Nijerya vizesi ret itirazı

Y.Sever 14/08/20, 13:45
Merhaba, Nijerya’ya yapacağımız ticari seyahat için başvuru yaptık fakat vizemize ret verdiler. Nijerya vizesi ret itirazı yapmak için yardımcı olabilir misiniz? Ya da yeniden vize başvurusunda bulunsak yine ret verirler mi?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Nijerya’ya yapacağınız seyahatte pasaportunuzun türü Umuma Mahsus Pasaport, Hususi Pasaport veya Hizmet Pasaportunuz var ise Nijerya vizesi almanız gereklidir. Sadece Diplomatik Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları vize almadan Nijerya’ya gidebilirler. 

Nijerya’ya vize başvurusu yapan kişilerin vizelerinin onaylanıp onaylanmaması Nijerya Büyükelçiliğinin değerlendirilmesindedir. Nijerya vizeniz ret edildiyse, büyükelçilik pasaportunuzu iade ederken ret mektubunu vermektedir. Ret mektubunda ret nedenleri madde madde belirtilmektedir. 

Nijerya vizesi reddine itiraz etmek için Nijerya Büyükelçiliğine, başvurunuzun yeniden değerlendirilmesi için İngilizce dilekçe yazabilirsiniz. Değerlendirme sonrasında vizenize onay verebilirler. Eğer yine onay vermezlerse, ret mektubunda belirtilen ret nedenlerinde yazan eksikleri veya hatalı belgeleri yeniden düzenleyerek başvuru yapabilirsiniz. Nijerya vize işleminizin olumsuz sonuçlanmaması için acentemizden danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Nijerya Büyükelçiliğinin ret nedenlerinin başında; seyahatinizin amacına göre sunulan belgelerin eksik olması, daha önce Nijerya’dan veya başka bir ülkeden sınır dışı edilmeniz, Nijerya’ya giriş yapınca ülkeden ayrılacağınıza dair sunulan belgelerin yetersiz olması vb. gibi nedenler vizenizin ret edilmesinde en önemli nedenlerdir.

Türk vatandaşları, Nijerya’ya giriş yaparken kapı vizesi alabilirler. Kapı vizesi işlemleri için; öncelikle Nijerya’da bulunan firma adınıza yabancılar ofisine başvuru yapması gereklidir. Yabancılar ofisi yaptığı değerlendirme sonrasında sizin adınıza hazırladığı belgeyi Nijerya firmasına verecektir. Yabancılar ofisinin verdiği belgenin tarafınıza mail olarak gönderilmesi yeterlidir. Yabancılar ofisinden gelen belge ve seyahatinizin amacına göre hazırladığınız belgeler ile birlikte Nijerya’ya seyahat edebilirsiniz. Nijerya seyahatinizde görevli memur belgelerinizi inceleyecektir. Sunduğunuz belgelerde eksik bulunmazsa Nijerya vizeniz onaylanacaktır ve ülkeye giriş yapabilirsiniz. Eğer sunduğunuz belgelerde eksik olursa görevli memur vizenizi onaylamaz ve bu durumda geri dönmek zorunda kalırsınız. Sınırda problemle karşılaşmamak için başvurunuzu Türkiye’den yapmalısınız.

Müşteri temsilcimizden Nijerya vizesi ret itirazı hakkında bilgi almak için +90 (212) 963 63 49 numaralı acente telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla
Dilek Gürkan

nijerya vizesi ret itirazı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.