Lüksemburg Vizesi

Vize Merkezi Lüksemburg vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Lüksemburg vize türlerinde yani Lüksemburg vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Lüksemburg Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Lüksemburg Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg Vizesi

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, Lüksemburg vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Lüksemburg’a kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Lüksemburg vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Vize Merkezi, Lüksemburg vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Lüksemburg Vize Merkezi, Lüksemburg vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Lüksemburg vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. Lüksemburg Konsolosluğu, Lüksemburg vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Lüksemburg Konsolosluğu tarafından belirtilen Lüksemburg vize evrak listesine ve Lüksemburg vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Lüksemburg vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg Schengen Bölgesi’ne dahil ülkelerden biri olduğundan bu ülkeye Türkiye’den ziyaret öncesinde Schengen vizesi alınması gerekiyor. Başvurular Ankara’daki Lüksemburg Büyükelçiliği’ne ve Başvuru Merkezi’nin Ankara, İstanbul ve İzmir'deki ofislerine yapılabiliyor. Başvuru öncesinde evrakların kabulü ve değerlendirilmesi için randevu alınması gerekiyor. Başvurunuzu Vize Merkezi’nin danışmanlığında da yapabiliyorsunuz. Konusunda deneyimli ülke temsilcileri başvuru detaylarını sizinle paylaşıyor olacaklar.

Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunmadan önce başvuru dosyanızın eksiksiz olması için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Lüksemburg vizesi başvurusunda dosyanızın değerlendirme süreci için tahsil edilen vize ücretini ödemeniz gerekiyor. Bazı durumlarda başvuru sahipleri vize ücretinden muaf tutuluyor. Lüksemburg vize başvurusunda 0-6 yaş çocuklarından vize ücreti alınmıyor. AB, Norveç, İzlanda, Liechtenstein ve İsviçre aile üyeleri, akrabaları ile birlikte seyahat ediyor ya da seyahat sırasında bulaşacaklar ise vize ücretinden muaf tutuluyorlar.

Vize başvurunuzu seyahatinizin gerçekleşeceği tarihten en az 15 gün önce yapmanızı öneriyoruz. Başvuru en fazla 3 ay öncesinden gerçekleştirilebiliyor. Vize başvurusunu değerlendirme süreci bazı özel durumlar için 30 güne kadar devam edebiliyor. Başvurunun detaylı olarak incelenmesinin elzem olduğu durumlarda bu süre 60 güne kadar uzayabiliyor. Vize başvurunuzun sağlıklı yürütülebilmesi için Vize Merkezi’nin ülke temsilcilerinden destek alabilirsiniz.

Lüksemburg vizesi için gerekli evraklar

-Başvuru formu: Eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış Schengen vize başvuru formu.

-Fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş Uluslararası Sivil Havacılık kurallarına uygun 1 adet biyometrik fotoğraf.

-Pasaport: Pasaportunuzda kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfa ile giriş ve çıkış kaşelerinin bulunduğu sayfaların fotokopileri. Daha önce alınmış Schengen vizeleriniz varsa bu vizelerin bulunduğu sayfaların fotokopilerini de başvuru dosyasına eklemeniz bekleniyor. Ayrıca pasaportunuzun seyahatinizin son bulduğu günden itibaren 3 ay daha geçerli olma koşulu da getirilmiş. Pasaportunuzda en az 2 adet boş vize sayfasının da bulunması gerekiyor. Pasaportun düzenlenme tarihinin son 10 yıl içinde olması da dikkat edilecek hususlar arasında yer alıyor.

Seyahat planı: Adınıza düzenlenmiş Uçak ve Otel rezervasyonlarının da başvuru dosyasında bulunması gerekiyor. Rezervasyonların satın alınması koşulu getirilmemiş.

Banka Hesap bilgileri: Son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümünü ibraz etmeniz bekleniyor.

İşveren yazısı: Çalışıyorsanız seyahat süresince izinli olduğunuza dair iş yerinin antetli kağıdına yazılmış izin belgesi. Bu belgede seyahat tarihlerinin açıkça yazılmış olmasına özen göstermelisiniz.

Gelir belgeleri: Son 3 aya ait maaş bordrosu, çalışmıyorsanız son 3 aya ait banka hesap hareketlerinin dökümünü gösterir belgeler.

Seyahat sağlık sigortası: Sağlık sigortası poliçesi adınıza düzenlenmiş olmalı ve Schengen Bölgesi’ni kapsamalı. En az 30.000 Euro medikal harcama teminatlı olmasına da dikkat edilmeli. Hastane bakımı, yatarak tedavi, acil tedavi hizmetleri, ülkeye geri gönderme (ölüm hali dahil olmak üzere) teminat kapsamında olmalıdır.

Ülkeye dönüş taahhüdü: Seyahatiniz sonlandıktan sonra ülkeye geri döneceğinizi taahhüt eden belgeler: İşvereninizin beyanı, iş sözleşmesi ya da ülkenizde çalıştığınıza dair başka evraklar, ülkenizde eğitim ya da öğretiminizin devam ettiğini gösterir belgeler, ülkenizde çocuğunuz okula devam ettiğini gösterir belgeler, ülkenizde gayrimenkul ya da başka taşınmazlara sahip olduğunuzu gösterir belgeler.

Lüksemburg vize başvurusu adımları

Lüksemburg vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla yapıyorsanız takip edeceğiniz adımlar şunlar olacaktır:

1. Adım – Lüksemburg vizesi konusunda ülke temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi’nde görevli Lüksemburg Vize Bölümü Müşteri Temsilcilerini arayarak süreci başlatabilirsiniz. Ülke temsilcilerinin sorularına verdiğiniz yanıtlara göre gerekli evrakların bilgisinin bulunduğu mailler mail adresinize gönderilecektir.

2. Adım – Lüksemburg vizesine dair bilgi mailinde bulunan gerekli evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi’nde görevli Lüksemburg Vize Bölümü yetkililerimizin mail adresinize gönderdiği bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

3. Adım – Lüksemburg vizesi için hazırladığınız evraklarınızı kargo ile ya da elden Vize Merkezi temsilcilerine teslim edebilirsiniz.

Lüksemburg Vize Bölümü tarafından durumunuza uygun olarak size yönlendirilmiş olan bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek bize ulaştırabilirsiniz. Evraklarınızı elden teslim yoluyla değil de kargo ile de gönderebilirsiniz. Bu seçeneği kullanacaksanız kargonuzun takip numarasını bir yere not etmenizi öneriyoruz.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında iletişim

Lüksemburg Vize Bölümü, vize başvuru dosyanızı inceledikten sonra size bilgi maili gönderilecektir. Eksik veya hatalı evraklarınızın bilgisini bu mail aracılığıyla sizinle paylaşıyor olacağız. Mailde size süreç hakkında da bilgi verilecektir.

5. Adım – Biyometri bilgi beyanı

Lüksemburg Vize Bölümü 25 Eylül 2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini, biyometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Söz konusu tarihten sonra Schengen vizesi almış olanların parmak izi bilgileri 5 yıl süreyle geçerli olacağından parmak izi için başvuru merkezine gitmeleri gerekmiyor. Vize Merkezi yetkilileri biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık edecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

6. Adım – Pasaport teslimi

Lüksemburg Konsolosluğu Vize Departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan başvuru sahiplerinin işlem sürecini tamamladıktan sonra 15 iş günü içinde pasaportun teslimini gerçekleştiriyor. Resmi tatil günlerinde bu süre değişebiliyor.

Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin isteği üzerine kargo veya şahsen teslimatla olacaktır.

Lüksemburg vize başvurusu konusunda bilinmesi gerekenler:

Lüksemburg vize başvurusu kaç günde çıkar sorusunun yanıtı önemli

Lüksemburg vize başvurunuzun kaç günde çıkacağı sorusunun yanıtı bu konuda tek yetkili merci olan Lüksemburg Büyükelçiliği’nin inisiyatifindedir. Vize Merkezi bu konuda yetkili merci olmadığından evrakların kaç günde değerlendirileceği ve vizenizin çıkış konusunda söz söyleme hakkına sahip değildir. Ancak vize başvurusunun seyahat tarihinden en az 15 gün önce gerçekleşmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunabiliriz. Büyükelçilik ek evraklar da isteyebileceğinden bu süre uzayabilir. En erken 3 ay öncesinden vize başvurusu yapılabildiğini de bilmenizi isteriz.

Fotoğrafın biyometrik özellikte olmasına dikkat ediniz

Lüksemburg vizesi için başvuru dosyasında ibraz edilmesi gereken fotoğrafın biyometrik olmasına dikkat ediniz. Fotoğraf yeni ve normal fotoğraf kağıdına renkli baskı yapılmış olmalıdır. Son 3 ay içerisinde çekilmiş Uluslararası Sivil Havacılık kurallarına uygun pasaport ebadında düzenlenmiş olmalıdır. Fotoğrafı çekilen başvuru sahibinin yüzü objektife bakıyor olmalıdır. Fotoğrafı çekilen kişinin güneş gözlüğü takmamış olması gerekiyor. Gözlük takılması gerekiyorsa gözlük camlarından yansıma olmamasına dikkat edilmeli. Mimiksiz bir yüz ifadesi ile çekilmiş ve ağız kapalı şekilde poz veriyor olmalı. Başvuru sahibi ibraz ettiği fotoğrafın arkasına okunaklı olacak şekilde adını soyadını yazıyor olmalı.

Lüksemburg vize başvurusunu nereden yapacağınızı biliyor musunuz?

Lüksemburg vize başvurusunu doğrudan Lüksemburg Büyükelçiliği’ne yapabileceğiniz gibi İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan Başvuru Merkezleri’ne yapabilirsiniz. Lüksemburg vize başvurusu konusunda danışmanlık hizmetine gereksinim duyarsanız başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla da yapabilirsiniz. Vize Merkezi’nde görevli ülke temsilcileri başvurunuz süresince desteklerini esirgemeyeceklerdir.

Lüksemburg vize başvurusunda rezervasyonların satın alınması gerekmiyor

Lüksemburg vize başvurusunda otel ve uçak rezervasyonlarının belgelerinin de dosyaya eklenmesi bekleniyor. Otel rezervasyonunda başvuru sahibinin de isminin olması koşulu getirilmiş. Uçak rezervasyon tarihlerinin seyahat tarihleri ile uyumlu olmasına özen göstermenizi öneriyoruz. Her iki rezervasyon için de satın alma koşulu getirilmemiş. Vize Merkezi ülke temsilcileri sizin adınıza bu rezervasyonları yapabilirler. Eğer daha önceden alınmış VIS’li Schengen vizeniz varsa ofise gelmeden de başvuru sürecinizi Vize Merkezi’nin konusunda deneyimli ülke temsilcileri aracılığıyla yürütebilirsiniz.

Lüksemburg ile ilgili sizden gelen sorular

33 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Lüksemburg vizesi Trabzon
  M. TOR, 12 Haz 2020, 16:31

  Merhabalar, Lüksemburg vizesi Trabzon ikametli başvuru sahipleri işlemlerini yapması için sizlerden destek alabileceği bir ofisiniz var mı? Ticari ilişkiler kurmak adına davet aldığım bir Lüksemburg firmasını ziyarete gitmem gerekli. Şirket sahibiyim ve yapmam gerekenler konusunda nasıl bir yardımınız olabilir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Lüksemburg vizesi Gaziantep
  Y. Cep, 12 Haz 2020, 16:25

  Sayın yetkili, Lüksemburg vizesi Gaziantep bölgesinde müracaatlar hakkında nasıl bir yönlendirme yapabilirsiniz? Öğrenciyim ve arkadaşımla yaz tatilinde turistik bir gezi yapmak istiyoruz. Anne ve babamdan her ikisinden de sponsorluk almam şart mı biri yeter mi? İşlemler ne kadar sürüyor ve uçak, otel satın alınmalı mıdır? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Lüksemburg vizesi Antalya
  Ş. P., 12 Haz 2020, 16:18

  Merhaba, Lüksemburg vizesi Antalya ilinde emekli olarak yaşan bir çift olarak turistik bir gezi yapmak istediğimiz seyahat için vize işlemlerimizi nereden yapabiliriz? Henüz pasaportumuz yok işlem adımlarınızı açıklayabilir misiniz? Hangi evraklar gerekli aynı zamanda Antalya’dan yardımcı olabileceğiniz bir yer var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Lüksemburg vizesi Diyarbakır
  Y. YILDIZ, 12 Haz 2020, 16:09

  Merhabalar, Lüksemburg vizesi Diyarbakır ilinde ikamet eden şahsi bir Avukatlık bürosu sahibiyim. Lüksemburg’da bulunan çocukluk arkadaşımı eşimle beraber ziyaret etmek istiyoruz. Olduğumuz bölgede başvurularımız hakkında yardım alabileceğimiz bir şubeniz var mı? Bilgileri beklemekteyiz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Lüksemburg vizesi Kayseri
  S. sür, 12 Haz 2020, 15:54

  Firma sahibi olarak Lüksemburg’da anlaşmış olduğumuz bir firma ile ticari görüşmeler yapmak adına sene içerisinde seyahat planlarımız var. Lüksemburg vizesi Kayseri ikametli başvuru sahipleri en yakın hangi yolu izleyerek vize sahibi olabilirler ve ücretlendirmeleriniz hakkında bilgi rica ediyoruz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Lüksemburg için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp