Nijerya Vize Ücreti

a. özyurt 05/12/19, 10:25
Nijerya vize ücreti hakkında bilgi almak istiyorum? Ticari amaçlı seyahat gerçekleştireceğim.Tek giriş veya çok giriş değişiklik gösteriyor mu ücrette?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Nijerya’ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaportu sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir ve vize başvurusunda vize harcı ödemelidir. Nijerya vize ücreti talep edilen vize giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında Türkiye’de yasal ikamete sahip üçüncü ülke vatandaşları da Türkiye’deki Nijerya Konsolosluklarına yapacakları vize başvurusunda vize harcı ödemektedir. Yabancı uyruklu kişilerin uyruğuna göre vize harç miktarı değişiklik göstermektedir. 
Nijerya vizesi Türk iş insanlarının ticari amaçlarla en çok seyahat ettiği bir Afrika ülkesidir. Nijerya’ya ticari amaçla seyahat etmek isteyen iş insanları, Nijerya’da ticari bağlantı içinde olduğu şirketten bir davetiye temin etmelidir. Davetiyeyi imzalayan yetkili kişinin pasaport fotokopisi veya Nijerya’da ikamet eden yabancı uyruklu bir kişi ise oturum kartı fotokopisi de vize başvurusu sırasında ibraz edilmelidir. Oturum kartı ile Nijerya’da ikamet eden kişinin oturum izni geçerliliği kart üzerinde açıkça görülmelidir. Geçerlilik süresi bitmiş bir oturum kartı, vize başvurusunda sunulamaz. 

Nijerya vize harcı, Konsolosluğa ödenen vize harcı ve 50 TL idari hizmet ücreti ile birlikte ödenmelidir. Vize harcı online başvuru formu doldurulduktan sonra yine online sistem üzerinden ödenir. Ödeme işlemi sonunda ödeme slipleri indirilip çıktısı alınarak vize başvurusu dosyasına eklenmelidir. Nijerya vize ücreti, online başvurusu sırasında ödenir ve bir kredi kartı ile 1 ay içinde en fazla 1 kez başvuru yapılabilir. Vize başvurusu için Nijerya Konsolosluğuna ödenen 50 TL idari hizmet ücreti ise vize randevusu anında gişeden ödenir. 

Nijerya vize başvuru işlemlerinde yorulmadan ve en hızlı şekilde vize başvuru dosyası hazırlamak bilgi ve tecrübe gerektirir. Nijerya vize başvurularınız için iletişim sayfamızdan müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilir ve ücretsiz bilgi edinebilirsiniz. Nijerya vize başvuru sürecinde müşteri temsilcinizin istediği evrakları iletmeniz halinde Konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan vize başvuru işlemleriniz müşteri temsilciniz tarafından tamamlanır. Online vize formunu doldurulması, vize harcının ödenmesi, başvuru dosyasının eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanması, dosyanın randevu gününde Konsolosluğa teslim edilmesi ve vizenin onaylanması ile pasaportunuzun adresinize teslim edilmesi Vize Merkezi’nin deneyimli müşteri temsilcilerinin sorumluluğundadır. 

Vize Merkezi

Nazlı Kübra

nijerya vize ücreti

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.