Çanakkale

Telefon

+902129636327

Kamerun Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Kamerun Vize Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz Kamerun Vize sayfasına hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında Çanakkale ilimiz ile; Biga, Gökçeada, Gelibolu, Bayramiç, Eceabat, Çan, Bozcaada, Ezine, Lapseki, Ayvacık, Yenice ilçeleri ve komşu iller de dahil olmaz üzere tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz Kamerun vize başvuruları için vize uzmanlarımız rehberliğinde hazırlanmış olan birçok bilgiye kolaylıkla erişebileceksiniz.

Kamerun Vize Çanakkale şubesi olarak sunmakta olduğumuz profesyonel ve çözüm odaklı vize danışmanlık hizmetimizden faydalanmak veya Kamerun seyahatiniz için daha ayrıntılı ve etkin bilgilere ulaşmak için +90 (212) 963 63 27 numaralı telefondan veya [email protected] e-posta adresinden şirketimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Kamerun Vizesi Kimlere Gerekir? - Çanakkale

Kolaylıkla Türkiye’ den Kamerun vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Sizler için en münasip yolculuğu sunabiliriz. Kamerun için yapacağınız seyahatiniz için Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaportu ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri kısa süreli seyahatleri için vize gerekmeden Kamerun'a yolculuk yapabilirler. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın gerçekleştirecekleri seyahatleri öncesinde Kamerun vizesi almaları gerekmektedir. 

Kamerun Vize Türleri - Çanakkale

Kamerun’a gerçekleştirecek olduğunuz seyahatinizin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Vize başvurunuzu yaparken ne sebeple seyahat ettiğinizi ve  sizin için en uygun vize türü ve vize süresini belirtmeniz vize başvurunuzun beklediğiniz şekilde olumlu sonuçlanmasında büyük önem göstermektedir. Kamerun vize başvurunuz için sizde kesinlikle olması gereken evrakların hepsine aşağıda sizin için hazırlamış olduğumuz maddelerde bulabilirsiniz. 

Yukarıda belirtilen vize türleri içerisinde seyahat gerekçenize uygun olan başlığın hangisi olduğuna karar veremiyor ya da başka nedenlerle seyahatinizi gerçekleştirmeyi hedefliyorsanız eğer Kamerun Vize Çanakkale şubemizi +90 (212) 963 63 27 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ve uzmanlarımızdan bilgi alabilir ya da [email protected] e-posta adresine mail atarak bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Kamerun Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale 

Çanakkale Kamerun Vize Merkezi olarak sunmakta olduğunuz vize danışmanlık hizmeti ile gerçekleştirecek olduğunuz Kamerun vize başvurunuz 4 temel adımda sizleri hiçbir zahmete sokmadan uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Kamerun seyahatiniz için özel olarak hazırlanmış olan evrak listesi uzmanlarımız tarafından sizlere ulaştırılacaktır. Listede belirtilmiş olan başvuru belgelerinizi tamamlama sırasında danışman çalışanımız sizlere destekte bulunmak için hazır halde bulunacaklardır. Kamerun vize başvuru belgeleriniz eksiksiz olarak tamamlandığında ise sizlere en makul olan şubemize gelerek elden teslim edebilir ya da kargo yoluyla da Kamerun Vize Çanakkale şubemize ulaştırabilirsiniz.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Kamerun seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuzda ücrette ilk önce seyahat nedeninizi sonra ise pasaportunuza ve veri sunumu kaydınıza bakılarak değişiklik olabilmektedir. Güncel Kamerun vize başvuru ücretini hakkında kapsamlı bilgi alabilmek için uzmanlarımıza iletişim adreslerimiz aracılığı ile ulaşabilir ve bilgilendirme talebinde bulunabilirsiniz.
  3. Başvuru Dosyalarının Konsolosluğa Teslimi: Kamerun vize başvurusu yapan şahıslardan biyometrik veri sunumu için kişisel olarak konsolosluklarda bulunması gerekli kılınmamıştır. Ancak bu kısımda vize başvurunuz için bitirmiş olduğunuz evrakları onaylatmanız gerekmektedir. Vize uzmanlarımız evraklarınızı en kısa sürede konsolosluğa iletecek ve gerekli yerlere ulaşmasını sağlayacaklardır.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu yaptığınız andan itibaren uzman ekip çalışanlarımız dikkatle ve günlük olarak incelemelerle başvuru sonucunu müşahede altında tutarlar. Başvurunuz sizlere yönelik faydalı bir şekilde neticelendiğinde pasaportunuzu size en muvafık olan şubemize iletilerek şahsen elden kabul ederek ve belirtmiş olduğunuz adrese pasaportunuzu kargo ile teslim edilmesini sağlayabiliriz. 

Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Kamerun vize başvuruları ortalama olarak 5 iş günü içerisinde neticeye kavuşmaktadır. Fakat Kamerun Konsolosluğu’nun resmi tatil günleri, yoğunluk takviminin ve eksik evrakların bulunmasıyla, yolculuk sebebinde ve pasaportunuza uygun olarak belirlenen bu süre değişiklik gösterebilir, vize çıkışınız 1-2 gün önce veya 1-2 gün sonra gerçekleşebilir. Bu nedenle başvuru işlemleriniz için en az 1 ay öncesinde harekete geçmeniz tavsiye edilmektedir.

Kamerun Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir? - Çanakkale

Gerçekleştirilecek olan Kamerun vize başvurularında dikkat edilmesi gereken birkaç önemli detay bulunmaktadır. Bunların içerisinde en önemli olanı Kamerun ülke olarak bulaşıcı hastalıkların oldukça yaygın olduğu bir ülkedir. Ülkeye giriş yapacak bireylerden seyahatlerinden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırması talep edilmektedir bunun yanında AIDS ve Hepatit gibi bulaşıcı hastalıklara karşıda birey aşı yaptırmış olmalıdır.

Ülkede alkol tüketilmemesine dikkat etmeli, fotoğraf çekimi için bilgi almalısınız. Belirttiğimiz kurallara uyulmadığı takdirde başvuru yapacağınız başka bir vize için yapacağınız işlemlerinizde çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Başvuru yapacak bireylerin yaşları 18'den küçük ise yapacakları seyahatin gerekli işlemlerini gerçekleştirmek için ebeveyn dahilinde belge hazırlamaları ve ebeveyn imzaları ile işlem yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz. 
 
Belirli başlıklar altında sizlere sunmuş olduğumuz bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi almak isterseniz ya da seyahatinize yönelik merak ettiğiniz sorular varsa uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sahip olmak istediğiniz vize işlemleri için sizlere gereken bilgiyi ve yardımı sağlayacaklardır. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 27 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp