Tayvan Turistik Vize

Tayvan Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Tayvan Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Tayvan’a turistik amaçla seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo), hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibi kişilerin Tayvan’a seyahatlerinden önce vize almaları gereklidir.

Tayvan’a turistik amaçlarla seyahat edecek Türk vatandaşlarının pasaportlarının geçerlilik süresini kontrol etmeleri gereklidir. Tayvan seyahati sonrası için en az 6 ay geçerli pasaportun olması gerekmektedir. Tayvan’a turistik nedenlerle gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Tayvan’ın uygulamış olduğu turistik vize türlerinden Tayvan turistik vize almaları gereklidir.

Tayvan turistik vizenin geçerliliği vizenin çıktığı tarihten itibaren 3 aydır. Tayvan turistik vize tek girişli ve çok girişli olarak alınabilmektedir. Çok girişli vize için daha önceden Tayvan vizesi olma şartı aranmaktadır. Vizenin en fazla kalış süresi 30 gündür. Bu süre uzatılamamaktadır.

15 Mayıs 2013 yılı itibariyle umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarına sınırda vize ita edilmesi uygulaması başlatılmıştır. 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizeyi sınırda almak isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Taipei’deki Taoyua Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları ve dönüş biletini beyan etmeleri, Taoyuan Havaalanı dışındaki havaalanlarından giriş yapacak kişilerin önceden vize almaları gerekmektedir.  Tayvan sınır kapısında veya havaalanında herhangi bir sorun, karışıklıkla karşılaşmamak için turistik vize başvuru işlemlerinizi seyahatinizden önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Vize Merkezi Tayvan vize işlemlerinde başvuru sahibinin vize başvuru sürecini kolaylaştırmak için danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize Merkezi başvuru sahibine gerekli belgelerin Tayvan resmi makamlarının istemiş olduğu şekilde hazırlanması ile ilgili destek vermektedir. Tayvan Büyükelçiliği tarafından istenen gerekli evraklar konusunda destek almak ve Tayvan turistik vize başvurusunu kolayca gerçekleştirmek için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Tayvan Büyükelçiliği gerekli gördüğü takdirde başvuru sahibini görüşmeye çağırabilmektedir.

10 Şubat 2016 tarihinden itibaren turizm, ticari, aile ziyareti, uluslararası konferans veya spor etkinliklerine katılmak amacıyla Tayvan’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları e-vize başvurusunda bulunabilirler. Belirtilen amaçlar dışında ya da 30 günden uzun Tayvan’da kalmak isteyen kişilerin gerekli dosyaları hazırlaması ve normal vize başvurusu yapmaları gereklidir.

E-vize yalnızca turizm, iş, akraba ziyareti, konferanslara veya spor etkinliklerine katılmak amacıyla verilmektedir. Eğer Tayvan’a işe girme, eğitim almak, aile yanında ikamet etme veya Çince dil kurslarına gitme gibi sebeplerle seyahat etme amacı bulunmaktaysa uygun olan vize türüyle Tayvan temsilciliğine başvuru yapılması gerekmektedir.

Tayvan Turistik Vize için Gerekli Evraklar

Tayvan turistik vizesi tek girişli ve çok girişli olarak alınabilmektedir. Çok girişli vize için daha önceden Tayvan vizesi olma şartı aranmaktadır. Seyahatinize uygun bu iki vize türünden birini seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

  1. Pasaport. Başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.
  2. Fotoğraf. Son 3 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf.
  3. Uçak bileti ve otel konfirmasyonu
  4. Eğer varsa ziyaretine gidecek kişinin yazacağı davet yazısı. Turistik vize başvurularında antetli kağıt şartı aranmamaktadır. Dilekçe A4 kağıda yazılmalıdır.
  5. Turistik vize başvurularında banka hesabında 2000 Amerikan doları olduğunu gösteren hesap.

Tayvan Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Tayvan turistik vize işlemleri Tayvan Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmakta olup vize çıkış süresi 7-10 iş günü sürmektedir. Ancak bazı vize türleri sundukları kalış süresinin uzun olmasından ötürü daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Aynı zamanda Tayvan Büyükelçiliği’nin randevu tarihlerinin yoğun olması, tatil günlerine denk gelmesi veya ek evrak talep etmesi gibi durumlar olması halinde vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. Bu sebeple Tayvan turistik vize başvurusunun seyahat tarihinden en az 10 gün öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir.

Tayvan Turistik Vize Ücreti

Tayvan Büyükelçiliği vize ücretini başvurunun işleme alınabilmesi ve değerlendirilmesi için istemektedir. Güncel Tayvan vize ücretleri hakkında bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz. Tayvan turistik vize ücreti başvuru sahibinin evraklarının konsolosluğa gönderilmesinden önce ödenmektedir. Herhangi bir nedenden dolayı vizenin reddedilmesi halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. Tayvan turistik vize ücreti tek girişli ve çok girişli olmasına istinaden değişiklik göstermektedir. Giriş sayısı bittikten sonra yeniden başvuru yapılarak ülkeye giriş yapılabilir. Tayvab Turistik vize ücretleri belirli zaman aralıklarında değişebilmektedir. Tayvan turistik vize güncel ücretleri hakkında bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Yükleniyor...