Çanakkale

Telefon/Faks

+90 850 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Lihtenştayn Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, 
Lihtenştayn'a yapacak olduğunuz seyahatiniz öncesinde almak zorunda olduğunuz Lihtenştayn Schengen Vizesi ile alakalı hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.
Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak hazırlamış olduğumuz sayfamızda, Lihtenştayn Schengen vizesi başvuru süreçlerine, vize türlerine ve bu vize türleri için gerekli olacak olan evrak listelerine, vize ücretlerine dair birçok bilgiye erişim sağlayacaksınız.
Çanakkale Merkez başta olmak üzere Bayramiç, Ayvacık, Biga, Lapseki, Çan, Eceabat, Bozcaada, Gelibolu, Ezine, Yenice, Gökçeada ilçelerimiz ve çevre iller olan Bursa, Edirne, Balıkesir, Tekirdağ, İzmir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Lihtenştayn Schengen Vize Başvurularınızı sonuç odaklı bir şekilde hazırlamanız için vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.
Lihtenştayn vize başvurularınız için uzman kadromuz rehberliğinde danışmanlık hizmetimizden faydalanabilmek ve başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için Çanakkale şubemizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Lihtenştayn Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Schengen Anlaşması 14 Haziran 1985 yılında 5 Avrupa ülkesi arasında imzalanmıştır. 2008 yılının Şubat ayında Lihtenştayn'ın da dahil olması ile 26 farklı ülke bu anlaşmaya taraf olmuştur. Schengen Anlaşması dahilinde olan ülkeler iç sınır kontrollerini kaldırmış ve herhangi bir Schengen Vizesi ile seyahat edebilme imkanı sunulmuştur.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları içerisinde Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan kişiler Lihtenştayn'a yapacakları seyahat öncesinde Lihtenştayn Schengen Vizesi almak zorundadırlar. Ancak daha öncesinde geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir ülkeye ait Schengen Vizesi sahibi olan vatandaşlarımız mevcut vizeleri ile Schengen anlaşmasına dahil olan ülkelere tekrar vize almalarına gerek kalmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.
Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ya da Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise 180 günlük süre zarfında 90 gün konaklamayı aşmayacak olan ziyaretlerini vize almalarına gerek olmadan gerçekleştirebilirler.
Lihtenştayn Schengen Vize başvurularında, ülkemiz sınırları içerisinde bulunan İsviçre İstanbul Konsolosluğu diplomatik yetkiye sahip olan tek kurumdur.

Lihtenştayn Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Lihtenştayn Vize başvurusunda bulunurken seyahat gerekçenize göre çeşitlilik gösteren vize türlerini dikkate almanız gerekmektedir. Vize başvuruları için ihtiyaç duyulan evraklar genel anlamda benzerlik gösteriyor olsalar bile her vize türünün kendi içlerinde farklı evraklar da talep ettiği görülmektedir. Seyahat gerekçeniz başvuru yapmanız gerek vize türünü belirlemektedir. Lihtenştayn vize türleri aşağıda listeler halinde sunulmuştur;

Yukarıda listelemiş olduğumuz vize türleri içerisinde seyahat gerekçenize uygun olan vize türüne tıklayarak gerekli evrakların listelerine, bu evrakların nereden temin edileceğine ve o vize türü hakkında detaylı birçok bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Listelemiş olduğumuz vize türleri arasında seyahat gerekçenize uygun olan başlığın hangisi olduğu konusunda karar veremiyor ya da mevcut başlıklar içerisinde seyahatinize uygun olan vize türünün mevcut olmadığını düşünüyorsanız eğer vize uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek konu hakkında bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Lihtenştayn Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Vize Merkezi Çanakkale şubesi aracılığı ile hiçbir zahmete girmenize gerek kalmadan Lihtenştayn vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurularınızı 4 basit adımda sonuçlandırmaktayız.

          1. Adım: Lihtenştayn Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Seyahat gerekçenize uygun olarak uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan Lihtenştayn Vize başvuru evrakları tarafınıza yönlendirilecektir. İletilmiş olan evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Evrakları tamamlamanız ardından Çanakkale ofisimize kargo yolu ile iletebileceğiniz gibi bizzat gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz. Evrakların kontrolleri uzmanlarımız tarafından yapılır ve eksik veya hatalı bir durum olması halinde sizlerle iletişime geçilecek ve gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

          2. Adım: Lihtenştayn Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Evrakların tamamlanması ve gerekli kontrollerin yapılması sonrasında vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Lihtenştayn başvuru ücreti içerisinde; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderler mevcut olacak ve ekstra herhangi bir ücret ödemenize gerek olmayacaktır.
Lihtenştayn Vize başvuru ücretini dilerseniz ofisimiz ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir dilerseniz de banka hesap numaralarımıza havale ya da EFT olarak yatırabilirsiniz.
2019 Yılı güncel vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numarasını tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili göndermeleri için talepte bulunabilirsiniz.

          3. Adım: Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Konsoloslukların uygunluk durumuna göre en yakın tarihe sizler adına randevunuz alınacaktır. Belirlenen tarih ve saatte konsoloslukta parmak izi verme işlemini gerçekleştirmek için bulunmanız gerekmektedir. Sizlere randevunuz süresince eşlik edecek olan vize uzmanımız biyometrik vize başvurunuz gerçekleşirken hazırlanmış olan başvuru dosyanızı gerekli makamlara ulaştıracaktır.
Eğer 59 aylık bir süreç içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine gitmek için vize almış ve VIS programına parmak izi kaydında bulunmuşsanız tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur.

          4. Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk tarafından sonuçlandırılacak olan Lihtenştayn Schengen Vizenizin takibi vize uzmanlarımız tarafından yapılacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaportunuzu ofisimize gelerek bizlerden teslim alabilir ya da istediğiniz adrese ulaşması için kargoya verilmesini de talep edebilirsiniz.

Lihtenştayn Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Lihtenştayn Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda, belgelerin incelenmesi ve değerlendirilmesi sürecine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.
Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 
Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Lihtenştayn ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

 

Telefon
x