Bursa

Adres

Demirsubaşı Mahallesi, Ahmet Dural Meydanı No:4 Gemlik/BURSA

Telefon/Faks

+90 (212) 963 63 56

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Tacikistan Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Tacikistan Bursa Vize Merkezi sayfasına hoş geldiniz

Bursa ve çevre illerden Tacikistan vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler Vize Merkezi ile başvuru işlemlerini yapabilmektedirler.

Bursa Vize Merkezi Şubesi’nden Tacikistan vize başvuru işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilmeniz için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz.

Vize Merkezi danışmanlarımız Bursa Tacikistan vize başvuru işlemlerinizi sizin adınıza yaparak vizenizi sorunuz almanıza destek olacaklardır. Tacikistan vize başvurusu için Tacikistan Konsolosluğu’na bizzat başvuru yapmak zorunluluğu yoktur.

Bursa’dan yapılan Tacikistan vize başvurularında parmak izi beyanı olmadığından işlemlerinizi sizin için hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan Türkiye’nin her yerinden başvuru yapılarak alınabilir.

Tacikistan Devleti, 24 Ocak 2017 tarihinde elektronik (e-vize) uygulamasına geçildiğini bildirmiştir. Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan internet üzerinden online başvuru yapılarak alınan bir vizedir. Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasında yer alan online başvuru formunu doldurarak vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Tacikistan Bursa Vize Merkezi’ne iletişim ve şubelerimiz bölümlerinde yer alan telefon numaralarını arayarak ulaşabilir, sorularınızı ortadogu@vizemerkezi.com adresine iletebilirsiniz.

Tacikistan vizenizi Bursa’dan almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz

  1. Adım. Bursa Vize Merkezi’nin çağrı merkezini arayarak Tacikistan vizesi için gereken evrakları e-posta ile tarafınıza gönderilmesini talep edebilirsiniz. Evrak listesi ve vize başvuru şartlarını içeren e-posta tarafınıza gönderilecektir.
  2. Adım. Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan pasaportunuzun renkli taranmış halini Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasında yer alan online başvuru formuna yükleyerek ya da Vize Merkezi’ne e-posta ile göndererek başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  3. Adım. Tacikistan vizesi elektronik vize olduğu için pasaporta basılan bir vize değildir. Tacikistan vizesi sonuçlandığında Vize Merkezi temsilcisinden e-posta, kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Tacikistan vizesi nasıl alınır?

Tacikistan vize başvurusu için öncelikle ihtiyaç duyulan vize türüne karar verilmelidir. Vize türü seçildikten sonra Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasındaki online başvuru formu doldurularak Tacikistan vizesi hızlı bir şekilde alınabilmektedir. Başvuru formunda belirtilen bilgilerin doğru olması gereklidir. Renkli taranmış pasaport fotokopisi, vize için ödenen banka dekontunun okunaklı olmasına dikkat edilmelidir. Vize başvuru formundaki bilgilerin ve seçilen vize türüne göre gerekli evrakların tam ve doğru bir şekilde sistem üzerinden yüklenmesi gerekmektedir.

Tacikistan vize başvurusunda beyan edilen bilgilerin seyahat için hazırlanan diğer evraklardaki bilgilerle tutarlı olmaması halinde vize ret ile sonuçlanmaktadır.

Tacikistan vizesi Bursa başvuruları için gerekli evraklar hakkında

Tacikistan vize başvurusu için gerekli evraklar vize türüne göre değişmektedir. Tacikistan vize başvuru işlemleri için pasaportun seyahat sonrası için en az 6 ay geçerliğinin olması gereklidir. Türkiye’de ikamet eden yabancıların oturum kartları ile başvuru yapmalıdırlar. Tacikistan vize başvuru sahiplerinin seyahat tarihlerini vize başvuru formunda açık olarak belirtmeleri gereklidir.

Tacikistan vize başvuru sahibi güncel ev ve iş adresini de belirtmelidir. Bu ayrıntılar. Tacikistan vize başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından önemlidir.

Seyahatinizin amacına göre Tacikistan vize türüne başvuru yapın

Tacikistan vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacına karar verilmesi gerekmektedir. Vize başvuru formunda belirtilen seyahat amacının, belgeler teslim edildikten sonra değiştirilmez.

Tacikistan’a ticari ziyarette bulunacak kişiler, Tacikistan’da iş faaliyeti içerisinde oldukları firmadan davetiye istemelidirler. Tacikistan’a aile ve arkadaş ziyaretinde bulunmak isteyen kişiler Tacikistan’da ikamet eden akrabalarından, arkadaşlarından davet mektubu gönderilmesini talep etmelidirler.

Tacikistan seyahat tarihlerinizi belirleyin

Bursa’dan yapılan Tacikistan vize başvuru işlemlerinde başvuru formunda beyan edilen seyahat tarihlerinin açık olması istenmektedir. Evraklarda belirtilen tarihlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Ülkeye giriş ve çıkış tarihlerindeki tutarlılık belirtilmeli, Tacikistan vize başvuru sürecinde şüphe yaratacak bir durum olmamalıdır.

Tacikistan vize ücreti hakkında

Tacikistan vize ücreti seyahatin amacına ve vizenin türüne istinaden değişmektedir. Tacikistan vize başvurusunun değerlendirilmesi için vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Tacikistan vize başvurusu için vize ücretlerini Tacikistan Konsolosluğu belirlemektedir. Seyahatin amacına ve süresine göre ödenmesi gereken vize ücreti değişmektedir. Tacikistan vize başvurunuz için ödenmesi gerekli olan vize ücretini öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Tacikistan vizesi kaç günde çıkar?

Tacikistan’a seyahat için vize başvurusu ziyaretin amacına uygun vize türünün seçilmesi, evrakların hazırlanarak teslim edilmesinden sonra değerlendirilmeye alınmaktadır. Tacikistan vizesi 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Tacikistan Konsolosluğu’nun ek evrak istemesi ya da yoğun olması nedeniyle bu süreç uzayabilmektedir.

Vize Merkezi Personel

Tacikistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5738