Fildişi Sahili Vizesi

Vize Merkezi Fildişi Sahili vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Fildişi Sahili vize türlerinde yani Fildişi Sahili vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Fildişi Sahili Vizesi

Fildişi Sahili Vizesi

Fildişi Sahili Vizesi İçin Merak Edilenler

Fildişi Sahili Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti ve Fildişi Sahili Cumhuriyeti arasında 26 Mart 2015 tarihleri arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmasına göre Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport hamilleri 90 günlük ziyaretlerinde vize almalarına gerek yoktur.

Fildişi Sahili vizesi kaç günde çıkar?

Vize başvuruları 5 iş günü içerisinde değerlendirilerek karara bağlanmaktadır.

Fildişi Sahili başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler

Vize başvurusunda kullanılacak belgelerin güncel tarihli olması önemlidir.

Pasaport süresi seyahat sonrası minimum 6 ay daha geçerliliğini korumalıdır. Güncel ve geçerli süreye sahip pasaportla işlem yapılması gerekmektedir.

Vize sonuçlanmadan otel ve uçak biletleri alınmalı mı?

Fildişi Sahili vize başvurularında satın alınmış otel ve uçak bileti zorunlu belge değildir. İşlemlerin tamamlanması için rezervasyon belgeleri yeterlidir. Vize sonuçlanma süresi konsolosluğa bağlı olduğundan dolayı resmi tatil ve yoğun dönemler sürenin uzamasına sebep olabilmektedir. Bu sebepten dolayı mağduriyet yaşanmaması adına vize sonuçlanmadan bilet almanızı tavsiye etmiyoruz.

Fildişi Sahili Vize Şartları

Fildişi Sahili’ne yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Türkiye’den söz konusu ülkeye doğrudan uçak seferleri de mevcuttur. Söz konusu ülkeye e vize ile başvuru yapılabiliyor ancak e vize uygulamasında farklı yabancı diller uygulandığından birçok kişi yanlışlıklar yapabilmekte ve bu da vizelerinin reddedilmesine neden olabilmektedir.

Sarıhumma aşısı mecburidir. Sınır kapısında aşı kartı sorulabilir. Aşı ücretsiz olarak Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’ne bağlı seyahat sağlığı merkezlerinde yapılabilmektedir. Sarıhumma dışındaki aşılar da gereklidir.

Aşısı olmayan bir diğer hastalık ise sıtmadır. Söz konusu hastalığa karşı alınabilecek önlemler konusunda bir sağlık merkezine danışmakta fayda vardır. Fildişi Sahili’nde sıtma kolayca teşhis ve tedavi edilebilen, ancak tedavi edilmediği takdirde öldürücü olabilen bir hastalık türüdür. Fildişi’nde grip geçirdiğini düşünen vatandaşların, sıtma olup olmadıklarını bir hastanede tespit ettirmeleri önemle tavsiye edilir.

Seyahat sağlığı ve uygulanması gereken aşılar konusunda Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasından da ulaşılabilir. Fildişi Sahili’ne gitmeden önce bu konu ile ilgili olarak da Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

Fildişi Sahili ticari, turistik, öğrenim ve çalışma ya da oturum gibi durumlardan dolayı da vize istediği için bir takım belgeler istemektedir. Vize belgeleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 1. Pasaport
 2. 4 adet biyometrik fotoğraf
 3. Fildişi Sahili vize başvuru formu
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri ve konfirmeleri
 6. Bankada yeterli miktarda para
 7. Davetiye mektubu (iş ve aile nedeniyle gidecekler için)
 8. Fildişi Sahili vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Şirket bilgileri (şirket çalışanları için, ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 10. Sarıhumma ve diğer salgın hastalıklar için aşı ve gerekli belgeler.
 11. Fildişi Sahili’nde kalacağı yerin adres bilgileri
 12. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Fildişi Sahili vizesi için Konsolosluk ek görüşme için görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır. Fildişi Sahili vizeleri başvuru yapacağınız ülke konsolosluğuna göre farklı işlem süreleri verebilir. Ancak genel vize işlem süreleri 3 ile 4 iş günü arasıdır. Ancak vizeler genellikle Cuma günü kabul edildiği için araya hafta sonu da girdiğinden bu süre genellikle 5 iş günü olarak da sayılabilir.

Fildişi Sahili vizesi için aklınıza takılan başka bir soru olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Yine de Fildişi Sahili vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Fildişi Sahili vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Fildişi Sahili vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Fildişi Sahili vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Fildişi Sahili yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Fildişi Sahili Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Fildişi Sahili Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fildişi Sahili Konsolosluğuna yaptığınız Fildişi Sahili vizesi başvurusu sonucu Fildişi Sahili seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 3-5 iş günü içerisinde Fildişi Sahili vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Fildişi Sahili vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır.

Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Fildişi Sahili vizesine başvuru yapmışsanız Fildişi Sahili vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Fildişi Sahili Vize Ücretleri

Fildişi Sahili vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Fildişi Sahili devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Fildişi Sahili vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Fildişi Sahili vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Fildişi Sahili vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Fildişi Sahili vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Fildişi Sahili vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Fildişi Sahili vize ücretleri Fildişi Sahili turistik vize, Fildişi Sahili öğrenci vizesi, Fildişi Sahili aile vizesi, Fildişi Sahili ticari vize, Fildişi Sahili yatırımcı vizesi, Fildişi Sahili konsolosluk çalışanları vizesi, Fildişi Sahili basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Fildişi Sahili göçmenlik, Fildişi Sahili aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Fildişi Sahili vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Fildişi Sahili vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Fildişi Sahili vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Fildişi Sahili vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Fildişi Sahili vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Fildişi Sahili Vizesi Başvuru Formu

Fildişi Sahili vizesi başvuru formu İngilizce, Fransızca seçeneğiyle mevcuttur.

Fildişi Sahili vize başvuru formu Fildişi Sahili Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Fildişi Sahili vizesi alınmasında gereklidir. Fildişi Sahili vizesi başvuru formu Fildişi Sahili Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Fildişi Sahili vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Fildişi Sahili vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Fildişi Sahili vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Fildişi Sahili vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Fildişi Sahili seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Fildişi Sahili vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz.

Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Fildişi Sahili vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Fildişi Sahili vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Fildişi Sahili vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Fildişi Sahili ile ilgili sizden gelen sorular

20 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Fildişi Sahili vizesi kaç para
  F.M., 20 Kas 2021, 19:20

  Selam Vize Merkezi iyi çalışmalar. Fildişi Sahili vizesi kaç para konsolosluk tarafından istenen güncel rakam nedir acaba? Bütçemi ayarlarak işlemleri başlatmak istiyorum. Ücretler hakkında bana biraz bilgi verir misiniz lütfen. Teşekkür ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fildişi Sahili vizesi kaç günde çıkar
  E.N., 20 Kas 2021, 19:02

  Merhaba, iyi günler. Ben Fildişi Sahili seyahatim için vizeye başvuruda bulunmak istiyorum. Seyahatten ne kadar süre öncesinde işlemleri başlatmam gerektiğine dair bilgi almak istiyorum. Konsolosluğa yapılan başvurularda Fildişi Sahili vizesi kaç günde çıkar bilmiyorum. Bana sürecin bu kısmından bahsederseniz eğer ona göre sizinle iletişime geçerek işlemleri başlatmak isterim. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fildişi Sahili vize işlemleri
  P.Taşkın, 20 Kas 2021, 18:37

  Merhabalar, iyi çalışmalar dilerim öncelikle sizlere. Fildişi Sahili vize işlemleri konusunda danışmanlarınıza hangi konularda destek verdiğinizi öğrenmek istiyorum. Cevabınıza göre işlemlerim için ben de sizden destek alabilirim. Bu sebeple bana sürecin sizin ve başvuru sahibi açısından nasıl ilerlediğini anlatırsanız eğer çok sevinirim. Dönüşünüz için teşekkür ediyorum şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fildişi Sahili transit vize
  E.Tezcan, 20 Kas 2021, 15:23

  Selamlar Vize Merkezi, Fildişi Sahili transit vize hakkında bilgi almak istiyorum. Seyahatimden sonra başka bir ülkeye geçiş yapmam için bu vizeye başvuruda bulunmam şartı var mıdır acaba? Eğer varsa işlemlerin nasıl yapılması gerektiğine dair bilgi verir misiniz lütfen?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fildişi Sahili vize başvuru merkezi
  Ç.U., 20 Kas 2021, 15:01

  İyi çalışmalar. Fildişi Sahili vize başvuru merkezi desteği ile başvuruda bulunmak istiyorum. Seyahatim turistik gezi amaçlı olacak ve bordo pasaport sahibiyim. Sizin bu konuda verdiğiniz destekler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Ofisinize veya işlemler sırasında başka bir yere gitmemiz gerekiyor mu acaba? Süreci bana kısaca özetlerseniz ona göre işlemleri bir an önce başlatmak istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Fildişi Sahili için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp