleşme süresi, doğum günü, uyruğu vs.) İçişlerinden onay alması gerekmektedir.
 8. Orada iş bulunması halinde işveren sertifikası
 9. Sözleşme belgeleri
 10. Sağlık raporu (aşı bilgiler vs.)
 11. Polis raporu
 12. Başvuru ücreti ve dekont ispatı
 13. İletişim bilgileri
 14. Aşılar
 15. Uluslararası geçerli sağlık sigortası
 16. Bankada yeterli miktarda paranın bulunduğuna dair ispat

Not: Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur. Aileye bağlı gitmiyorsanız bu vize türünde 18 yaşından büyük olmanız lazımdır. Öğrenci durumları için okuldan verilmesi gereken izin ve öğrenci belgelerini de eklemelisiniz. Eğer Zimbabve üzerinden bir okul nedeniyle gidiyorsanız oradaki okuldan kabul yazısını ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu izin türü için size onay çıkmadıkça çalışmaya başlamanız yasadışı göçmenlik ve çalışma sayıldığı için işlemleriniz tümden iptal olabilir. Vizeler tek ya da çok girişli olarak verilmektedir. Oturum izni de aynı şekilde verilmektedir. Sarıhumma ve kolera aşıları yaptırınız. Bu konuda dikkatli olmaya çalışın.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir. Eğer oturum izni için orada iseniz İçişleri bakanlığının onaylı belgelerini sunmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır.

Eğer süresiz bir oturum izni almak istiyorsanız daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

Zimbabve Oturum Vizesi Zimbabve'de uzun süreli oturma ve çalışma izni sağlar. Zimbabve, içinde Türkiye’nin de bulunduğu bir grup ülkeye, turistik ve ziyeret amaçlı alınan vizelerin haricinde 4 çeşit vize uygular. Bunları A ( Havaalanı transit geçiş vizesi),  B ( Transit geçiş vizesi), C (turistik ve iş amaçlı kısa vadeli kalış vizesi) ve D (Uzun vadeli kalış ve yerleşim vizesi) tipi olarak gruplandırabilriz. D Vize, D Tipi Vize, D Tipi oturum Vizesi, Zimbabve oturum vizesi gibi isimlerle de anılabilir.

Zimbabve Oturum Vize başvuruları Zimbabve Elçiliği / Konsolosluğu tarafından alınmaktadır. Başvuru sahipleri bu kategoriye girdiklerini ayrıntılı olarak gösteren belgeleri gerekli kuruma ibraz etmelidir, detaylar için vize danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 04 54
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 04 54
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 04 54
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 83
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2467
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5375
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com