Gaziantep

Telefon

+902129636356

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Tacikistan Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Tacikistan Gaziantep Vize Merkezi sayfasına hoş geldiniz.

Gaziantep ve çevre illerden Tacikistan vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler Vize Merkezi ile başvuru işlemlerini yapabilmektedirler.

Gaziantep Vize Merkezi Şubesi’nden Tacikistan vize başvuru işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilmeniz için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz.

Vize Merkezi danışmanlarımız Gaziantep Tacikistan vize başvuru işlemlerinizi sizin adınıza yaparak vizenizi sorunuz almanıza destek olacaklardır. Tacikistan vize başvurusu için Tacikistan Konsolosluğu’na bizzat başvuru yapmak zorunluluğu yoktur.

Gaziantep’ten yapılan Tacikistan vize başvurularında parmak izi beyanı olmadığından işlemlerinizi sizin için hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan Türkiye’nin her yerinden başvuru yapılarak alınabilir.

Tacikistan, 24 Ocak 2017 tarihinde elektronik (e-vize) uygulamasına geçildiğini bildirmiştir. Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan internet üzerinden online başvuru yapılarak alınan bir vizedir. Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasında yer alan online başvuru formunu doldurarak vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Tacikistan Gaziantep Vize Merkezi’ne iletişim ve şubelerimiz bölümlerinde yer alan telefon numaralarını arayarak ulaşabilir, sorularınızı [email protected] adresine iletebilirsiniz.

Tacikistan vizenizi Gaziantep’ten almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz

  1. Adım. Gaziantep Vize Merkezi’nin çağrı merkezini arayarak Tacikistan vizesi için gereken evrakları e-posta ile tarafınıza gönderilmesini talep edebilirsiniz. Evrak listesi ve vize başvuru şartlarını içeren e-posta tarafınıza gönderilecektir.
  2. Adım. Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan pasaportunuzun renkli taranmış halini Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasında yer alan online başvuru formuna yükleyerek ya da Vize Merkezi’ne e-posta ile göndererek başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  3. Adım. Tacikistan vizesi elektronik vize olduğu için pasaporta basılan bir vize değildir. Tacikistan vizesi sonuçlandığında Vize Merkezi temsilcisinden e-posta, kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Tacikistan vizesi nasıl alınır?

Tacikistan vize başvurusu için öncelikle ihtiyaç duyulan vize türüne karar verilmelidir. Vize türü seçildikten sonra Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasındaki online başvuru formu doldurularak Tacikistan vizesi hızlı bir şekilde alınabilmektedir. Başvuru formunda belirtilen bilgilerin doğru olması gereklidir. Renkli taranmış pasaport fotokopisi, vize için ödenen banka dekontunun okunaklı olmasına dikkat edilmelidir. Vize başvuru formundaki bilgilerin ve seçilen vize türüne göre gerekli evrakların tam ve doğru bir şekilde sistem üzerinden yüklenmesi gerekmektedir.

Tacikistan vize başvurusunda beyan edilen bilgilerin seyahat için hazırlanan diğer evraklardaki bilgilerle tutarlı olmaması halinde vize ret ile sonuçlanmaktadır.

Tacikistan vizesi Gaziantep başvuruları için gerekli evraklar hakkında

Tacikistan vize başvurusu için gerekli evraklar vize türüne göre değişmektedir. Tacikistan vize başvuru işlemleri için pasaportun seyahat sonrası için en az 6 ay geçerliğinin olması gereklidir. Türkiye’de ikamet eden yabancıların oturum kartları ile başvuru yapmalıdırlar. Tacikistan vize başvuru sahiplerinin seyahat tarihlerini vize başvuru formunda açık olarak belirtmeleri gereklidir.

Tacikistan vize başvuru sahibi güncel ev ve iş adresini de belirtmelidir. Bu ayrıntılar. Tacikistan vize başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından önemlidir.

Seyahatinizin amacına göre Tacikistan vize türüne başvuru yapın Tacikistan vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacına karar verilmesi gerekmektedir. Vize başvuru formunda belirtilen seyahat amacının, belgeler teslim edildikten sonra değiştirilmez.

Tacikistan’a ticari ziyarette bulunacak kişiler, Tacikistan’da iş faaliyeti içerisinde oldukları firmadan davetiye istemelidirler. Tacikistan’a aile ve arkadaş ziyaretinde bulunmak isteyen kişiler Tacikistan’da ikamet eden akrabalarından, arkadaşlarından davet mektubu gönderilmesini talep etmelidirler.

Tacikistan seyahat tarihlerinizi belirleyin

Gaziantep’ten yapılan Tacikistan vize başvuru işlemlerinde başvuru formunda beyan edilen seyahat tarihlerinin açık olması istenmektedir. Evraklarda belirtilen tarihlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Ülkeye giriş ve çıkış tarihlerindeki tutarlılık belirtilmeli, Tacikistan vize başvuru sürecinde şüphe yaratacak bir durum olmamalıdır.

Tacikistan vizesi kaç günde çıkar?

Tacikistan’a seyahat için vize başvurusu ziyaretin amacına uygun vize türünün seçilmesi, evrakların hazırlanarak teslim edilmesinden sonra değerlendirilmeye alınmaktadır. Tacikistan vizesi 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Tacikistan Konsolosluğu’nun ek evrak istemesi ya da yoğun olması nedeniyle bu süreç uzayabilmektedir.

Tacikistan vize ücreti hakkında

Tacikistan vize ücreti seyahatin amacına ve vizenin türüne istinaden değişmektedir. Tacikistan vize başvurusunun değerlendirilmesi için vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Tacikistan vize başvurusu için vize ücretlerini Tacikistan Konsolosluğu belirlemektedir. Seyahatin amacına ve süresine göre ödenmesi gereken vize ücreti değişmektedir. Tacikistan vize başvurunuz için ödenmesi gerekli olan vize ücretini öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

tacikistan vize merkezi gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp