Ankara

Adres

İran cad. Karum Avm no:21 /166 gaziosmanpaşa çankaya ankara

Telefon/Faks

+90 (212) 963 63 56

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Tacikistan Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Tacikistan Ankara Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz.

Ankara ve çevre illerden Tacikistan vizesine başvurmak isteyen kişiler Tacikistan Vize Merkezi Ankara aracılığıyla vize başvuru işlemlerini başlatabilirler.

Ankara Vize Merkezi şubesi Tacikistan vize başvuru işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için Vize Merkezi danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Vize Merkezi temsilcileri Ankara Tacikistan vize başvuru işlemlerinizi sizin için yaparak vizenizi problemsiz bir şekilde almanıza yardımcı olacaklardır.

Tacikistan vize başvurusu için Tacikistan Konsolosluğu’na şahsen başvuru yapmak şartı bulunmamaktadır. Gerekli evrakları Vize Merkezi Ankara şubemize göndererek veya şahsen ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz.

Ankara’dan yapılan Tacikistan vize başvuru işlemlerinde parmak izi ibrazı olmadığından işlemlerinizi sizin adınıza hızlıca gerçekleştiriyoruz.

Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan Türkiye’nin her yerinden bölge ayrımı olmaksızın başvuru yapılarak alınabilmektedir.

Tacikistan Devleti, 24 Ocak 2017 tarihinde elektronik (e-vize) uygulamasına geçtiğini duyurmuştur. Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan internet üzerinden başvuru yapılarak sahip olunan bir vizedir. Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasındaki online başvuru formunu doldurarak vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Tacikistan Ankara Vize Merkezi’ne iletişim ve şubelerimiz bölümlerinde yer alan telefon numaralarını arayarak ulaşabilir, sorularınızı ayko@vizemerkezi.com adresine iletebilirsiniz.

Tacikistan vize başvurularınız için Vize Merkezi Ankara çalışma saatleri

Tacikistan vizesine Ankara’dan başvuru yapmak isteyenler, Ankara Vize Merkezi’ni çalışma saatleri içinde randevuya gerek kalmadan ziyaret edebilirler.

Pazartesi ve Cuma günleri 08:30-18:00

Cumartesi günü 10:00 – 14:00 saatleri arasında Tacikistan vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Tacikistan vizenizi Ankara’dan almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz

  1. Adım. Ankara Vize Merkezi’nin çağrı merkezini arayarak Tacikistan vizesi için gerekli evrakları e-posta ile tarafınıza gönderilmesini talep edebilirsiniz. Uygun evrak listesi ve vize başvuru şartlarını içeren e-posta gönderilecektir.
  2. Adım. Tacikistan vizesi elektronik vize (e-vize) olduğundan pasaportunuzun renkli taranmış halini ister Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasında yer alan online başvuru formuna yükleyerek ister Vize Merkezi’ne e-posta ile göndererek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
  3. Adım. Tacikistan vizesi e-vize olduğu için pasaporta mühürlenen bir vize değildir. Tacikistan vizesi sonuçlandığında Vize Merkezi temsilcisinden tarafınıza e-posta, kargo ile gönderilmesini isteyebilir ya da bizzat şubemize gelerek de alabilirsiniz.

Tacikistan vizesi nasıl alınır?

Tacikistan vize başvurusu için öncelikle ihtiyaç duyulan vize türüne karar verilmesi gerekmektedir.

Vize türü seçildikten sonra Vize Merkezi’nin Tacikistan vize işlemleri sayfasında yer alan online başvuru formu doldurularak Tacikistan vizesi kolay bir şekilde alınabilmektedir. Başvuru formunda belirtilen bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Renkli taranmış pasaport fotokopisi, vize için ödenen banka dekontunun okunaklı olmasına özen gösterilmelidir. Vize başvuru formundaki bilgilerin ve seçilen vize türüne istinaden gereken evrakların tam ve doğru bir şekilde sistem üzerinden yüklenmelidir.

Tacikistan vize başvurusunda ibraz edilen bilgilerin seyahat için hazırlanan diğer evraklardaki bilgilerle tutarlı olmaması halinde vize reddedilmektedir.

Tacikistan vizesi Ankara başvuruları için gerekli evraklar hakkında

Tacikistan vize başvurusu için istenen evraklar vize türüne değişiklik göstermektedir.

Tacikistan vize başvuru işlemleri için olan pasaportun seyahat sonrası için 6 ay geçerliğinin olması gereklidir. Türkiye’de ikamet eden yabancıların oturum kartları ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Tacikistan vize başvuru sahiplerinin seyahat tarihlerini vize başvuru formunda açık olarak belirtmeleri gereklidir.

Başvuru sahibi güncel ev ve iş adresini de belirtmelidir. Bu detaylar Tacikistan vize başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından önemlidir.

Seyahatinizin amacına uygun olan Tacikistan vize türüne başvuru yapın

Tacikistan vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınıza karar vermeniz gerekmektedir. Vize başvuru formunda belirtilen seyahat amacının belgeleri teslim edildikten sonra değiştirilmez.

Tacikistan’a ticari amaçla seyahat edecek kişiler, Tacikistan’da iş faaliyeti içerisinde oldukları firmadan davetiye almalıdırlar. Tacikistan’a aile ve arkadaş ziyaretinde bulunmak isteyen kişiler Tacikistan’da ikamet eden akrabalarından, arkadaşlarından davet mektubu gönderilmesini talep etmelidirler.

Tacikistan seyahat tarihlerinizi netleştirin

Ankara’dan yapılan Tacikistan vize başvuru işlemlerinde başvuru formunda belirtilen seyahat tarihlerinin net olması istenmektedir. Evraklarda belirtilen tarihlere özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Ülkeye giriş ve çıkış tarihlerindeki tutarlılık belirtilmeli Tacikistan vize başvuru sürecinde şüphe yaratacak bir durum olmamalıdır.

Tacikistan vizesi kaç günde çıkar?

Tacikistan’a seyahat için vize başvurusu ziyaretin amacına uygun vize türünün seçilmesi, ek evrak ve belgelerin hazırlanarak teslim edilmesinden sonra değerlendirilmeye alınmaktadır. Tacikistan vizesinin 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Tacikistan Konsolosluğu’nun ek evrak istemesi veya yoğunluğu sebebiyle bu süreç uzayabilmektedir.

Tacikistan vize ücreti hakkında

Tacikistan vize ücreti ziyaretin amacına ve vizenin türüne göre değişiklik göstermektedir.

Tacikistan vize başvurusunun değerlendirilmesi için vize ücretinin ödenmesi gereklidir. Tacikistan vize başvurusu için vize ücretlerini Tacikistan Konsolosluğu belirlemektedir. Seyahatin amacına ve süresine göre ödenmesi gerekli vize ücreti değişmektedir. Tacikistan vize başvurunuz için ödemeniz gerekli vize ücretini öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

tacikitan vize merkezi ankara

Vize Merkezi Personel

Tacikistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6125