Turistik Vize

Turistik Vize

Çad Turistik Vize

Eğer turist olarak bu ülkeyi ziyaret edecekseniz Çad ziyareti öncesi daha fazla bilgi için bizi arayıp detaylı olarak size lazım olan bilgileri alabilirsiniz. Bir turist olarak Çad’ı ziyaret etmek istiyorsanız öncelikle bilmeniz gereken birkaç şeyi sizler için derledik.

Çad ülkesi Afrika kıtası içinde en fakir olan ülkelerden bir tanesidir. Bu bağlamda bu ülkede birçok sorun olmaktadır. Öncelikle Çad için turistik vize alacaksanız bunları bilmeniz lazımdır. Çad’da adi suçlardan tutun örgütlü suçlara kadar uzanan geniş bir yelpazede genel asayişsizlik hâkim durumdadır. Hırsızlık gibi, dolandırıcılık gibi ve gasp gibi suçlar büyük şehirlerde ve kalabalık yerleşim alanlarında oldukça yaygın bir hal almıştır.

Çad’ın bazı kesimlerinde fidye karşılığında adam kaçırma halleri, yabancılara karşı korsanlık gibi faaliyetler sık rastlanan suçlardan bazılarıdır. Çad’da yerleşik-göçer kabileler, aşiretler farklı dinlerin, inanışların, mezheplerin ve etnik grupların üyeleri arasında herhangi bir sebepten dolayı çatışmalar ve ölümler yaşanabilmektedir. Böylesi durumlarda çatışma bölgesini hızla terk edilmenizi veya korunaklı bir mekâna sığınmanızı ve derhal Büyükelçiliğimizle temasa geçilmesi çok önemlidir. En kötü ihtimalle başka bir ülkenin büyükelçiliğine sığınabilirsiniz. Her ne kadar Çad doğasıyla güzel bir ülke olsa da bizler size elimizden gelen önemli bilgileri vermekte yarar vardır. Çad seyahatinizin daha sağlıklı ve güvenli geçmesi konusunda daha fazla bilgi edinmek isterseniz Vize Merkezi şubelerimizle temasa geçebilir ve gerekli konularda danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Bunları bildirdikten sonra ise aşağıdaki belgelere ihtiyacınız olacaktır.

 1. Minimum 6 ay geçerli bir pasaport
 2. Çad vizesi başvuru formu
 3. Çad vize talep dilekçesi
 4. En az 2 adet biyometrik fotoğraf
 5. Polis raporu
 6. Çad vizesi için bankadan ödendi dekontu
 7. Seyahat belgeleri (pasaport, uçak bilgileri vs.)
 8. Eğer davet karşılığı gidiyorsanız sizin adınıza gönderilmiş olan davetiye mektubu
 9. Ekonomik durumunuzu gösteren belgeler (tapu, ev, araba işyeri belgeleri vs.)
 10. Banka hesap dökümü
 11. Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi
 12. Öğrenciyse okuldan alınmış ve öğrenci belgesi
 13. 18 yaşından küçük için ebeveynlerinden verilmiş mektup
 14. Ev, arsa, iş yeri gibi bir mülkleriniz varsa gayrimenkul tapu fotokopileri
 15. Şirket çalışanları için ticari sicil gazetesi fotokopisi
 16. Uluslararası sağlık sigortası
 17. Nüfus cüzdanı fotokopisi

Ancak bunlara rağmen Çad vizesi için merak ettiğiniz başka konular ve sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi departmanlarımızı ayrıca ziyaret ederek ya da bize telefon açarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Burada Çad için hangi vize türüne başvurduğunuza dikkat etmelisiniz. Çünkü yanlış bölümden yapacağınız vize başvurusu ile yapmak istediğiniz ziyaretiniz birbirini tutmazsa sorunlar çıkabilir.

Çad ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Çad için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp