Ticari Vize

Malavi ticari vize bir Afrika kara ülkesi olan Malavi’ye ticari amaçlı seyahat etmek isteyen yabancı ülke vatandaşlarına verilen izin belgesidir. İş görüşmesi, toplantı, konferans gibi ticari amaçlı Malavi seyahati yapacak olan yabancıların ülkeye giriş yapabilmesi için Malavi vizesi alması gerekmektedir. Ülkemiz ile Malavi’nin arasında vize anlaşması bulunmamaktadır. Muafiyete ilişkin bir anlaşma olmamasından dolayı pasaport türü fark etmeksizin tüm vatandaşların vize alması zorunludur. Dolayısıyla resmi (hizmet, hususi, diplomatik) pasaport ve umumi pasaport sahiplerinin tümü vize uygulamasına tabiidir.

Malavi turistik vize ve ticari vize, Malavi e-vize kapsamında değerlendirilmektedir. Elektronik vize, pasaporta etiket olarak basılan vizelere eş değer elektronik izin belgeleridir. Başvurunun ardından onaylanan vize, 90 gün geçerliliği ve 30 gün seyahat hakkı olan tek girişli bir vizedir. Vize başvurusu ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Seyahatten 1 hafta önce vizenin alınması tavsiye edilmektedir. Seyahat planının aksamaması adına doğru türde bir başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuruda yapılacak basit bir hata bile başvurunun olumsuz sonuçlanmasına sebep olacaktır. Bu sebeple vize işlemlerinde deneyimli kişilerden yardım alınması son derece önemlidir. Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılan başvurular en hızlı ve doğru şekilde yapılmaktadır. Malavi vize işlemleri adına gerekli her şey, danışmanlık hizmeti kapsamında başvuru sahibi adına gerçekleştirilir.

Malavi, Afrika kıtasında yer alan bir ülkedir. Malavi de dahil diğer Afrika ülkelerine yapacakları seyahatlerden önce vatandaşların belirli hususlara dikkat etmesi gerekmektedir. Bunlardan biri de sağlık önlemleridir. Afrika ülkelerine yapılacak seyahatlerde vatandaşların alması gereken sağlık önlemleri Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilmiştir.

Malavi Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malavi ticari vize başvurusu elektronik vize servisi üzerinden yapılmaktadır. Turistik ve ticari amaçlı seyahatler için e-vize ile seyahat etmek mümkündür. Çalışma ve öğrenim gibi özel amaçlı seyahatler için diplomatik temsilcilere müracaat edilmesi gerekmektedir. Aile bireyleri ya da başka kişiler ile seyahat edilecekse, seyahat eden ve geçerli bir vizesi olmayan herkes için ayrı bir başvuru yapılması gerekmektedir.

Malavi e-vize başvurusu 3 aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada elektronik İngilizce bir form doldurulmaktadır. Bu formda; kişisel bilgiler, pasaport bilgileri, seyahat bilgileri, iletişim bilgileri gibi alanlar yer almaktadır. Formun tamamının eksiksiz olarak doldurulması ve herhangi bir hata yapılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde vize olumsuz sonuçlanacaktır. Olumlu değerlendirilse dahi, yanlış pasaport bilgileri ile basılan vize, ülkeye girişte problem yaşanmasına sebep olacaktır. Bu sebeple vize başvurusundan önce bir uzman ile görüşülmesi oldukça önemlidir.

3 aşamadan oluşan Malavi ticari vize başvurusunun, başvuru formundan sonraki aşaması ise, dokümanların yüklenmesidir. Başvuru evraklarına yazının devamında detaylı olarak değinilmiştir. Gerekli başvuru evraklarının online olarak yüklenmesinin ardından ödeme işlemine geçilmektedir. Malavi vizesi ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Ödemenin yapılması ile başvuru tamamlanmış olur. 3 iş günü içerisinde sonuçlanan vize, elektronik vize servisi tarafından e-mail yoluyla iletilmektedir.

Malavi Ticari Vize için Gerekli Evraklar

Malavi vizesi için gerekli evraklar başvuru türüne bağlı değişiklik göstermektedir. Her başvuruda istenen ortak evraklar aşağıdaki gibidir;

  • Pasaport: Geçerlilik tarihlerinin seyahat dönüşü itibariyle en az 6 ay daha olması ve 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Güncel biyometik fotoğraf son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.
  • Ulaşım Belgeleri: Gidiş – dönüş tarihlerine ait uçak rezervasyonu başvuruda yer almalıdır.
  • Konaklama Belgeleri: Başvuruda belirtilen tarihlere ait otel rezervasyonu başvuruya eklenmelidir.
  • Davet yazısı: Malavi’deki şirketten davet eden kişinin hazırladığı davet mektubu başvuruda sunulmalıdır. Yazı, davet eden kişinin, davet edilen kişinin bilgilerini ve seyahate ilişkin bilgileri içermelidir.
  • Güncel şirket evraklarından; faaliyet belgesi, vergi levhası, sicil gazetesi ve imza sirküleri başvuruda sunulmalıdır.

Bazı durumlarda, sistem başvuru esnasında ek evrak talebinde de bulunabilir. Bu durumda gerekli tüm evrakların taraması alınmalı ve sisteme online olarak doğru formatta yükleme yapılmalıdır.

Malavi e-vize

Yükleniyor...