Tacikistan Vize İşlemleri

Tacikistan Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Tacikistan Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Tacikistan vize işlemleri için şahsen başvuruda bulunma zorunluluğu yoktur. Vize Merkezi Tacikistan vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirme ve takip etme konusunda yetkili acentedir. Tacikistan vize işlemleri için istenen gerekli evraklar tam ve doğru bir şekilde hazırlanarak tarafımıza gönderilmesi halinde vize başvuru işlemlerinizi sizin adınıza takip edebilmekteyiz.

Vize Merkezi, Tacikistan vize işlemleriyle ilgili olarak danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize Merkezi temsilcileri vize başvurunuzu doğru bir şekilde tamamlamanız için yardımcı olmaktadır.

T.C Diplomatik pasaport sahipleri Tacikistan’a planladıkları seyahatlerinde Tacikistan’a giriş tarihinden itibaren 90 gün süre ile ikametlerinde vize almalarına gerek yoktur. Hususi ve hizmet pasaport sahipleri Tacikistan’a yapacakları seyahatlerinde 6 ay içinde 60 günü geçmemek koşuluyla vizeden muaftır. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri Tacikistan’a seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir.

Tacikistan Vize Başvuru İşlemleri

Tacikistan’da diplomatik konsolosluk ya da uluslararası örgütler gözetimindeki dış temsilciliklere atanan hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahipleri görevleri boyunca Tacikistan’a giriş çıkışlarında vizeden muaftırlar. Aynı zamanda bu vize muafiyeti diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahiplerinin aile üyelerini de kapsamaktadır.

Türkiye'de Tacikistan dış temsilciliği olarak görev yapan Tacikistan Ankara Büyükelçiliği ve Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye ile Tacikistan Devleti arasında ticari, ekonomik ve kültürel ilişkileri karşılıklı olarak yürütmek ve geliştirmek amacıyla çalışmalar ve etkinlikler yürütmektedir. Aynı zamanda Tacikistan Konsolosluğu Türkiye’de yaşayan Tacikistan vatandaşlarına, vatandaşlık işlemleri, belgeleri kanunlaştırma işlemleri, tıbbi, kanuni, eğitim desteği verme, ölüm doğum boşanma durumlarında hizmet sağlanması görevlerini yerine getirmektedir.

Tacikistan Devleti’nin resmi temsilcilikleri Tacikistan Ankara Büyükelçiliği ve Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu’dur. Tacikistan Konsolosluğu, Tacikistan vize başvurularını kabul etmek, değerlendirmek ve sonuçlandırmakla yetkili makamdır. Tacikistan vize işlemleri için konsolosluğun yetkilendirdiği Vize Merkezi aracılığıyla müracaat yapılabilmektedir. Vize Merkezi temsilcileri Tacikistan vize işlemleriyle ilgili başvurunun başından sonuna kadar yardımcı olmaktadır.

Tüm vize başvurularının değerlendirme ve sonuçlandırma süreci ile ilgili yetkili resmi makam Tacikistan Büyükelçiliği ve Tacikistan Başkonsolosluğu’dur. Tacikistan Konsolosluğu, vize başvuru dosyasının değerlendirilme sürecinde Tacikistan’a seyahat amacının açık bir şekilde anlaşılmaması halinde ek evrak talep edebilmektedir.

Tacikistan Devleti, 24 Ocak 2017 tarihinde elektronik vize (e-vize) uygulamasına geçildiğini bildirmiştir. Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan internet üzerinden online başvuru yapılarak alınabilen bir vizedir. Türkiye’nin her yerinden bölge ayrımı olmaksızın başvuru yapılarak alınabilmektedir. Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasında yer alan online başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Vize işlemlerinizi seyahat tarihinizden 15 iş günü öncesinde yapmanız tavsiye edilmektedir.

Tacikistan vize başvurusu için vize türünüze karar verdikten sonra internet üzerinden online başvuru formunu doldurarak vizenizi hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Online başvuru formunda beyan edilen bilgilerin doğru ve tutarlı olması gereklidir. Renkli taranmış pasaport fotokopinizin, vize için ödediğiniz banka dekontunun okunaklı olmasına dikkat ediniz. Online vize başvuru formundaki bilgilerin ve seçilen vize türüne istinaden gerekli evraklı eksiksiz ve doğru bir şekilde sitem üzerinden yükleyiniz.

Tacikistan vize başvuru işlemlerinde ibraz edilen bilgilerin seyahat için hazırlanan belgelerdeki bilgilerle tutarlı olmaması durumunda vize reddedilmektedir. Tacikistan Konsolosluğu vize başvuru formlarında beyan edilen bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamaktadır. Tacikistan vizesine başvuru yapmak için diğer bir seçenek de gerekli evrakları hazırlayarak e-posta, kargo aracılığıyla ya da şahsen ofisimize gelerek başvuru evraklarınızı tarafımıza teslim etmenizdir.

Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan pasaporta basılan ya da mühürlenen bir vize türü değildir. Tacikistan vizesi sonuçlandıktan sonra başvuru sahibine e-posta ya da kargo aracılığıyla iletilmektedir. Başvuru sahibi aynı zamanda Tacikistan vizesini bizzat Vize Merkezi’nin ofisine gelerek de alabilmektedir.

Tacikistan vize türleri; Tacikistan turistik vize, Tacikistan ticari vize ve Tacikistan aile ziyareti vizesi olarak kategorilere ayrılmaktadır.

Tacikistan turistik vize; Tacikistan’a turistik amaçla yapılacak seyahatler öncesinde Tacikistan turistik vizesinin alınması gerekmektedir. Türkiye’den Tacikistan’a turistik ziyarette bulunacak Türk vatandaşları için belirlenen vize uygulamaları sahip oldukları pasaport türlerine göre değişiklik göstermektedir. Tacikistan turistik vizesi elektronik vize (e-vize) özelliği taşımaktadır, sonuçlandığı tarihten itibaren 45 gün geçerli olmaktadır. Tacikistan turistik vizenin süresinin uzatılma imkanı bulunmamaktadır. Tacikistan vize türleri içerisinde turistik vize haricindeki diğer vizelerin sürelerinin uzatılma imkanı vardır.

Tacikistan ticari vize, Tacikistan’da ticari ziyarette bulunmak için örneğin fuar, seminer, konferans benzeri organizasyonlara katılmak için seyahat edeceklerin başvuru yaparak almaları gereken bir vize türüdür. Tacikistan  ticari vizesine başvuru yapmak için Tacikistan’da ticari ziyarette bulunulacak şirketin davetiye göndermesi gerekmektedir.

Tacikistan aile ziyareti vizesi, Tacikistan’da ikamet etmekte olan akraba, arkadaş veya bir tanıdığını ziyaret etmek isteyen kişiler seyahat süreleri boyunca yanlarında ikamet edecekleri yakınlarından davet mektubu almaları gerekmektedir. Aynı zamanda Tacikistan’da ikamet eden tanıdığıyla akrabalık ilişkisini destekleyen belgelerin de başvuru evrakları arasında yer alması gereklidir. Tacikistan’a aile ziyareti amacıyla yapılacak seyahatlerde bazı vize uygulamaları bulunmaktadır. Tacikistan aile ziyareti vizesi için öncelikle Tacikistan’a bir yakınınızın veya akrabanızın yaşıyor olması gereklidir.

Vize Merkezi Tacikistan vize başvuru işlemlerini sonuçlanma aşamasına kadar olan süreci takip eder ve sonuçlandığında başvuru sahibini bilgilendirmektedir. Tacikistan vize başvurunuz beklenen süreden daha kısa zamanda da sonuçlanabilmektedir. Tacikistan vize başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi almak, gerekli evrak listesini ve başvuru koşullarını öğrenmek için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Tacikistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Tacikistan'a kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili seyahat acentaları aracılığıyla yapılabilmektedir.

Tacikistan Vize Başvuru İşlemleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Tacikistan Vizesine Başvurmalı mıdır?

Tacikistan Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Tacikistan'a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Tacikistan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Tacikistan Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Tacikistan Turistik Vize, Tacikistan Ticari Vize, Tacikistan Aile Ziyareti Vizesi, Tacikistan Transit Vize dahil tüm vize kategorilerinde kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Tacikistan vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Tacikistan Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Tacikistan vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacına, seyahat masraflarını destekleyecek maddi kaynağın biçimine ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Tacikistan vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Tacikistan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Tacikistan vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7 gün içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu gözönünde bulundurularak, Tacikistan seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Tacikistan Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi Tacikistan Vize Temsilcileri, Tacikistan vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Tacikistan vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. Tacikistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

 

120 saatte Tacikistan vizesi

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6462