Turistik Vize Dilekçe Örneği

Lüksemburg’a turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin  Lüksemburg İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Lüksemburg Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Lüksemburg Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Lüksemburg Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Lüksemburg Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Lüksemburg Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Lüksemburg Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Lüksemburg Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Lüksemburg Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

 

İki dilekçe gerektiren durumlar

  • Lüksemburg Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Lüksemburg turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Lüksemburg Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Lüksemburg Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Lüksemburg Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Lüksemburg
  • Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.
Yükleniyor...
Telefon