Malavi Vize İşlemleri

Malavi Vize İşlemleri

Malavi Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Malavi Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Malavi Vizesine Başvurmalı mıdır?

Türkiye Cumhuriyeti Bordo Pasaport (umuma mahsus), Yeşil Pasaport (hususi), Gri Pasaport (Hizmet) ve Siyah Pasaport (diplomatik) sahipleri Malavi vizesine tabidirler.  Malavi Berlin Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti Devleti için akreditedir. Malavi'ye seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Malavi Büyükelçiliği'ne vize başvurusunda bulunmaları gereklidir.

Malavi Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?

Malavi vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir.

Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !

Malavi Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Türkiye dışında görev yapan Malavi Konsolosluğunun iş yoğunluğuna, resmi tatil günlerine bağlı olarak vize işlem süresi uzayabilmektedir. Bu sebepten ötürü Lesotho vizesi için başvuru yapacak kişilerin mümkün olabilen en erken tarihte (1 ay evvelinden) işlemleri başlatmaları gerektiğini bilmeleri gereklidir.
Malavi Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi Malavi Vize Temsilcileri, Malavi vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Malavi vize başvurusuna uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ulaşmak ve Malavi'ye uçuş rotanıza göre aktarma yapacağınız ülkenin transit vize uygulaması hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek ve ya soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya [email protected] adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. Malavi vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Malavi Vize İşlemleri

Malavi’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Malavi vize rejimi uygulamasına tabidirler. Malavi Devleti’nin Türkiye dış temsilcilik görevini yürüten Malavi Büyükelçiliği veya Malavi Konsolosluğu  bulunmamaktadır. Türk vatandaşlarının Malavi vize başvurularını Malavi Berlin Büyükelçiliği’ne yapmaları gerekmektedir.

Malavi vize işlemleri için bilinmesi gereken hususlar:

  • Malavi vizesi almak isteyen kişilerin, Malavi ülkesine planladıkları seyahat tarihinden en az 1 ay önce Malavi vize işlemlerine başlaması seyahat planının aksamaması açısından önemli olacaktır.
  • Malavi seyahatinden dönüş için planlanan tarihten ileriye doğru en az 6 ay geçerlilik süresine sahip pasaportla Malavi vize başvurusunun yapılması talep edilmektedir. 10 yıldan eski, en az 2 boş sayfası olmayan pasaportlarla müracaat yapılmamasına dikkat edilmelidir.
  • Ticari Malavi vize başvurusu için iş görüşmesi amacına yönelik olması durumunda Davet Mektubu sunulması önemlidir.
  • Malavi ülkesini ziyaret edecek kişilerin, vize başvurusu öncesinde bölgenin salgın hastalıklarına karşı koruyucu aşılarını yaptırmaları konusunda uyarmaktadır.

ÖNEMLİ: Malavi’ye seyahat edecek kişilerin öncesinde sarıhumma aşısı olmaları gereklidir. On gün içinde etkin hale geçen aşılamanın, Malavi ülkesine seyahat tarihinden en az 10 gün öncesinde yapılması zorunludur. Ayrıca, Hepatit A, Menenjit ve Tetanoz aşılarının yaptırılması tavsiye olunur. Çeşitli gıda kaynaklı hastalıklar mevcuttur. HIV/AIDS yaygındır. Musluk suyu kullanımı ve içilmesi tavsiye edilmemektedir. Sıtmaya karşı, kısa süreli seyahatlerde düzenli olarak kullanılacak ilaçlar mevcut olup, kişilerin kendi durumuna göre uygun ilaç ve aşılanma zamanı hakkında, T.C. Sağlık Bakanlığı Seyahat Sağlık Merkezleri’nden detaylı bilgi almasında fayda vardır.

72 saatte malavi vizesi

Malavi ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Malavi için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.