Turistik Vize Dilekçe Örneği

Lihtenştayn’a turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin  Lihtenştayn İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Lihtenştayn Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Lihtenştayn Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Lihtenştayn Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Lihtenştayn Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Lihtenştayn Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Lihtenştayn Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Lihtenştayn Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Lihtenştayn Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Lihtenştay Turistik Vize Dilekçe ÖrneğiLihtenştay Turistik Vize Dilekçe Örneği

İki dilekçe gerektiren durumlar

  • Lihtenştayn Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Lihtenştayn turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Lihtenştayn Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Lihtenştayn Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Lihtenştayn Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Lihtenştayn
  • Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.
Yükleniyor...