Tayvan Büyükelçiliği Ankara

Ankara ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Tayvan konsolosluk işlemleri için Tayvan Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunmaları gerekecektir

Tayvan Ankara Büyükelçiliği, Tayvan vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Tayvan vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Tayvan Ankara Büyükelçiliği Görevi

Tayvan Türkiye dış temsilcisi olarak Tayvan Ankara Büyükelçiliği diplomatik görevini ifa etmektedir. Türkiye ile Tayvan Devletleri arasında karşılıklı  ticari ve kültürel ilişkileri güçlendirmek adına çalışmalar yürütmektedir.
Tayvan Büyükelçiliği, uzun süreli vize işlemleri, vatandaşlık işlemleri, belge tasdik işlemleri, ölüm-doğum-boşanma işlemleri, çeviri hizmetleri ve apostille işlemi konusunda konsolosluk hizmeti de vermektedir.

Tayvan Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Tayvan Konsolosluğu Ankara, Tayvan vize müracaatlarını bölge ayrımı yapmaksızın değerlendirmeye alırken, Tayvan vizesi için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Tayvan Konsolosluğu vize müracaatına yetkili seyahat acentaları kanalıyla yapılan başvuruları işleme almaktadır.
 
Tayvan Konsolosluğu Ankara, Vize Bölümü Başvuru Günleri

Pazartesi 09:00 ile 12:00 arası
Salı 09:00 ile 12:00 arası
Çarşamba 09:00 ile 12:00 arası
Perşembe 09:00 ile 12:00 arası
Cuma 09:00 ile 12:00 arası
 
Tayvan Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Tayvan vizesi için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Tayvan Konsolosluğu vize müracaatına yetkili seyahat acentaları kanalıyla yapılan başvuruları işleme almaktadır. Tayvan Konsolosluğu vize müracaatlarını vize randevu sistemi ile kabul etmektedir. Tayvan vize işlem başvurusunun sömestr, bayram, yılbaşı, fuar,  paskalya ve dil okulu gibi yoğun olduğu günlere rastlaması durumunda, Tayvan Konsolosluğu’nun fazlasıyla yoğun olabileceği dikkate alınarak, Tayvan seyahat planının en az 30 gün önceden planlanması önemle tavsiye edilmektedir.
 
Tayvan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Tayvan Büyükelçiliği'ne Tayvan vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngilizce olarak hazırlanmış Tayvan Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.

Tayvan Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Tayvan Büyükelçiliği'ne yapılan Tayvan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Tayvan vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.

Tayvan Büyükelçiliği 2021 Resmi Tatil Günleri

Tayvan Ankara Büyükelçiliği, Tayvan Devleti'nin 2021 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2018 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Tayvan vizesi için başvuruda bulunacak veya Tayvan konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.
 
01 Ocak            Yeni Yıl Tatili

4 Şubat       Çin Yeni Yılı

28 Şubat           Memorial Day

4 Nisan             Çocuk Günü

23 Nisan            Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs             Emek ve Dayanışma Günü

13-15 Mayıs   Ramazan Bayramı

7 Haziran        Dragon Boat Festival

20-23 Temmuz  Kurban Bayramı

30 Ağustos       Zafer Bayramı

29 Ekim            Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık           Noel Günü
 

Tayvan Büyükelçiliği Adres : Reşit Galip Cad. Rabat Sokak No: 6 Gaziosmanpaşa / Ankara /TÜRKİYE
 
Telefon Numarası :  312 436 72 55
 
Faks Numarası:  312 447 84 65
 
Elektronik posta adresi: tur@mofa.gov.tw

72 saatte tayvan vizesi

Yükleniyor...