Turistik Vize

Turistik Vize

Fildişi Sahili Turistik Vize İçin Merak Edilenler

Fildişi Sahili turistik vize nasıl alınır?

Fildişi Sahili Cumhuriyeti’ne yapılacak kısa süreli turistik seyahatler için turistik vize başvurusu yapılmalıdır. Kişiler, belirli bir takım prosedürleri yerine getirdikleri takdirde vize alabilirler. Evrakların, konsolosluğun belirlediği standartlarda olması gerekmektedir. Vize Merkezi aracılığıyla başvurunuzu hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Fildişi sahil vizesine başvurmak için ne yapmam gerek?

E-vize başvurusunda bulunmak için kişisel ve seyahat amacını kanıtlayan (otel vb.) belgelerin temin edilerek başvuru formunda doğru ve eksiksiz beyan edilmesi gerekmektedir. Vize Merkezi, başvurunun her adımında destek olarak kolaylıkla vize alınmasını sağlamaktadır.

Fildişi Sahili turistik vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Her ne kadar kolay gibi görünse de belirli standartlara uymayan başvurular kabul edilmemektedir. Bilgi güncelliği başvuru aşamasında konsolosluğun dikkat ettiği konuların başında gelmektedir. Formda beyan edilen bilgilerin gerçeği yansıtması ve doğru olması vize sonucunu doğrudan etkilemektedir. İşlemin, son 10 yıl içerisinde alınmış ve seyahat sonrası 6 ay geçerli süresi olan pasaportla yapılmalıdır. Yeni alınmış bir pasaportla işlemlere başlamak sorunları minimum seviyeye indirecektir. Gerekli koşulu sağlamayan başvurulardan dolayı yaşanan mağduriyet sıklıkla karşılaşılan bir durum olduğundan dolayı yolcuların profesyonel destek alarak ilerlemesi olası riskleri en aza indirerek stressiz bir başvuru süreci geçirmelerine olanak sağlamaktadır.

Fildişi Sahili turistik vize başvurularında otel ve uçak rezervasyonu gerekli mi?

Fildişi Sahili vize başvurusu için otel rezervasyonun yapılması gerekmektedir.

Fildişi Sahili turistik vize ret olursa ücret iadesi olur mu?

Fildişi Sahili turistik vize ücreti başvurunun kabul edilmesi için yatırılması gereken harç bedelidir. Fildişi Sahili Konsolosluğu, vize başvurunuzu bir mazeret göstererek ya da göstermeyerek reddetmiş olabilir. Ret olan başvurunun ücret iadesi yoktur.

Fildişi Sahili'ni seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma sahip pasaport sahipleri vizeye tabiidir. Diplomatik pasaport, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 26 Mart 2015 tarihinde imzalanan vize muafiyeti anlaşması ile90 güne kadar vizeden muaftır.

Fildişi Sahili'ni ziyaret edecek kişilerin Sarı Humma aşısını yaptırmaları zorunludur. Sarı Humma dışında kalan aşılar tedbir amaçlı olup kişinin insiyatifindedir. Fildişi Sahili sınır kapılarında ve havalimanlarında aşı kartları kontrol edilmektedir. Aşı kartı bulunmayan kişiler ülkeye sokulmamaktadır.

Fildişi Sahili'ne turistik amaçlı seyahat edecek kişiler Fildişi Turistik Vize başvurusunda bulunmalıdır.

Fildişi Sahili Turistik Vize Evrakları

Fildişi Sahili turistik vize evrakları bazı durumlarda değişiklik gösterebilmektedir.

1- Dilekçe
2- 1 adet fotoğraf
3- Uçak rezervasyonu
4- Otel rezervasyonu
5- Aşı Kartı
6- Kimlik Fotokopisi
7- Pasaport
8- Yabancılar için oturum, çalışma izni belgesi

Yukarıdaki evrak listesi değişebilmekte olup güncel Fildişi turistik vize evraklarını almak için [email protected] adresine mail atabilir ya da sol menüden size uygun olan şubemizi arayarak vize işlemlerinizi başlatabilrisiniz.

Fildişi Sahili Turistik Vize Başvurusu

Fildişi Sahili turistik amaçlı seyahat edecek olan yolcularımızın vizelerini alabilmek için bireysel başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Turistik vizeye başvuracak kişiler Fildişi Sahili vize uzmanlarımızla telefonda görüşerek ya da [email protected] adresine mail atarak konu hakkında detaylı bilgi alabilir, başvuruya bizzat gelmesine gerek kalmadan vize hizmetleri tarafımızca yürütülür, vize sonuçlandığı zaman pasaport ivedilikle sizlere teslim edilir. Fildişi Sahili vizeleri 1 aylık ve 3 aylık olarak değişiklik göstermektedir. Vize süresi tamamen konsolosluk tarafından belirlenmekte olup değişiklik yapılması mümkün olmamaktadır.

Fildişi Sahili Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fildişi Sahili Konsolosluğu resmi tatillerde çalışmamaktadır. Bu durum göz önünde bulundurularak başvurunuz yapıldıktan sonra 3 ile 5 gün arasında sonuçlanmaktadır. Yabancı pasaportlarla yapılacak başvuruların süresi daha uzun sürebilmektedir. Fildişi Sahili'ne seyahat edecek olan yolcularımızın mağduriyet yaşamamaları için vizelerini almadan uçak bileti almasını önermiyoruz. Türkiye'nin hangi şehrinde olduğunuzu gözetmeksizin yapacağınız Fildişi Sahili turistik vizesini aracılığımızla gerçekleştirebilrsiniz.

Fildişi Sahili ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • Fildişi Sahili turist vizesi
    E.Orhun, 20 Kas 2021, 14:27

    Merhabalar, iyi çalışmalar. Fildişi Sahili turist vizesi başvuruları hakkında birkaç sorum olacaktı. Başvurunun nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi değilim bu yüzden nereden başlamam gerektiğini kestiremiyorum. İşlemlerin ne kadar sürdüğü ve ücretler konusunda da bana bilgi verirseniz eğer çok sevinirim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.

    Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Fildişi Sahili için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp