Ticari Vize

Kamerun Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Kamerun vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Kamerun vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Kamerun vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Kamerun vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Kamerun Ticari Vize Belgeleri

Kamerun’da iş ve ticaret yapacak, iş kuracak ve ekonomi ile ilgili çeşitli etkinliklerde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticari vize almak durumundadır. Kamerun ticari vizeler genellikle 4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Express vizeler fazla ücret istemekle birlikte daha erken alınabilir. Ancak iş türüne ve konsolosluk birimine göre bu süre değişebilmektedir. Bu vize türü için 18 yaşın üstünde olmanız lazımdır. Vizeniz sonuçlanmadan uçak biletlerinizi tarihi değişebilir şekilde ayarlayın. Gecikmeler olabilir. Aşılar ve iletişim bilgilerini doğru vermelisiniz.

Kamerun ticari vizesi için gerekli olan belgeler aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir)
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Kamerun vize başvuru formu
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak, pansiyon vs. rezervasyon belgeleri ve konfirmeleri
 6. Bankada yeterli miktarda para
 7. Davetiye mektubu (iş ve aile nedeniyle gidecekler için)
 8. Kamerun vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Şirket bilgileri (şirket çalışanları için, ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 10. Nüfus kayıt örneği
 11. Aşı kartı (özellikle sarıhumma)
 12. 18 yaşın altındakiler için muvafakatname
 13. Evli ise evlilik cüzdanı
 14. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Vize iptali durumunda ücret geri ödeneği bulunmamaktadır. Vize reddi durumunda itirazda bulunma hakkınız vardır. Ayrıca hangi vize türü olursa olsun aşılar için belgelerinizi yanınıza almalısınız. İlk kez vize başvurusunda bulunuyorsanız büyük ihtimalle sizi ek görüşme için çağırabilirler. Ticari amaçlar için özellikle davet sahibi şirketlerin bilgilerini vermeniz kesinlikle istenen bir şarttır. Bu konuda dikkatli olmanızda fayda vardır. Aşı kartlarınızı yanınızda bulundurmalısınız. Bazı yerlerde kredi kartı geçerli olmadığı için yanınızda bir miktar nakit para bulundurmanızda yarar vardır. Kamerun kuzey bölgelerinde bazı karmaşıklıklar olduğu için gerekmedikçe ülkenin güneyinde olmaya dikkat edin. Kuzeye yapacağınız yolculuklarda yanınızda bir rehber ya da şirket korumaları olmasına dikkat edin.

Kamerun vize başvurularınızda bir sorun yaşamak istemiyorsanız Kamerun vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; ziyaretinizden örneğin bir ay önce yapmanız yararınıza olacaktır. Kamerun vizesinde sıkıntı yaşamak istemiyorsanız profesyonel bir vize danışmanlığına ihtiyaç durabilirsiniz. Bizler Vize Merkezi şubeleri olarak deneyimli kadromuzla bu konuda sizlere yardımcı olmaktan son derece memnuniyet duyarız. Bu sebeple Kamerun vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

daha fazla göster

KAMERUN VİZE İŞLEMLERİ
Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Ticari Vize
Turistik Vize
Telefon
x
POI