Fildişi Sahili Vize İşlemleri

Fildişi Sahili Vize İşlemleri

Fildişi Sahili Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Fildişi Sahili vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Fildişi Sahili vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Fildişi Sahili vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Fildişi Sahili vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Fildişi Sahili Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Fildişi Sahili’ne yapacakları 90 güne kadarki gezilerinde vizeye tabidir. E vize verilmekle birlikte sizin adınıza dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak başvurunuzu yapabilir ve güvenli ve doğru bir şekilde sizin adınıza danışmanlık yapabiliriz.

Fildişi Sahili vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

----

 1. Pasaport
 2. 4 adet biyometrik fotoğraf
 3. Fildişi Sahili vize başvuru formu
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri ve konfirmeleri
 6. Bankada yeterli miktarda para
 7. Davetiye mektubu (iş ve aile nedeniyle gidecekler için)
 8. Fildişi Sahili vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Şirket bilgileri (şirket çalışanları için, ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 10. Sarıhumma ve diğer salgın hastalıklar için aşı ve gerekli belgeler.
 11. Fildişi Sahili’nde kalacağı yerin adres bilgileri
 12. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Fildişi Sahili vizesi için ek görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır. Vizeniz sonuçlanmadan herhangi bir yolculuk için hazırlık yapmayın. Uçak biletlerinizi tarihi değiştirilebilir şeklinde ayarlayın. Sizden istenen evraklarınızı ayrıca seyahatiniz sırasında yanınızda bulundurmaya dikkat edin. Özellikle havaalanında bu evraklar istenebilmektedir.

Fildişi Sahili vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Fildişi Sahili vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Fildişi Sahili vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Fildişi Sahili vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 3-5 iş günü içerisinde onaylanabilmektedir. Fildişi Sahili ticari vize için gerekli belgeler ise öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.

Yıpranmış pasaportunuzla vizeniz onaylansa bile ülkeye girişte sorun çıkması olasıdır.

Ticari vize başvurunuzu yaptıktan sonra Fildişi Sahili vize ücreti ödemenizi de gerçekleştirerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz ve vizenizi onaya sunabilirsiniz. Vize başvurunuzu erken bir tarihte yapmanız tavsiye olunur.

Ancak unutmayın ki yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Fildişi Sahili yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Fildişi Sahili Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Fildişi Sahili vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Fildişi Sahili vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en basit yolu ikametinizin bağlı olduğu şehir ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması sebebiyle başka bir şehir ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde veya polis merkezlerinde kendi adınıza ait pasaport bölümünde pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için lazım olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmek durumundasınız. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenir ve bazı sorular sorulur. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz alınır ve bu bağlamda parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normal zamanlarda olduğu gibi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek yahut zorlaştıracak kimyasallar, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu, işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacak etkenlerden biridir. Ayrıca pasaport başvurusu için bir de biyometrik fotoğraflarınızı da götürmeniz gerekecektir. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllar boyunca kalacak şekilde işlenir. İşlemlerinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması durumunda evraklarınız sizin adresinize gönderilir.

Eğer Fildişi Sahili Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almalısınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Fildişi Sahili vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Fildişi Sahili vizesi 3-5 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Fildişi Sahili Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Fildişi Sahili vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Fildişi Sahili vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Fildişi Sahili vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Fildişi Sahili vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Fildişi Sahili vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Fildişi Sahili vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

Fildişi Sahili ile ilgili sizden gelen sorular

10 sorudan en popüler 10 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Fildişi Sahili vizesi kaç para
  F.M., 20 Kas 2021, 19:20

  Selam Vize Merkezi iyi çalışmalar. Fildişi Sahili vizesi kaç para konsolosluk tarafından istenen güncel rakam nedir acaba? Bütçemi ayarlarak işlemleri başlatmak istiyorum. Ücretler hakkında bana biraz bilgi verir misiniz lütfen. Teşekkür ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fildişi Sahili transit vize
  E.Tezcan, 20 Kas 2021, 15:23

  Selamlar Vize Merkezi, Fildişi Sahili transit vize hakkında bilgi almak istiyorum. Seyahatimden sonra başka bir ülkeye geçiş yapmam için bu vizeye başvuruda bulunmam şartı var mıdır acaba? Eğer varsa işlemlerin nasıl yapılması gerektiğine dair bilgi verir misiniz lütfen?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fildişi Sahili vize başvuru merkezi
  Ç.U., 20 Kas 2021, 15:01

  İyi çalışmalar. Fildişi Sahili vize başvuru merkezi desteği ile başvuruda bulunmak istiyorum. Seyahatim turistik gezi amaçlı olacak ve bordo pasaport sahibiyim. Sizin bu konuda verdiğiniz destekler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Ofisinize veya işlemler sırasında başka bir yere gitmemiz gerekiyor mu acaba? Süreci bana kısaca özetlerseniz ona göre işlemleri bir an önce başlatmak istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fildişi Sahili online vize
  H.Sancak, 18 Kas 2021, 17:10

  Selamlar, iyi çalışmalar. Fildişi Sahili online vize başvurusu yaparak acaba seyahat edebilmem mümkün mü? Siz bu konuda danışmanlık desteği veriyor musunuz? Şahsen bir yerlere giderek başvuru yapabilecek vaktim yok şuan çalıştığım için o yüzden süreci nasıl en kolay tamamlayabilirim bunun yollarını öğrenmeye çalışıyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fildişi Sahili aile ziyareti vizesi
  C.Ergin, 18 Kas 2021, 14:40

  İyi çalışmalar diliyorum öncelikle Vize Merkezi. Fildişi Sahili aile ziyareti vizesi hakkında bilgi almak için buradan sizinle iletişime geçmek istedim. Bir akrabamı görmek ve turist olarak gezi yapabilmek için başvuruda bulunmak istiyorum. Bunun için hangi vize türüne başvuru yapmam doğru olur acaba direkt olarak turist vizesine başvuru yapabilir miyim? Beni bilgilendirirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fildişi Sahili vize başvurusu
  R.Karlı, 13 Kas 2021, 15:28

  Selamlar, iyi günler dilerim Vize Merkezi. Fildişi Sahili vize başvurusu sırasında sizden yardım alındığında şahsen bulunmak gerekiyor mu acaba? Ben Edirne’de yaşıyorum bu yüzden İstanbul’a gelmem gibi biz şart varsa kendimi ona göre hazırlamak istiyorum. Sürece dair beni bilgilendirirseniz eğer gerçekten çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden yardımınız için.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fildişi Sahili vize fiyatları
  V.Ergun, 12 Kas 2021, 19:22

  Selamlar, planladığım seyahatim için sizin desteğinizle vizeye başvuruda bulunmayı düşünüyorum. Öncelikle Fildişi Sahili vize fiyatları ve gerekli evrakları hakkında bilgi almak istiyorum. Sizin bu konudaki desteklerinizi de bana kısaca özetlerseniz eğer çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fildişi Vizesi için gerekli evraklar
  N.Arduç, 12 Kas 2021, 13:58

  Selamlar, Fildişi Sahili vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi almak istiyorum. Sizden danışmanlık hizmeti alındığında bu evrakların elden mi teslim edilmesi gerekiyor? Tüm belgelerin eksiksiz olarak sunulması şartı mı acaba eksik olması durumunda doğrudan reddediliyor mu yoksa başka ihtimaller de söz konusu mu? Teşekkür ederim şimdiden sizlere.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fildişi Sahili Vize
  E.Kuş, 12 Kas 2021, 13:32

  İyi günler, Bordo pasaport sahiplerinin Fildişi Sahili Vize olmadan seyahat edebilmeleri mümkün mü acaba? Ben bordo pasaport sahibi olduğum için seyahatim öncesinde başvuruda bulunmam gerekiyor mu öğrenmek istiyorum. Eğer gerekiyorsa işlemlerin nasıl yapıldığından bahseder misiniz lütfen? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fildişi Sahili Vizesi
  E.N., 11 Kas 2021, 20:17

  Merhabalar, iyi çalışmalar dilerim. Ben yeşil pasaport sahibiyim ve Fildişi Sahili Vizesi başvurusunda bulunmam gerekiyor mu bunun öğrenmek istiyorum. Herhangi bir vize muafiyetinin söz konusu olmaması durumunda işlemlerin nasıl yapılması gerektiğine dair bana bilgi verirseniz eğer çok sevinirim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Fildişi Sahili için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp