Nijerya vizesi

 • M. Yıldız 23 May 2020, 15:01
  Merhaba, Nijerya vizesi için başvuru yapmam gerekiyor nereden başvuru yapabilirim? Şirketimiz adına iş toplantısı için Nijerya’ya gideceğim fakat İzmir’de ikamet ediyorum evrakları hazırlasam siz benim adıma başvuru yapabilir misiniz? Pasaportumu başvuru için tarafınıza göndermem gerekiyor mu? Yardımcı olur musunuz?
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 23 May 2020, 15:01

  Merhaba,
  Nijerya ve Türkiye arasında vize muafiyeti bulunmamaktadır. Ticari, Turistik, Aile ziyareti gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşlarının Nijerya vizesine başvurusu yapmaları gerekmektedir. Türk vatandaşları siyasi ilişki kapsamında Diplomatik(siyah) pasaporta sahipler ise vize almalarına gerek olmadan Nijerya seyahati yapabilirler. Vize Nijerya başvuruları için başvuru sahibinin şahsi olarak Ankara Nijerya Büyükelçiliğine gelmelerine gerek bulunmamaktadır. Nijerya’ya vize 2020 başvurularınızı kurumumuz sizlerin adına güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. 

  Türkiye’de yapılan başvuruların değerlendirme, inceleme ve sonuçlandırma süreci yetkisi Nijerya Ankara Büyükelçiliğindedir. Nijerya vize başvuruları için her başvuru tipine göre istenilen evrak listesi değişmektedir. Nijerya vize işlemleri için hangi ilde ikamet ettiğinizin bir önemi bulunmamaktadır başvuru için istenilen evrakların tarafımıza kargo ile ulaştırılması yeterlidir. Nijerya vizesi için Türk vatandaşlarına kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. 

  Başvuru sahiplerinden istenilen evrakların başvurulacak vize tipine ve vize amacına uygun bir şekilde hazırlanmalıdır. Nijerya vize başvuruları için başvuruda beyan ettiğiniz bilgileri belgeler ile kanıtlayamadığınız takdirde vizeniz olumlu sonuçlanmayabilir. Ticari amaçlı yapılacak başvurularda davetiye talep edilmektedir. Nijerya’daki firmadan istenilen davetiyede birçok kriter bulunmaktadır. İstenilen evrak listesini eksiksiz bir şekilde tarafımıza iletmeniz vizenizin hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Vize başvurusu için pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 

  Nijerya vizesi başvurularınız için kurumumuzdan alacağınız profesyonel destek vizenizin olumlu sonuçlanmasını sağlayabilir. Nijerya vize işlemleri için hangi amaçla seyahat edeceğiniz önemlidir. Seyahat planınızı doğru bir şekilde ülke uzmanlarımızla paylaştığınız takdirde size en uygun vize tipine başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurularınız 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Sonuçlanan vizeniz pasaportunuza işlenerek tarafınıza ulaştırılır. Vize işlemleri için evrak listesi ve ücret bilgilendirmeleri tarafınıza ücretsiz bir şekilde iletilir. Vize başvuruları için +90 (212) 963 63 49 tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

  Saygılarımızla,
  Vize Merkezi

  nijerya vizesi

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • İ.Canlı 13 Ağu 2020, 09:54

  Merhaba, Bursa’da faaliyet gösteren tekstil firmasıyız. Nijerya’ya piyasa araştırması için şirketimizin ortağı Nijerya’ya seyahat edecektir. Fakat herhangi bir Nijerya firması ile anlaşma yapmadığımızdan dolayı Nijerya’da ki firmalar davetiye göndermek istemiyorlar. Turistik olarak vize başvurusunda bulunabilir miyiz? Nijerya vizesi almak için gerekli belgeler nelerdir?

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 13 Ağu 2020, 09:58

  Sayın İlgili,

  Nijerya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının Umuma Mahsus Pasaport, Hususi Pasaport, Hizmet pasaportu var ise vize almak zorundadırlar. Eğer Türk vatandaşlarının Diplomatik pasaportu var ise Nijerya’ya vize almadan giriş yapabilir ve 90 gün kalabilir.

  Nijerya Hükümeti ülkeye turistik olarak yapılacak seyahatlerde de mutlaka davetiye istemektedir. Bu nedenle Nijerya’da bulunan şirketten davetiye talep etmeniz gereklidir.  

  Nijerya vizesi işlemlerinde, ticari olarak yapılacak başvurularda, Nijerya şirketinin antetli kağıdına İngilizce yazılmış davet mektubu yeterli olacaktır. Davet mektubunda Nijerya’ya seyahat edecek kişilerin adı soyadı, pasaport bilgileri, seyahat tarihi net olarak yazılmalıdır. Davet mektubunda ayrıca Nijerya firmasının kaşesi ve firma yetkilisinin imzası olmalıdır. Davet mektubu ile birlikte firma yetkilisinin kimlik fotokopisi, firmanın kuruluş belgesi, firmanın son 3 yıllık vergi bilançosunu da mail olarak göndermesi gereklidir. 

  Nijerya’ya vize 2020 yılında başvurular Ankara’da olan Nijerya Büyükelçiliğinden yapılabilir. Vize Nijerya işlemlerini acentemiz aracılığı ile yaparsanız, başvuru sahipleri şahsen gelmeden müşteri temsilcimiz adınıza başvuru yapabilir. Vize başvurusu sonrasında da dosyanızın takibini yaparak, vizeniz onaylanınca pasaportunuzu büyükelçilikten teslim alabilir. 

  Türk vatandaşları, Nijerya’ya kapıda vize alabilir. Fakat bu uygulamada Nijerya’da bulunan firma, sizin adınıza Nijerya’da ki yabancılar ofisine müracaat etmesi gereklidir. Yabancılar ofisi vizenizi onaylayınca, Nijerya firmasına bir belge verecekler. Bu belgeyi firma size mail olarak göndermelidir. Nijerya’ya seyahat edecek olan kişi yabancılar ofisinden gelen onay belgesi ve vize işlemleri için istenen tüm belgeler yanında olmalıdır. Nijerya’ya gittiğinizde görevli memur belgelerinizi alarak inceleyecektir. İnceme sonucunda belgelerinizde eksik olursa ülkeye girişinize izin verilmez. Bu durum da geri dönmek zorunda kalabilirsiniz. 

  Nijerya vizesi hakkında müşteri temsilcimize 0212 970 05 38 numaralı telefonumuzdan ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Saygılarımızla
  Dilek Gürkan

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.