Turistik Vize

Kamerun Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Kamerun vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Kamerun vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Kamerun vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Kamerun vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Kamerun Turistik Vize Belgeleri

Kamerun’da eğlence, gezi ve turistik sebepler için yapacağınız seyahatlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak vizeye tabi durumdasınız. Kamerun vizeleri turistik amaçlar için 15 günlük ya da 30 günlük süreler halinde verilir ve vizeler tekli ya da çoklu seçenekleriyle mevcuttur. Vize türüne göre ücretler de değişebilmektedir. Turistik amaçlar için ülkeye yapacağınız ziyaret sırasında sizden bazı belgeler istenebilir. Öncelikle hangi vize türüne başvuracağını bilmenizde yarar vardır. Turistik vize için istenen belgeler aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli olması gerekir)
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Kamerun vize başvuru formu
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri ve konfirmeleri
 6. Bankada yeterli miktarda para
 7. Kamerun vizesi ücreti ödenti dekontu
 8. Nüfus kayıt örneği
 9. Aşı kartı (özellikle sarıhumma)
 10. 18 yaşın altındakiler için muvafakatname
 11. Evli ise evlilik cüzdanı
 12. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Vize iptali durumunda ücret geri ödeneği bulunmamaktadır. Vize reddi durumunda itirazda bulunma hakkınız vardır. Ayrıca hangi vize türü olursa olsun aşılar için belgelerinizi yanınıza almak en doğru harekettir. Belgelerinizi doldururken sizden istenilen şekilde doldurmanız önemlidir. Bu konuda hazırlıklı olmanız dileğimizdir. Aşılar konusunda dikkatli olmalısınız.

Kamerun vize başvurularınızda bir sorun yaşamak istemiyorsanız Kamerun vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; ziyaretinizden örneğin bir ay önce yapmanız yararınıza olacaktır. Kamerun vizesinde sıkıntı yaşamak istemiyorsanız profesyonel bir vize danışmanlığına ihtiyaç durabilirsiniz. Bizler Vize Merkezi şubeleri olarak deneyimli kadromuzla bu konuda sizlere yardımcı olmaktan son derece memnuniyet duyarız. Bu sebeple Kamerun vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

daha fazla göster

KAMERUN VİZE İŞLEMLERİ
Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Ticari Vize
Turistik Vize
Telefon
x
POI