Lüksemburg Ticari Vize

Lüksemburg Ticari Vize

Lüksemburg Schengen vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Lüksemburg ticari Vizesi güncel evrak listesi isteyiniz.Lüksemburg ticari vize güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın. 

Lüksemburg ticari vizesi

Lüksemburg ticari vizesi başvurusunda bulunmadan önce Lüksemburg Türkiye arasındaki ticari ilişkilere yakından bir göz atalım. Dışişleri Bakanlığının internet sitesindeki verilere göre 2016 yılında Lüksemburg ile ikili ticaret hacmimiz 194 milyon Dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakamın içindeki ihracat miktarı 60 milyon Dolar, ithalat ise 134 milyon Dolar’dır. Lüksemburg'a ihraç ettiğimiz başlıca ürünler kauçuktan yeni dış lastikler, demir ve çelik ürünleri, motorlu taşıtlar, petrol yağları ve bitümenli minerallerden elde edilen yağlar olarak sıralanır. Türkiye’ye ithal ettiğimiz başlıca ürünler ise makine ve aksamları, demir ve çelik ürünleri ile kimyasallardır. 2002-2016 yılları arasında iki ülke arasındaki doğrudan yatırım miktarı 8 milyar 985 milyon Dolar olarak gerçekleşirken aynı dönem için Türkiye’den Lüksemburg’a 1 milyar 165 milyon Dolar’lık yatırım yapılmıştır. Söz konusu dönemde ülkemize yatırım yapan ülkeler arasında Lüksemburg 5’inci sırada yer alır.

Schengen vizesi ile seyahat mümkün


Lüksemburg Schengen Bölgesi’nde yer aldığından ülkeye giriş Schengen vizesi ile mümkün olabiliyor. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olanlar kısa süreli vize olarak da bilinen Schengen vizesi başvurusunda bulunabiliyorlar. Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Kırmızı, Siyah) Pasaport sahibi kişiler 6 ayda en fazla 90 gün olmak üzere Lüksemburg’a vizesiz seyahat edebilirler.  Lüksemburg Schengen vizesi ile Schengen Bölgesi’ndeki diğer ülkelere de seyahat etmek mümkün olabilmektedir. Lüksemburg ticari vizesine başvurmadan önce dikkat edilmesi gereken bir başka husus da Schengen Bölgesi’ne dahil birkaç ülke ziyaret edilecekse en fazla hangi ülkede kalınacaksa öncelikle o ülkeden vize talebinde bulunmak önemlidir.

Schengen bölgesinde hangi ülkeler var


Schengen ticari vizesi dışında diğer Schengen vize türlerini şöyle sıralayabiliriz; turistik, aile-arkadaş ziyareti ve transit geçiş amaçlı kısa süreli Schengen vizeleri. Lüksemburg Schengen vizesi ile Lüksemburg dışında Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç ve İsviçre ziyaret gibi Schengen Bölgesi’ne dahil ülkeler edilebilir.

Başvuru formu nasıl doldurulmalı


Lüksemburg ile olan ticaret hacmimize katkı sağlayacak bir seyahat için Lüksemburg ticari vizesi başvurusu yapıyorsanız başvuru dosyanızı eksiksiz hazırlamanız gerektiği konusunda sizi uyarmak isteriz. Başvuru dosyanızda bulunması gereken evraklar arasında yer alan başvuru formunu dikkatlice doldurmakta yarar var. Başvuru formunun doldurulmasının ardından iki sayfasının ıslak imzalı olmasına dikkat edilmelidir. Başvuru formunun yanı sıra şirketin antetli kağıdına Lüksemburg Konsolosluğu’na hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçenizde seyahat amacınızı ayrıntılı olarak  belirtmeniz gerekecektir.

Lüksemburg vizesi kaç günde çıkar

Lüksemburg ticari vizesi için hazırlanan başvuru dosyasını yalnızca Lüksemburg Konsolosluğu yapabilir. Konsolosluk gerekli gördüğü durumda ek evraklar da talep edebilir. Vize başvurusunun değerlendirilme süresi yaklaşık 15 gündür. Lüksemburg ticari vize başvurusunda bulunacak olanların başvurularını olabildiğince erken yapmalarını tavsiye ediyoruz. Başvuru en fazla 3 ay önceye kadar yapılabiliyor. Değişen başvuru koşulları hakkında bilgi alabilmek için ülke temsilcilerimizi arayabilir en güncel bilgiyi onlar aracılığı ile edinebilirsiniz. Resmi tatil günlerinde hizmet verilmediğini de hatırlatmak isteriz. Lüksemburg Konsolosluğu Türkiye ve Lüksemburg resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

Lüksemburg ticari vizesi, Lüksemburg’ ta yapılabilecek ticari işbirlikleri, ticari toplantılar ve ticari organizasyonlar var ise alınabilecek bir Schengen vize türüdür. Alacağınız Schengen vizesi ile Schengen bölgesindeki ülkeleri de ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Lüksemburg Ticari Vizesi için gereken belgeler

1. Dilekçe - Şirketin antetli kağıdına Lüksemburg Büyükelçiliğine hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi.

2. Pasaport - 10 yıldan eski olmayan ve seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olan

3. Fotoğraf - İki adet Biyometrik fotoğraf; 35x45 mm ölçülerinde, son 3 ay içerisinde çekilmiş ve pasaportunuzda hiç kullanılmamış

4. Ticari Davetiye (Lüksemburg’daki firmadan gelecek olan davetiye mail ya da faks olabilir, içeriğinde 3 ana madde belirtilmelidir.)

a. Davet eden firmanın antetli kağıdına yazılmalıdır. Davet edilen firmanın ünvanı, adresi, telefon numaraları, belirtilmelidir.
b. Davet edilen kişi/kişilerin pasaportundaki kişisel bilgiler, mesleki görevi, seyahatin sponsoru ve konaklama bilgileri
c. Talep edilen vizenin başlangıç-bitiş tarihleri ve birden çok seyahat olacaksa tarih aralığı belirtilmelidir
Fuar/sergi ziyareti ise giriş bileti, katılımla ilgili belgeler veya fuar standına ilişkin belge.

5. Ticari Davetiye gönderen kişinin Lüksemburg kimlik ya da pasaport fotokopisi

6. Faaliyet Belgesi - Son üç ay içinde bağlı bulunduğunuz ilin Ticaret Odasından çalıştığınız şirket adına düzenlenmiş orijinal Faaliyet Belgesi.
Pasaportlarında daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri Faaliyet belgesinin fotokopisini kullanabilirler.

7. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi - Çalıştığınız şirkete ait  bilgilerin yer aldığı Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi.
Şirketin Kuruluş, sermaye artırımı, adres değişikliği oldu ise, bunlardan sonra - son hali belirten Ticaret Sicil Gazetesi.

8. Vergi Levhası Fotokopisi - Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.

9. İmza Sirküleri Fotokopisi - Şirket adına  imza atma yetkisi olan kişilere ait  İmza Sirkülerinin fotokopisi.

10. SGK/BAĞ-KUR Hizmet Dökümü

11. Şirketinizin son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya  Banka Hesap Dökümü
a. Dilekçenizde masrafları üstlenen kişi veya kurum kim ise banka hesabı ona ait olup içerisinde en az 25.000 TL bakiye bulunmalıdır
b. Hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka memurunun imza sirküleri de eklenmelidir.

12. Varsa Kira Gelirleri fotokopisi, Tapu fotokopisi, Araç Ruhsatı fotokopisi

13. Kimlik Fotokopisi

14. Seyahat Sağlık Sigortası - 30 bin Euro teminatlı ve orijinal poliçe

15. Otel-Uçak Rezervasyonu 

 

Lüksemburg vize başvuru sahibinin şirket çalışanı ise tukarıdaki belgelere ek olarak hazırlaması gereken belgeler;

1. SGK İşe Giriş Bildirgesi

2. Son 3 aylık Maaş Bordrolarının orijinalleri (Islak imzalı ve kaşeli olacaklar).

Lüksemburg ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Lüksemburg ticari davetiye
  S. C., 17 May 2020, 18:47

  Şirket sahibi olarak birçok ülkeye ticari seyahatlerim oldu. İş anlaşması için Lüksemburg’a davet edildim. Lüksemburg ticari davetiye hakkında davet eden firmadan nasıl olması gerektiği ile ilgili soru aldım. Bana bundan sonraki süreçte başvuru için danışmanlığınızla ilgili yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Lüksemburg ticari vize
  S. T., 17 May 2020, 14:53

  Mühendislik şirketinde çalışmaktayım. Şirketimizin bağlantılı olduğu Lüksemburg’da bir şirket bulunuyor. Lüksemburg ticari vize başvurusu yapmamız gerekli ticari başvurularda dikkat edilmesi gereken konular nelerdir? Öncesinde parmak izi vermiştik tekrardan başvuru merkez ine davet edilecek miyiz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Lüksemburg için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp