Tacikistan Turistik Vize

Tacikistan Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Tacikistan Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Tacikistan’a planlanan turistik seyahatler için Tacikistan turistik vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Tacikistan turistik vize başvurunuzu Tacikistan Konsolosluğu’na gitmeye gerek kalmadan Vize Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Vize Merkezi Tacikistan turistik vize işlemlerinizi başından sonuna kadar takip etmektedir.

Türkiye’den Tacikistan’a seyahat planı olan Türk vatandaşları için belirlenen vize uygulamaları pasaport türlerine göre değişiklik göstermektedir. Tacikistan’a turistik amaçla seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının seyahatleri öncesinde Tacikistan turistik vize almaları gerekmektedir. Tacikistan’a turistik seyahat yapacak diplomatik pasaport sahipleri ikamet süresi 90 günü, hizmet ve hususi pasaport sahipleri 6 ay içerisinde 60 günü geçmemek şartıyla Tacikistan turistik vizesinden muaftırlar.

Tacikistan Turistik Vize Başvurusu

Aynı zamanda Tacikistan Devleti’nde diplomatik, konsolosluk ya da uluslararası örgütler dahilindeki temsilciliklere atanan diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri Türk vatandaşları görevleri boyunca Tacikistan’a yapacakları seyahatlerde vizeden muaftırlar. Bu vize muafiyeti, diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahiplerinin aile üyelerini de kapsamaktadır. Tacikistan turistik vizesi online bir vize olduğundan gerekli evrakları e-posta ile de tarafımıza iletebilirsiniz.

Tacikistan turistik vizesi elektronik bir vize olup sonuçlandığı tarihten itibaren 45 gün geçerli olmaktadır. Vizeniz giriş yapmak istediğiniz tarihten itibaren sayılmaktadır. Vize süresinin uzatılması için Tacikistan Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Genel Müdürlüğü’nde başvuru yapılması gerekmektedir.

Tacikistan turistik vizesinin onayı Tacikistan Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Vizenin onaylanma durumunda Vize Merkezi’nin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Tacikistan turistik vizesi online vize olduğundan pasaporta mühürlenen bir vize türü değildir. Vize sonuçlandıktan sonra başvuru sahibine e-posta veya kargo ile gönderilmektedir. Aynı zamanda başvuru sahibi vizesini Vize Merkezi’nin ofisine gelerek şahsen de alabilmektedir.

Tacikistan turistik vize işlemleri Türkiye’de Tacikistan Devleti’ni temsil eden Tacikistan Büyükelçiliği, Tacikistan Başkonsolosluğu ve konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir.

Tacikistan Konsolosluğu, Tacikistan vize başvuru işlemlerini kabul etmek, değerlendirmek ve sonuçlandırmakta tek yetkili resmi makamdır. Tacikistan vize işlemleri için vize başvuru merkezlerine Ankara ve İstanbul ofislerinden başvuru yapılabilmektedir. Vize başvuru merkezleri veya acenteler aracılığıyla yapılan tüm başvuruların karar süreci ile ilgili tek makam Tacikistan Ankara Büyükelçiliği ve Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu’dur.

Tacikistan Konsolosluğu vize başvurusunun değerlendirme sürecinde Tacikistan’a seyahat amacının amacının net olarak anlaşılmaması halinde ek evrak talebinde bulunabilmekte veya başvuru sahibini görüşmeye davet edebilmektedir.

Tacikistan turistik vizesi elektronik vize (e-vize) özelliği taşıdığından online başvuru yapılarak alınabilen bir vize türüdür. Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasında yer alan online başvuru formunu doldurarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Turistik amaçla Tacikistan’a yapılması planlanan seyahatler için Tacikistan vize online başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Online yapılan vize başvuru işlemlerinde istenen bilgiler form içerisinde belirtilmektedir. Başvuru yapmadan öncen ihtiyaç duyulan vizenin türünün seçilmesi gereklidir. Vize türü belirlendikten sonra başvuru formu doldurulup renkli taratılmış olan kişisel bilgilerin yer aldığı pasaport fotokopisi internet üzerinden sisteme yüklenerek başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

Tacikistan turistik online vize başvuru formunu internet ortamında doldurarak vizenizi hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Başvuru formunda belirttiğiniz bilgilerin doğru olması gereklidir. Pasaportunuzun, banka dekontunuzun okunaklı olmasına özen gösteriniz. Başvuru ile ilgilli online vize başvuru formundaki bilgilerin ve vize türüne göre istenen evrakların eksiksiz, tam ve doğru bir şekilde sisteme yüklenmesine dikkat ediniz.

Tacikistan Turistik Vize için Gerekli Evraklar

Tacikistan turistik vize başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir.

1. Pasaport. Tacikistan turistik vize başvuruları için pasaportun kişisel bilgileri içeren sayfasının renkli olarak taranmış olması ve seyahat sonrası için en az 6 ay geçerliliğinin olması gereklidir. Yabancı pasaport sahiplerinin Türkiye’de oturma izinlerini gösteren oturma kartları gereklidir.

2. Nüfus cüzdanı fotokopisi. Vize başvuruları için nüfus cüzdanının renkli taranmış olması gereklidir

3. Tacikistan gidiş dönüş tarihleri. Tacikistan vize başvuru sahipleri seyahat tarihlerini belirtmelidir.

4. Başvuru sahibinin ev ve iş adresi bilgileri. Tacikistan turistik vize başvuru sahipleri ev ve iş adresi bilgilerini belirtmeleri gereklidir.

Tacikistan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tacikistan’a turistik seyahat için vize başvuru işlemleri, seyahatin amacına uygun vize kategorisinin seçilmesinin ardından, ek evrak ve belgelerin hazırlanarak ilgili konsolosluk bölümüne teslim edilmesinden sonra değerlendirme süreci başlamaktadır. Tacikistan turistik vizesi 2 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluğun ek evrak talep etmesi veya yoğun olması sebebiyle bu süre uzayabilmektedir. Seyahat planınızın aksamaması için seyahat tarihinden 1 hafta öncesinde vize başvuru işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye ederiz.

Tacikistan Vize Ücreti

Tacikistan’a seyahatler için uygulanan Tacikistan vize ücreti seyahatin amacı ve vize başvurularındaki ek hizmetelere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Tacikistan turistik vize başvurlarının değerlendirilmesi için vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Tacikistan vize başvurusu için vize ücretlerini Tacikistan Konsolosluğu belirlemektedir. Seyahat amacınıza ve seyahat sürenize göre ödenmesi gerekli olan vize ücreti değişebilmektedir. Tacikistan vize başvurunuz için ödemeniz gerekli vize ücretini öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Vize Merkezi müşteri temsilcileri Tacikistan turistik vizenizi sonuçlanmasına kadar olan süreci takip eder ve sonuçlandığında başvuru sahibine bildirmektedir. Vize başvurunuz beklenen süreden daha kısa zamanda sonuçlanabilir. Tacikistan vizesi başvuru işlemleri hakkında daha fazla bilgi almak veya başvuruyla ilgili sorularınız için temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Yükleniyor...