Ticari Vize

Ticari Vize

Fildişi Sahili Ticari Vize İçin Merak Edilenler

Fildişi Sahili ticari vize nasıl alınır?

Batı Afrika’da bulunan Fildişi Sahili ile Türkiye arasında bulunan ticari faaliyetler günden güne daha da büyümektedir. Ticari amaçlar doğrultusunda ülkeye seyahat edecek Umuma Mahsus (bordo) pasaport hamili T.C. vatandaşları vizeye tabiidir. Bu kategoride ki işlemler ticari faaliyeti kanıtlayan davetiye olduğu takdirde yapılmaktadır. Fildişi Sahili vizesi almak için konsolosluğun belirttiği standartlar doğrultusunda vize başvurusu yapılmalıdır. Randevu alındıktan sonra biyometrik tarama işlemleri için ankara Büyükeliçiği'ne gidilmesi gerekmektedir. Vize Merkezi aracılığıyla vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Fildişi Sahili ticari vize başvurusu nasıl yapılır?

Yurt dışında ziyaret edilecek firmadan alınan davet yazısının temin edilmesiyle Fildişi Sahili vizesi alabilirsiniz. Davetiyeye ek olarak başvuru yapacak kişinin şahsi ve mesleki evraklarını da ibraz etmesi gerekmektedir. Başvuru dosyasının hazırlanmasının ardından başvuruda bulunarak vize başvurusu konsolosluğun onayına sunulmaktadır. Süreç, evrakların tam ve eksiksiz temin edilmesiyle doğrudan ilişkilidir.

Fildişi Sahili vizesi kaç günde sonuçlanır?

Konsolosluğun onayına sunulan başvuru 5-7 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki konsolosluk resmi tatil günleri ile yoğun dönemler süreye etki eden durumlardır. Bu sebepten ötürü zamanı iyi organize ederek işlemlere başlanmalıdır.

Fildişi sahili ticari vize için davetiye şart mı?

Seyahat edecek kişi ticari amaçlar için gidiyorsa Fildişi Konsolosluğu’na hitaben kişisel ve pasaport bilgilerinin yer aldığı davetiye şarttır. Ayrıca davetiyede seyahat içeriği ve masrafların nasıl karşılanacağına dair gerekli bilgilere yer verilmelidir. Ticari vize işlemleri için sunulan bu belge vizenin olumlu değerlendirilme olasılığını yükseltmektedir.

Fildişi Sahili ticari vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Konsolosluğun en çok önemsediği ve dikkat ettiği konuların başında beyan edilen bilgilerin güncelliği gelmektedir. Başvuru evraklarının güncel tarihli ve hasar görmemiş olmasına dikkat etmelisiniz. İşlemler için kullanılacak pasaport süresinin seyahat sonrası en az 6 daha geçerli olmasının yanı sıra içerisinde 2 adet boş sayfa bulunmalıdır. Konsolosluğun belirlediği standartlarda başvuru yapılması vize değerlendirmesi için oldukça önemlidir. Vize Merkezi temsilcisi sizin adınıza konsolosluğun belirlediği şartlar doğrultusunda başvurunuzu yaparak dikkat etmeniz gereken diğer tüm detaylar hakkında bilgilendirecektir.

Fildişi Sahili ticari vize kaç günde sonuçlanır?

Fildişi Sahili ticari vize başvuruları 3 ila 4 iş günü arasında değerlendirilmektedir. Ancak sürenin uzamasına sebep olan bazı etkenler vardır. Özellikle resmi tatil ve bayramlarda konsolosluk kapalı olduğundan dolayı vize işlem süresi daha uzun sürmektedir.

Fildişi Sahili ticari vize ret olursa ücret iadesi olur mu?

Fildişi Sahili ticari vize ücreti vize başvuru işlemlerinin tamamlanabilmesi için yatırılması gereken harç ücretidir. Başvuru olumsuz olarak değerlendirilirse ücret iade edilmemektedir.

Fildişi Sahili'ne ticari amaçla seyahat edecek olan kişilerin başvuracağı vize türü Fildişi Sahili Ticari Vize'dir. Fildişi Sahili'ne gidecek bordo pasaport sahibi kişilerin vize alması gerekmektedir. Fildişi Sahili vizesini alabilmek için [email protected] adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Fildişi Sahili ticari vize başvurularında bir takım evraklar gerekmektedir. Fildişi Sahili'ni seyahat edecek kişiler özellikle sarı humma aşısını yaptırmalıdır. Ülkeye girişte aşı kartıları kontrol edilmektedir.

Fildişi Sahili Ticari Vize Evrakları

 • 1- Dilekçe
 • 2- 1 adet fotoğraf
 • 3- Uçak rezervasyonu
 • 4- Otel rezervasyonu
 • 5- Aşı Kartı
 • 6- Kimlik Fotokopisi
 • 7- Pasaport
 • 8- Yabancılar için oturum, çalışma izni belgesi

Yukarıda belirtilen evraklar değişebilmekte olup güncel evrak listesine ulaşmak ve vize başvurunuzu başlatmak için sol menüde size uygun olan şubemizle iletişime geçebilir ya da [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Fildişi Sahili Ticari Vize Başvurusu

Fildişi Sahili ticari vize başvurusu tarafımızca gerçekleştirmek için evraklarınızı size uygun olan şubemize ulaştırabilirsiniz. Başvuruya şahsen gelmenize gerek kalmadan tüm süreç tarafımızca yürütülmekte ve başvurunuz tamamlandıktan sonra pasaportunuz tarafınıza ivedilikle ulaştırılmaktadır. Ticari vizelerin süresini Konsolosluk berliemektedir. Sizlerde Fildişi Ticari Vize başvurusunu gerçekleştirmek için vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Fildişi Sahili ticari vize işlem süresi 5 ile 7 gün arası sonuçlanmaktadır. Yabancı pasaport sahibi kişilerin başvuruları daha uzun sürebilmektedir. Başvuruların işlem süresini gözeterek yapılması gerekmektedir. Fildişi Sahili'ne seyahat edecek kişilerin vize almadan uçak bileti almalarını tavsiye etmemekteyiz. Olası bir gecikme sebebi ile mağduriyet yaşanmaması için öncelikle vizenizi almanızı öneririz.

Fildişi Sahili ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Fildişi Sahili ticari vizesi
  E.Yalın, 18 Kas 2021, 18:06

  Merhaba, iyi günler. Fildişi Sahili ticari vizesi başvurularına dair bilgi almak istiyorum. Bir iş toplantısı nedeniyle başvuruda bulunmam gerekiyor? İşlemler sırasında sizden danışmanlık desteği almayı düşünüyorum ama yine de öncesinde yapılması gerekenlere dair bana kısa bir özet geçerseniz konuya hakim olmak isterim. Ona göre sırasıyla işlemleri gerçekleştirebilirim. Teşekkür ederim cevabınız için. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Fildişi Sahili için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp