Tayvan Vize İşlemleri

Tayvan Vize İşlemleri

Tayvan Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Tayvan Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Tayvan seyahati için vize müracaatı yapacak başvuru sahiplerinin, Tayvan Büyükelçiliği'ne vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Temsilcileri sizin adınıza takip etsin.

Tayvan Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Tayvan Vizesine Başvurmalı mıdır?

Tayvan Devleti’ne seyahat etmek isteyen T.C. Umuma Mahsus (bordo),  T.C. Hizmet (gri), T.C. Hususi (yeşil) ve T.C. Diplomatik (siyah) Pasaport hamili T.C. vatandaşlarının, Tayvan ülkesine giriş yapabilmeleri için Tayvan Vizesi almaları gerekmektedir.

Tayvan Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?

Tayvan vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir.
Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Tayvan Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Tayvan Konsolosluğu, tüm vize başvurularını Pazartesi- Cuma günleri Saat: 09.00 – 10.00 saatleri arasında kabul etmekte ve Tayvan vizes başvurularını 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak Konsolosluğun iş yoğunluğu gözönünde bulundurularak, Tayvan'a seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 2 hafta önce başvuruların yapılması doğrudur.

Tayvan Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi Tayvan Vize Temsilcileri, Tayvan vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Tayvan vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. Tayvan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Tayvan’a seyahat planı olan umuma mahsus (bordo), hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi T.C vatandaşlarının Tayvan’a seyahatlerinden önce vize almaları gerekmektedir.

15 Mayıs 2013 yılından itibaren umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin Türk vatandaşlarına kapıda vize verilmesi uygulaması başlatılmıştır. 30 güne kadar ikamet etme imkanı sağlayan tek girişli vize almak isteyenlerin Taoyua Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları ve dönüş biletini ibraz etmeleri, Taoyua Havaalanı dışındaki havaalanlarından giriş yapacak kişilerin önceden vize almaları gereklidir. Tayvan sınır kapısında ya da havaalanında bir sorunla karşılaşmamak için vize başvuru işlemlerinin seyahat tarihinden önce yapılması önemlidir.

T.C. pasaport sahibi Türk vatandaşları Tayvan vize başvurularını Tayvan Türkiye temsilciliği olan Tayvan Büyükelçiliği Ankara ve Tayvan vize işlemleri için hizmet veren seyahat acenteleri, vize merkezleri ile yapabilirler. Tayvan vize başvuru formunu tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak, vize başvuru evrakları ve seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olan pasaportla birlikte konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerine başvuru yapabilirsiniz.

Vize Merkezi, Tayvan vize başvuru işlemlerinde başvuru sahibinin başvurunu kolaylaştırmak için danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize Merkezi Tayvan vize başvurusu için gerekli evrakların resmi temsilciliklerin istemiş olduğu şekilde hazırlanması için başvuru sahibine yardımcı olmaktadır. Tayvan Büyükelçiliği tarafından istenen evraklar konusunda destek almak ve Tayvan vizesi başvurunuzu hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için Vize Merkezi temsilerimizi arayabilirsiniz.

10 Şubat 2016 yılından itibaren, ticari, turizm, aile akraba ziyareti, konferans ya da spor etkinliklerine katılmak amacıyla Tayvan’a seyahat planı olan kişiler e-vize başvurusunda bulunabilmektedirler. Belirtilen amaçlar haricinde veya 30 günden uzun süre Tayvan’da kalmak isteyenlerin gerekli belgeleri hazırlayarak normal vizeye başvuru yapmaları gerekmektedir. E-vize sadece turizm, iş, aile ziyareti ya da spor etkinliklerine katılmak amacıyla verilmektedir. Eğer Tayvan’a işe girmek, öğrenim görmek, aile yanında kalmak ya da Çince dil kursuna gitmek gibi nedenlerle seyahat edecek kişilerin uygun vize türüne başvuru yapmaları gereklidir. Tayvan Türkiye dış temsilciliği olarak Tayvan Ankara Büyükelçiliği diplomatik görevini yürütmektedir. Türkiye ile Tayvan Devleti arasındaki karşılıklı ticari ve kültürel ilişkileri güçlendirmek için çalışmalar yürütmektedir. Tayvan Büyükelçiliği, Tayvan vize başvurularında bölge ayrımı yapmaksızın değerlendirmeye alırken Tayvan vizesi için şahsen başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Tayvan vizesinin verilmesi ve karar aşaması Tayvan Büyükelçiliği’nin inisiyatifinde bulunmaktadır.

Tayvan Vizesi için Gerekli Evraklar

Her Tayvan vizesi başvurusu için evraklar gerekli olup Tayvan vizesi için gereken evraklar başvuru yapacağınız Tayvan vizesinin türüne göre başvuru koşullarına göre değişmektedir. Bazı evraklar her Tayvan vizesi için ortak olarak istenmektedir. Bu evraklar pasaport, iki adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi olup her Tayvan vizesi için bu evrakları öncelikli olarak hazırlamanız gereklidir. Bu temel evrakların dışında ek evrak hazırlanması gerekirse evrakların neler olduğu ve nelerin olması gerektiği Tayvan vize başvurusu ile ilgili kriterlere bağlı olarak değişmektedir. Seçilecek vize türü seyahat amacına uygun olmalı ve seyahat amacını ispatlayan evraklar hazırlanmalıdır. Tayvan vize başvurularında Tayvan’dan gönderilecek davetiyenin özelliği seyahat amacını da birlikte getirmektedir. Tayvan ticari vize başvurularında Tayvan’da faaliyet gösteren firma ya da organizasyon yetkilisi tarafından gönderilmesi gereklidir. Bu evrakların yanı sıra, seyahatleri sürecince maddi ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterli para miktarının olduğunu gösteren evraklar da Tayvan vizesi için gerekli evraklar arasında olabilir. Eksik, hatalı hazırlanmış, seyahat amacına uygun olmayan evraklar vize işlemlerinin uzamasına ya da ret ile sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak seyahat planınızı bildirip başvuru yapmanız gereken vize türü ve hazırlamanız gereken evrak listesini istediğinizi belirtmeniz durumunda temsilcilerimiz size uygun olan vize türü ve hazırlamanız gerekli evraklar hakkında detaylı bilgiyi e-posta aracılığıyla ileteceklerdir. Tayvan vizesi için başvurunuzu Vize Merkezi ile yapmanız durumunda temsilcilerimiz evrakları Tayvan resmi makamlarının istediği şartlara göre hazırlamanıza yardımcı olarak vize başvurusunu daha kolay yapacak ve vize alma şansınız yükselecektir.

Vize Başvuru Formu

Tayvan vize başvuru formu, Tayvan Büyükelçiliği tarafından hazırlanmış olup başvuru sahipleri hakkında konsolosluğun bilgi edinmesini sağlamaktadır. Tayvan vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulması gerekir ve vize başvuru evrakları arasında bulundurulması zorunludur. Tayvan vize başvuru formu eksiksiz, tam bir şekilde doldurulmalıdır. Tayvan vize başvuru formu olmadan yapılacak vize başvuruları Tayvan Büyükelçiliği tarafından kabul edilmemektedir. Tayvan vize başvuru formunda verilen bilgilerin başvuru evraklarında verilen bilgilerle uyum göstermesi gerekli olup gerçeğe uygun olmayan belgelerle yapılan başvuru kabul edilmemektedir.

Tayvan Büyükelçiliği

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Türkiye’de oturum izni sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları Tayvan Konsolosluk işlemleri için Tayvan Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Tayvan Ankara Büyükelçiliği, Tayvan vize işlemleri için Türkiye’de yaşayan Tayvan vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı ve doğum gibi işlemleri konusunda yetkili makamdır. Tayvan Türkiye dış temsilciliği olarak Tayvan Ankara Büyükelçiliği diplomatik görevini yerine getirmektedir. Türkiye ile Tayvan Devleti arasındaki ticari ve kültürel ilişkileri güçlendirmek için çalışmalar yürütmektedir. Tayvan Büyükelçiliği uzun süreli vize işlemleri, vatandaşlık işlemleri, belge tasdik işlemleri, ölüm, doğum, boşanma işlemleri, çeviri hizmetleri ve apostille işlemi konusunda konsolosluk hizmeti de verir. Tayvan Konsolosluğu, Tayvan vize başvurularını bölge ayrımı olmaksızın değerlendirmeye alırken Tayvan vizesi için şahsen başvuru şartı bulunmamaktadır. Tayvan Konsolosluğu vize başvurusuna yetki verilmiş seyahat acenteleri aracılığıyla yapılan başvuruları işleme almaktadır.

Tayvan vizesi için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Tayvan Konsolosluğu vize başvurusu yetkili seyahat acenteler aracılığıyla yapılan başvuruları işleme almaktadır. Tayvan Konsolosluğu vize başvurularını vize randevu sistemi ile kabul etmektedir. Tayvan vize başvurusu sömestr, bayram, yılbaşı, fuar, paskalya ve dil okulu gibi yoğun olduğu günlere denk gelmesi halinde Tayvan Konsolosluğu’nun yoğun olabileceği dikkate alınarak Tayvan seyahat planını en az 30 gün önceden planlanması önemlidir. Tayvan Büyükelçiliği’nin Tayvan vize başvurusunda bulunacak kişiler İngilizce hazırlanmış Tayvan vize başvuru formunu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurmaları gereklidir. Tayvan Büyükelçiliği’ne yapılan Tayvan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Tayvan vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.

Tayvan Vize Ücreti

Tayvan vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi için Tayvan vizesi için uygulanmakta olan ücretin ödenmesi gereklidir. Aksi halde Tayvan vize başvuruları kabul edilmemektedir. Vize ücreti yapılan vize başvurusunun işleme alınabilmesi ve değerlendirilmesi için istenmektedir. Tayvan vizesi için istenen ücretler sabit olmayıp belirli dönemlerde değişiklik gösterebilmektedir. Tayvan vize ücreti başvuru yapılacak tüm vize türleri için aynı olmamaktadır. Tayvan vize ücretleri başvurulan vizenin türüne, giriş sayısına göre değişmektedir. Tayvan vize ücretleri, gerekli evrakların konsolosluğa gönderilmesinden önce ödenmekte ve vizenin ret ile sonuçlanması durumunda iade edilmemektedir.

Tayvan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tayvan vize işlemleri Tayvan Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmakta olup vize çıkış süresi 7-10 iş günü sürmektedir. Ancak bazı vize türleri sundukları kalış süresinin uzun olmasından ötürü daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Aynı zamanda Tayvan Büyükelçiliği’nin randevu tarihlerinin yoğun olması, tatil günlerine denk gelmesi veya ek evrak talep etmesi gibi durumlar olması halinde vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. Bu sebeple Tayvan vize başvurularının seyahat tarihinden en az 10 gün öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir.

Tayvan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Tayvan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp