Tayvan Büyükelçiliği Ankara

Ankara ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Tayvan konsolosluk işlemleri için Tayvan Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunmaları gerekecektir.
 
Tayvan Ankara Büyükelçiliği,   Tayvan vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan  Tayvan vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 
Tayvan Ankara Büyükelçiliği Görevi:
 
Tayvan Türkiye dış temsilcisi olarak Tayvan Ankara Büyükelçiliği diplomatik görevini ifa etmektedir. Türkiye ile Tayvan Devletleri arasında karşılıklı  ticari ve kültürel ilişkileri güçlendirmek adına çalışmalar yürütmektedir.
Tayvan Büyükelçiliği, uzun süreli vize işlemleri, vatandaşlık işlemleri, belge tasdik işlemleri, ölüm-doğum-boşanma işlemleri, çeviri hizmetleri ve apostille işlemi konusunda konsolosluk hizmeti de vermektedir.
 
Tayvan Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi:
 
Tayvan Konsolosluğu Ankara, Tayvan vize müracaatlarını bölge ayrımı yapmaksızın değerlendirmeye alırken, Tayvan vizesi için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Tayvan Konsolosluğu vize müracaatına yetkili seyahat acentaları kanalıyla yapılan başvuruları işleme almaktadır.
 
Tayvan Konsolosluğu Ankara, Vize Bölümü Başvuru Günleri:
Pazartesi 09:00 ile 12:00 arası
Salı 09:00 ile 12:00 arası
Çarşamba 09:00 ile 12:00 arası
Perşembe 09:00 ile 12:00 arası
Cuma 09:00 ile 12:00 arası
 
Tayvan Büyükelçiliği Vize Başvurusu
Tayvan vizesi için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Tayvan Konsolosluğu vize müracaatına yetkili seyahat acentaları kanalıyla yapılan başvuruları işleme almaktadır. Tayvan Konsolosluğu vize müracaatlarını vize randevu sistemi ile kabul etmektedir. Tayvan vize işlem başvurusunun sömestr, bayram, yılbaşı, fuar,  paskalya ve dil okulu gibi yoğun olduğu günlere rastlaması durumunda, Tayvan Konsolosluğu’nun fazlasıyla yoğun olabileceği dikkate alınarak, Tayvan seyahat planının en az 30 gün önceden planlanması önemle tavsiye edilmektedir.
 
Tayvan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
 
Tayvan Büyükelçiliği'ne Tayvan vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngilizce olarak hazırlanmış Tayvan Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.
 
 
Tayvan Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi
Tayvan Büyükelçiliği'ne yapılan Tayvan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Tayvan vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.
 
 
Tayvan Büyükelçiliği 2016 Resmi Tatil Günleri
 
Tayvan Ankara Büyükelçiliği , Tayvan Devleti'nin 2016 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2016 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Tayvan vizesi için başvuruda bulunacak veya Tayvan konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.
 
01 Ocak 2016 Yeni Yıl Tatili
7-12 Şubat 2016 Çin Yeni Yılı
28 Şubat 2016 Memorial Day
27 Mart, 2016 Paskalya
4 Nisan 2016 Çocuk Günü
5 Nisan 2016 Tomb Sweeping Day
1 Mayıs 2016 Emek ve Dayanışma Günü
9-10 Haziran 2016 Dragon Boat Festival
25 Aralık 2016 Noel Günü
 
 
Tayvan Büyükelçiliği Adres : Rabat Sokak No: 6 Gaziosmanpaşa / Ankara /TÜRKİYE
 
Telefon Numarası :  312 436 72 55
 
Faks Numarası:  312 447 84 65
 
Elektronik posta adresi: tur@mofa.gov.tw

 

Yükleniyor...
Telefon