İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (212) 963 63 56

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Tacikistan Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Tacikistan İzmir Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz.

İzmir ve çevre illerden Tacikistan vizesine başvurmak isteyen kişiler Tacikistan Vize Merkezi aracılığıyla vize başvuru işlemlerini başlatabilirler.

İzmir Vize Merkezi Şubesi'nden Tacikistan vize başvuru işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için Vize Merkezi danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Vize Merkezi temsilcileri İzmir Tacikistan vize başvuru işlemlerinizi sizin için yaparak vizenizi problemsiz bir şekilde almanıza yardımcı olacaklardır. Tacikistan vize başvurusu için Tacikistan Konsolosluğu’na şahsen başvuru yapmak şartı bulunmamaktadır. Gerekli evrakları Vize Merkezi İzmir şubemize göndererek veya şahsen ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz.

İzmir’den yapılan Tacikistan vize başvuru işlemlerinde parmak izi ibrazı olmadığından işlemlerinizi sizin adınıza hızlıca gerçekleştiriyoruz.

Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan Türkiye’nin her yerinden bölge ayrımı olmaksızın başvuru yapılarak alınabilmektedir.

Tacikistan Devleti, 24 Ocak 2017 tarihinde elektronik (e-vize) uygulamasına geçtiğini duyurmuştur. Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan internet üzerinden başvuru yapılarak sahip olunan bir vizedir. Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasındaki online başvuru formunu doldurarak vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Tacikistan İzmir Vize Merkezi’ne iletişim ve şubelerimiz bölümlerinde yer alan telefon numaralarını arayarak ulaşabilir, sorularınızı izmir@vizemerkezi.com adresine iletebilirsiniz.

Tacikistan vize başvurularınız için Vize Merkezi İzmir çalışma saatleri

Tacikistan vizesine İzmir’den başvuru yapmak isteyenler, İzmir Vize Merkezi’ni çalışma saatleri içinde randevuya gerek kalmadan ziyaret edebilirler.

  • Pazartesi ve Cuma günleri 08:30-18:00
  • Cumartesi günü 10:00 – 14:00 saatleri arasında Tacikistan vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Tacikistan vizenizi İzmir’den almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Adım. İzmir Vize Merkezi’nin çağrı merkezini arayarak Tacikistan vizesi için gerekli evrakları e-posta ile tarafınıza gönderilmesini talep edebilirsiniz. Uygun evrak listesi ve vize başvuru şartlarını içeren e-posta gönderilecektir.
  2. Adım. Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan pasaportunuzun renkli taranmış halini ister Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasında yer alan online başvuru formuna yükleyerek ister Vize Merkezi’ne e-posta ile göndererek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
  3. Adım. Tacikistan vizesi e-vize olduğu için pasaporta mühürlenen bir vize değildir. Tacikistan vizesi sonuçlandığında Vize Merkezi temsilcisinden tarafınıza e-posta, kargo ile gönderilmesini isteyebilir ya da bizzat şubemize gelerek de alabilirsiniz.

Tacikistan vizesi nasıl alınır?

Tacikistan vize başvurusu için öncelikle ihtiyaç duyulan vize türüne karar verilmesi gerekmektedir.

Vize türü seçildikten sonra Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasında yer alan online başvuru formu doldurularak Tacikistan vizesi kolay bir şekilde alınabilmektedir. Başvuru formunda belirtilen bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Renkli taranmış pasaport fotokopisi, vize için ödenen banka dekontunun okunaklı olmasına özen gösterilmelidir. Vize başvuru formundaki bilgilerin ve seçilen vize türüne istinaden gereken evrakların tam ve doğru bir şekilde sistem üzerinden yüklenmelidir.

Tacikistan vize başvurusunda ibraz edilen bilgilerin seyahat için hazırlanan diğer evraklardaki bilgilerle tutarlı olmaması halinde vize reddedilmektedir.

Tacikistan vizesi İzmir başvuruları için gerekli evraklar hakkında

Tacikistan vize başvurusu için istenen evraklar vize türüne değişiklik göstermektedir. Tacikistan vize başvuru işlemleri için olan pasaportun seyahat sonrası için 6 ay geçerliğinin olması gereklidir. Türkiye’de ikamet eden yabancıların oturum kartları ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Tacikistan vize başvuru sahiplerinin seyahat tarihlerini vize başvuru formunda açık olarak belirtmeleri gereklidir.

Başvuru sahibi güncel ev ve iş adresini de belirtmelidir. Bu detaylar Tacikistan vize başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından önemlidir.

Seyahatinizin amacına uygun Tacikistan vize türüne başvuru yapın

Tacikistan vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınıza karar vermeniz gerekmektedir. Vize başvuru formunda belirtilen seyahat amacının belgeleri teslim edildikten sonra değiştirilmez.

Tacikistan’a ticari amaçla seyahat edecek kişiler, Tacikistan’da iş faaliyeti içerisinde oldukları firmadan davetiye almalıdırlar. Tacikistan’a aile ve arkadaş ziyaretinde bulunmak isteyen kişiler Tacikistan’da ikamet eden akrabalarından, arkadaşlarından davet mektubu gönderilmesini talep etmelidirler.

Tacikistan seyahat tarihlerinizi netleştirin

İzmir’den yapılan Tacikistan vize başvuru işlemlerinde başvuru formunda belirtilen seyahat tarihlerinin net olması istenmektedir. Evraklarda belirtilen tarihlere özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Ülkeye giriş ve çıkış tarihlerindeki tutarlılık belirtilmeli Tacikistan vize başvuru sürecinde şüphe yaratacak bir durum olmamalıdır.

Tacikistan vizesi kaç günde çıkar?

Tacikistan’a seyahat için vize başvurusu ziyaretin amacına uygun vize türünün seçilmesi, ek evrak ve belgelerin hazırlanarak teslim edilmesinden sonra değerlendirilmeye alınmaktadır. Tacikistan vizesinin 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Tacikistan Konsolosluğu’nun ek evrak istemesi veya yoğunluğu sebebiyle bu süreç uzayabilmektedir.

Tacikistan vize ücreti hakkında

Tacikistan vize ücreti ziyaretin amacına ve vizenin türüne göre değişiklik göstermektedir.

Tacikistan vize başvurusunun değerlendirilmesi için vize ücretinin ödenmesi gereklidir. Tacikistan vize başvurusu için vize ücretlerini Tacikistan Konsolosluğu belirlemektedir. Seyahatin amacına ve süresine göre ödenmesi gerekli vize ücreti değişmektedir. Tacikistan vize başvurunuz için ödemeniz gerekli vize ücretini öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

tacikistan vize merkezi izmir

Vize Merkezi Personel

Tacikistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6254