Oturum

Oturum

Kamerun Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Kamerun vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Kamerun vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Kamerun vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Kamerun vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Kamerun’da Oturum

Kamerun’da 90 günden uzun sürecek kalım durumlarında oturum izni alınması mecburidir. Oturum izni normal Kamerun vizesi alınmadan yapılmamaktadır. Oturum vizesine başvuru yaparken daha önce almış olduğunuz Kamerun vize belgelerini göstermeniz işlemlerinize ve işlem sürecinize olumlu bir etki bırakacaktır. Ülke içerisinde sık sık kimlik kontrolü yapıldığı için oturum almanız durumunda size verilen kimliğinizi yanınızda taşımanızda çok büyük fayda vardır.

Kamerun oturum izni için gerekli belgeler ve şartlar şu şekildedir:

----

 1. Oturum vizesi başvuru formu (dikkatlice doldurulmuş olmalıdır)
 2. Pasaport (en az 6 aylık geçerlilik süresinin olması lazımdır)
 3. 2 adet biyometrik fotoğraf
 4. Vize izin belgeleri
 5. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim, şirket bilgileri, ticari kayıt numarası, işçi kapasitesi, maaşı, sözleşme süresi, doğum günü, uyruğu vs.) İçişlerinden onay alması gerekmektedir.
 6. Orada iş bulunması halinde işveren sertifikası
 7. Sözleşme belgeleri
 8. Sağlık raporu (aşı bilgiler vs.)
 9. Polis raporu
 10. Başvuru ücreti ve dekont ispatı
 11. İletişim bilgileri
 12. Aşılar (sarıhumma özellikle)
 13. Uluslararası geçerli sağlık sigortası
 14. Bankada yeterli miktarda paranın bulunduğuna dair ispat

Not: Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur. Aileye bağlı gitmiyorsanız bu vize türünde 18 yaşından büyük olmanız lazımdır. Öğrenci durumları için okuldan verilmesi gereken izin ve öğrenci belgelerini de eklemelisiniz. Eğer Kamerun üzerinden bir okul nedeniyle gidiyorsanız oradaki okuldan kabul yazısını ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu izin türü için size onay çıkmadıkça çalışmaya başlamanız yasadışı göçmenlik ve çalışma sayıldığı için işlemleriniz tümden iptal olabilir. Vizeler tek ya da çok girişli olarak verilmektedir. Oturum izni de aynı şekilde verilmektedir. Sarıhumma ve kolera aşıları yaptırınız. Bu konuda dikkatli olmaya çalışın.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir. Eğer oturum izni için orada iseniz İçişleri bakanlığının onaylı belgelerini sunmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır.

Eğer süresiz bir oturum izni almak istiyorsanız daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

Kamerun ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Kamerun için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp