Ticari Vize Dilekçe Örneği

 

Lüksemburg’ya Ticari iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Lüksemburg İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Lüksemburg Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Lüksemburg Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • Lüksemburg Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Lüksemburg Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Lüksemburg’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Lüksemburg Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • Lüksemburg Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • Lüksemburg’a seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Lüksemburg Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • Lüksemburg Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • Lüksemburg Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir. 

 

 

Yükleniyor...
Telefon