Tayvan Ticari Vize

Tayvan’a seyahat etmek isteyen T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Tayvan’a giriş yapabilmeleri için vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. T.C. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi kişiler de umuma mahsus pasaport sahibi kişiler gibi Tayvan’a seyahatlerinde vize almaları gereklidir.

Tayvan’a ticari nedenlerle seyahat edecek Türk vatandaşlarının pasaportlarının geçerlilik sürelerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Tayvan seyahati sonrası için en az 6 ay geçerli pasaportun olması gereklidir.

Tayvan’a ticari amaçla gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Tayvan’ın uyguladığı vize türlerinden Tayvan ticari vize almaları gerekmektedir. Tayvan’a iş toplantısı, fuar ya da ticari antlaşma gibi ticari nedenlerle seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının Tayvan ticari vizesine başvuruda bulunmalıdırlar. Tayvan’a ticari ziyarette bulunacak kişilerin tek girişli ya da çok girişli olan ticari vize türlerinden birini tercih etmeleri gerekmektedir.

Tayvan ticari vize başvuru işlemlerinin yapılması için davetiye zorunludur. Tayvan’daki firmadan davetiye yazısının alınmaması halinde ticari vizenin alınma imkanı olmaz. Tayvan ticari vize için istenen evraklar büyükelçiliğin kriterlerine göre hazırlanmalı, Tayvan’da ziyaret edilecek firmadan gelen yazı evraklara eklenmelidir. Tayvan Büyükelçiliği davetiye yazısının olmaması durumunda ticari vize işlemlerini kabul etmemektedir. Tayvan ticari vize başvurunuzu seyahatinizden 10 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Vize Merkezi, Tayvan ticari vize işlemlerinde başvuru sahibinin işlemlerini kolaylaştırmak için danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize Merkezi, başvuru sahibine Tayvan resmi makamlarının istemiş olduğu evrakların hazırlanmasıyla ilgi destek verir. Tayvan Büyükelçiliği gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibini elçiliğe çağırarak başvuru işlemini şahsen yapmasını da isteyebilmektedir. Tayvan Büyükelçiliği’nin istemiş olduğu evraklar konusunda destek almak ve ticari vize başvurusuna kolayca yapabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Tayvan ticari vizesi ile Tayvan’da uzun süre kalmak isteyen kişiler Tayvan Göçmenlik Ofisi’ne başvuru yapmaları gereklidir.

Tayvan Ticari Vize için Gerekli Evraklar

Tayvan’a ticari amaçlarla seyahat etmek isteyen kişiler tek girişli ya da çok girişili Tayvan ticari vize türlerinden birini seçerek vize başvuru işlemlerini başlatabilir. Tayvan tek girişli ve çok girişli ticari vize için gerekli olan evraklar şunlardır:

  1. Pasaport. Başvuru tarihinden en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.
  2. Pasaportun fotokopisi
  3. İki adet son 3 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf. (Kesinlikle biyometrik değil)
  4. Gidiş-dönüş uçak bileti ya da kesin rezervasyon yapıldığını gösteren belge
  5. Otel rezervasyonu çıkışı
  6. Şirketin başlıklı kağıdına yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe
  7. Tayvan’daki firmadan davetiye yazısı ya da fuar, konferans kayıt bilgileri

Tayvan Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talep edebilmektedir.

Tayvan Ticari Vize Davetiyesi

Talep edilen bazı Tayvan vize türleri için vize başvurusundan önce Tayvan vize davetiyesi alınması gerekmektedir. Her davetiye Tayvan Büyükelçiliği tarafından davetiye olarak kabul edilmemektedir. Tayvan Büyükelçiliği tarafından kabul gören davetiyeler Tayvan’daki yetkili makamlar tarafından hazırlanmış ve onaylanmış davetiyeler olup yalnızca bu tür davetiyeleri olan başvuru sahiplerinin vize işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu davetiyelerin kapsamı talep edilen Tayvan vizesinin türüne göre değişiklik göstermekte olup davetiyelerin içeriği Tayvan Büyükelçiliği için önemli olup seyahat amacına ve Tayvan’ın belirlediği vize kriterlere uyması gereklidir. Bu nedenle davetiye gerektiren Tayvan vize türlerine başvuru yapmadan önce Tayvan vizesinin alınabilmesi ve bu vizenin planlanan seyahat süresinden önce verilebilmesi için davetiye alma süresine ve davetiyenin hazırlanması hakkında bilgi sahibi olunması tavsiye edilir.

Tayvan’a ticari nedenlerle seyahat etmek isteyenlerin ticari vize başvuruları için Tayvan’da iş yapılan firmadan davetiye alınması gerekmektedir.  Davetiye Tayvan’daki firmanın antetli kağıdına yazılmış imzalı ve kaşeli olmalıdır. Tayvan ticari vize başvurusu ile ilgili verilecek tğm kararlar Tayvan Büyükelçiliği’nin inisiyatifinde bulunmaktadır.

Tayvan Ticari Vize Ücreti

Tayvan Büyükelçiliği vize ücretini başvurunun değerlendirilmeye ve işleme alınabilmesi için talep etmektedir. Tayvan ticari vize ücreti başvuru sahibinin evraklarının elçiliğe gönderilmesinden önce ödenmektedir. Herhangi bir nedenden ötürü ret alan vizelerin ücreti geri iade edilmemektedir. Tayvan ticari vize ücreti tek girişli veya çok girişli olmasına göre değişmektedir. Tayvan ticari vize ücreti belirli dönemlerde değişiklik göstermekle birlikte vize ücreti başvuru sahibinin ihtiyacı olan vize türüne, giriş çıkış sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Tayvan ticari vizesinin giriş sayısı bittikten sonra yeni vize başvurusu yapılarak ülkeye tekrar giriş yapılabilir. Tayvan ticari vize ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak ve güncel vize ücretlerini öğrenmek için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Tayvan Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tayvan ticari vize başvuru işlemlerinin eksiksiz ve tam bir şekilde yürütülmesi durumunda ticari vizenin çıkış süresi 7-10 iş günüdür. Fakat kimi vize türleri sundukları kalış süresinin uzunluğundan dolayı daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Bununla birlikte Tayvan Büyükelçiliğinin randevu tarihlerinin yoğun olması ve ek evrak talebi gibi durumlar olması halimde vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. Bu nedenle Tayvan ticari vizesini gidiş tarihinden önce alabilmek için seyahat tarihinden en az 10 gün önce başvuruda bulunulması tavsiye edilmektedir.

tayvan ticari vize

Yükleniyor...