İstanbul

Telefon

+902129636356

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Tacikistan Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Tacikistan İstanbul Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz

İstanbul ve çevre illerden Tacikistan vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler Tacikistan Vize Merkezi İstanbul aracılığıyla vize işlemlerini yapabileceklerdir.

İstanbul Vize Merkezi şubesi Tacikistan vize işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Vize Merkezi İstanbul Tacikistan vize başvuru işlemlerinizi sizin adınıza yaparak vizenizi sorunsuz bir şekilde almanızda yardımcı olacaklardır.

Tacikistan vize başvuru işlemleri için Tacikistan Konsolosluğu’na şahsen başvuru yapmak zorunluluğu bulunmadığından gereken evrakları Vize Merkezi İstanbul şubemize göndererk yapabilirsiniz.

İstanbul’dan yapılan Tacikistan vize başvuru işlemlerinde parmak izi beyanı olmadığından işlemlerinizi sizin için hızla gerçekleştirebiliyoruz.

Tacikistan vizesi bir elektronik vize (e-vize) özelliği taşıdığından Türkiye’nin her yerinden bölge ayrımı olmaksızın başvuru yapılabilmektedir.

Tacikistan, 24 Ocak 2017 tarihinde elektronik vize (e-vize) uygulamasına geçildiğini duyurmuştur. Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan internet üzerinden online başvuru yapılarak alınabilen bir vize türüdür. alınabilmektedir. Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasında yer alan online başvuru formunu doldurarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Tacikistan İstanbul Vize Merkezine iletişim ve şubelerimiz bölümlerinde yer alan telefon numaralarından ulaşabilir, sorularınızı [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Tacikistan vize başvurularınız için Vize Merkezi çalışma saatleri

Tacikistan vizesine İstanbul’dan başvuru yapmak isteyen kişiler, İstanbul Vize Merkezi’ni çalışma saatleri içerisinde randevuya gerek kalmadan ziyaret edebilirler.

  • Pazartesi ve Cuma günleri arası 08:30-18:00
  • Cumartesi günü 10:00 – 14:00 saatleri arasında Tacikistan vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Tacikistan vizenizi İstanbul’dan almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz

  1. Adım. İstanbul Vize Merkezi’nin çağrı merkezini arayarak Tacikistan vizesi için gereken evrakları e-posta aracılığıyla talep edebilirsiniz. Uygun evrak listesi ve vize başvuru şartlarını kapsayan e-posta tarafınıza gönderilecektir.
  2. Adım. Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğu için pasaportunuzun renkli taranmış halini ister Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasında yer alan online başvuru formuna yükleyerek ister Vize Merkezi’ne e-posta ile iletebilirsiniz.
  3. Adım. Tacikistan vizesi e-vize olduğundan pasaporta mühürlenen bir vize türü değildir. Tacikistan vizesi sonuçlandığında Vize Merkezi temsilcisinden tarafınıza e-posta, kargo ile gönderilmesini isteyebilir veya şahsen ofisimize gelerek de alabilirsiniz.

Tacikistan Vizesi Nasıl Alınır?

Tacikistan vize başvurusu için vize türüne karar verildikten sonra Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasındaki online başvuru formunu doldurarak Tacikistan vizesi hızlı ve kolay bir şekilde alınabilmektedir. Online başvuru formunda belirtilen bilgilerin doğru olması zorunludur. Renkli taranmış pasaport fotokopisi, vize için ödenen banka dekontunun okunaklı olmasına dikkat edilmelidir. Online vize başvuru formundaki bilgilerin ve seçilen vize türüne istinaden gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde sistem üzerinden yüklenmesi gerekmektedir. Tacikistan vize başvuru işlemlerinde beyan edilen bilgilerin seyahat için hazırlanan diğer belgelerde yer alan bilgilerle tutarlı olmaması durumunda vize reddedilmektedir.

Tacikistan vizesi İstanbul başvuruları için gereken evraklar hakkında

Tacikistan vize başvurusu için gereken evraklar seçilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Tacikistan vize başvuru işlemlerinde kullanılacak olan pasaportun seyahat sonrası için en az 6 ay geçerliğinin olması gerekmektedir. Türkiye’de ikamet eden yabancıların oturum kartları ile başvuru yapmaları gereklidir. Tacikistan vize başvuru sahiplerinin seyahat tarihlerini vize başvuru formunda net olarak belirtmeleri istenmektedir. Başvuru sahibi aynı zamanda güncel ev ve iş adresini debeyan etmelidir. Bu detaylar Tacikistan vize başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından önem taşımaktadır.

Seyahatinizin amacına uygun olan Tacikistan vize türüne başvuru yapın

Tacikistan vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Vize başvuru formunda belirtilen seyahat amacının belgeleri beyan edildikten sonra değiştirilmemektedir.

Tacikistan’a ticari amaçla seyahat edecek kişiler, Tacikistan’da iş faaliyeti içinde oldukları firmadan davetiye istemelidirler. Tacikistan’a aile ve arkadaş ziyaretinde bulunmak isteyen kişiler Tacikistan’da ikamet eden akrabalarından, arkadaşlarından davet mektubu gönderilmesini talep etmelidirler.

Tacikistan vizesi ücreti hakkında

Tacikistan vize ücreti ziyaretin amacına ve ihtiyaç duyulan vizenin türüne göre değişmektedir.

Tacikistan vize başvurusunun değerlendirilmeye alınması için vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Tacikistan vize başvurusu için vize ücretlerini Tacikistan Konsolosluğu belirlemektedir. Seyahatin amacına ve süresine göre ödenmesi gerekli vize ücreti değişmektedir. Tacikistan vize başvurunuz için ödemeniz gerekli vize ücretini öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

tacikistan vize merkezi istanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp