Tayvan Vizesi

Vize Merkezi Tayvan vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Tayvan vize türlerinde yani Tayvan vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Tayvan Vizesi

Tayvan Vizesi

Tayvan Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Tayvan Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Tayvan’a seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo), hizmet, hususi, diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Tayvan’a seyahatlerinden önce vize almaları gerekmektedir.

15 Mayıs 2013 yılından itibaren umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarına sınırda vize ita edilmesi uygulaması başlatılmıştır. 30 güne kadar kalma hakkı tanıyan tek girişli vizeyi almak isteyen Türk vatandaşlarının Taoyua Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları ve dönüş biletini ibraz etmeleri, Taoyua Havaalanı dışındaki havaalanlarından giriş yapacak kişilerin önceden vize almaları gereklidir. Tayvan sınır girişinde ya da havaalanında bir sorunla karşılaşmamak için vize başvuru işlemlerinin seyahat tarihinden önce yapılması önemlidir.

10 Şubat 2016 yılından itibaren geçerli olmak üzere ticari, turizm, aile ziyareti, konferans ya da spor etkinliklerine katılmak amacıyla Tayvan’a gidecek olanlar e-vize başvurusunda bulunabilirler. Belirtilen amaçlar haricinde veya 30 günden uzun Tayvan’da ikamet etmek isteyen kişilerin gerekli evrakları hazırlayarak normal vizeye başvuru yapmaları gerekmektedir. E-vize sadece turizm, iş, akraba ziyareti, konferansa ya da spor etkinliklerine katılmak amacıyla verilir. Eğer Tayvan’a işe girmek, öğrenim görmek, aile yanında ikamet etmek ya da Çince dil kursuna gitme gibi nedenlerle seyahat etmek için uygun olan vize türüyle Tayvan temsilciliğine başvuru yapılması gereklidir.

Tayvan Türkiye dış temsilcisi olarak Tayvan Ankara Büyükelçiliği diplomatik görevini yürütmektedir. Türkiye ile Tayvan Devleti arasındaki karşılıklı ticari ve kültürel ilişkileri güçlendirmek için çalışmalar yürütmektedir. Tayvan Büyükelçiliği Ankara, Tayvan vize başvurularında bölge ayrımı yapmaksızın değerlendirmeye alırken Tayvan vizesi için şahsen başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Tayvan Büyükelçiliği vize başvurularına yetkili acenteler aracılığıyla yapılan başvuruları işleme alabilmektedir. Fakat Tayvan vizesinin verilmesi ve vize süresinin karar aşaması tamamen elçiliğin inisiyatifinde bulunmaktadır.

Tayvan’a çalışma, ticari ve öğrenim amacıyla seyahat edecek kişilerin seyahat amacına uygun olarak detaylı bilgi almaları tavsiye edilmektedir.

Vize Merkezi Tayvan vize başvuru işlemlerinde başvuru sahibinin vize başvuru sürecini kolaylaştırmak için danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize Merkezi başvuru sahibine gereken evrakların Tayvan resmi temsilciliklerinin istemiş olduğu şekilde destek vermektedir. Tayvan Büyükelçiliği tarafından istenen evraklar konusunda destek almak ve Tayvan vize başvurusunu hızlıca gerçekleştirmek için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Tayvan’a seyahat etmek için seyahat amacına uygun vize kategorisinden vize türünün seçilmesi gereklidir. Tayvan vize türleri, Tayvan turistik vize, Tayvan ticari ve Tayvan öğrenci vizesidir.

Tayvan turistik vize, Tayvan’a turistik amaçla seyahat edecek Türk vatandaşlarının Tayvan’ın uygulamış olduğu vize türlerinden turistik vizeye başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Tayvan turistik vizenin geçerlilik süresi vizenin çıktığı tarihten itibaren 3 aydır. Tayvan turistik vize tek girişli ve çok girişli olarak başvuru sahibine verilebilmektedir. Çok girişli vize için daha önceden Tayvan vizesinin olması şartı aranmaktadır. Vizenin kalış süresi 30 gündür.

Tayvan ticari vize, Tayvan’a ticari amaçla gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Tayvan’ın uyguladığı vize türlerinden Tayvan ticari vize almaları gerekmektedir. Tayvan’a iş toplantısı, fuar ya da ticari antlaşma gibi ticari nedenlerle seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının Tayvan ticari vizesine başvuruda bulunmalıdırlar. Tayvan’a ticari ziyarette bulunacak kişilerin tek girişli ya da çok girişli olan ticari vize türlerinden birini tercih etmeleri gerekmektedir. Tayvan ticari vize başvuru işlemlerinin yapılması için davetiye zorunludur. Tayvan’daki firmadan davetiye yazısıın alınmaması halimde ticari vizenin alınma imkanı olmaz. Tayvan ticari vize için istenen evraklar büyükelçiliğin kriterlerine göre hazırlanmalı, Tayvan’a ziyaret edilecek firmadan gelen yazı evraklara eklenmelidir. Tayvan Büyükelçiliği davetiye yazısının olmaması durumunda ticari vize işlemlerini kabul etmemektedir.

Tayvan öğrenci vizesi, Tayvan’a eğitim amacıyla gitmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin Tayvan’da eğitim almak için vize başvuru işlemlerini başlatmaları gereklidir. Hizmet, Hususi ve Diplomatik pasaport sahibi kişiler de Tayvan’a seyahatlerinden önce vize almaları gerekmektedir. Tayvan öğrenci vizesi başvuru işlemleri Tayvan Büyükelçiliği’ne yapılabilmektedir. İkamet ettiğiniz yere en yakın dış temsilciliğe öğrenci vizesi başvuru işleminizi yapabilirsiniz. Tayvan öğrenci vizesi için gerekli evrakların büyükelçiliğe iletmesi gerekmektedir. Evrakların eksiksiz ve tam bir şekilde beyan edilmesi ve bilgilerin doğru ve vizenin amacına uygun olarak belirtilmesi önem taşımaktadır. Tayvan öğrenci vizesi için evrakların doğruluğunun kontrol edilmesi, konsolosluğa beyan edilen bilgilerin doğru olmaması veya evraklarda istenen bilgilerin belirtilmemesi vizenin sonuçlanma süresinin uzamasına ya da başvurunun ret almasına neden olabilmektedir. Tayvan öğrenci vizesi için gerekli evraklar Tayvan Büyükelçiliği’nin inisiyatifinde düzenlenmektedir. Gerçeğe uygun olmayan ve eksik bilgiler içeren vize başvuru dosyaları kabul görmez ve ret ile sonuçlanır.

Tayvan Vize Ücreti

Tayvan Büyükelçiliği vize ücretini başvurunun işleme alınabilmesi ve değerlendirilmesi için istemektedir. Güncel Tayvan vize ücretleri hakkında bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz. Tayvan vize ücreti başvuru sahibinin evraklarının konsolosluğa gönderilmesinden önce ödenmektedir. Herhangi bir nedenden dolayı vizenin reddedilmesi halinde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Tayvan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tayvan vize işlemleri Tayvan Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmakta olup vize çıkış süresi 7-10 iş günü sürmektedir. Ancak bazı vize türleri sundukları kalış süresinin uzun olmasından ötürü daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Aynı zamanda Tayvan Büyükelçiliği’nin randevu tarihlerinin yoğun olması, tatil günlerine denk gelmesi veya ek evrak talep etmesi gibi durumlar olması halinde vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. Bu sebeple Tayvan vize başvurularının seyahat tarihinden en az 10 gün öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir.

ÖNEMLİ NOTLAR:

  • Tayvan Büyükelçiliği’ne vize başvurusu için beyan edilecek pasaport, Tayvan seyahatinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.
  • Tayvan vize işlemlerinde kullanılan pasaportta vizenin işlenebilmesi için pasaportta iki boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
  • Tayvan Büyükelçiliği vize başvuru formu eksiksiz, tam ve okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır.
  • Tayvan Büyükelçiliği’ne vize başvurusu için sunulan belgeler eksiksiz ve vize başvuru formunda yer alan bilgilerle tutarlı olmalıdır.

72 saatte tayvan vizesi

Tayvan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Tayvan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp