Çad Büyükelçiliği Ankara

Çad Büyükelçiliği Ankara

Ankara ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Çad konsolosluk işlemleri için Çad Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunmaları gerekecektir.
Çad Ankara Büyükelçiliği,   Çad vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan  Çad vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Ayrıca,  Çad Ankara Büyükelçiliği, Türkiye'de ikamet eden  Çad vatandaşları için noterlik işlemleri, evlilik doğum belgesi, ölüm belgesi düzenlenmesi gibi  Çad konsolosluk hizmetlerinin verilmesi konusunda yetkilidir.

Çad Ankara Büyükelçiliği Görevi:
Çad Büyükelçiliği Ankara, Çad vizesi başvurularını kabul etmek ve sonuçlandırmakla yetkili kurumdur.

Çad Büyükelçiliği Ankara, Görev Bölgesi:
Çad Büyükelçiliği vize müracaatlarını tüm Türkiye'den bölge ayrımı yapmaksızın değerlendirmeye almaktadır.

Çad Vizesi Başvuru Formu

Çad vize başvuru formu Çad ülkesi tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Çad vizesi alınmasında gereklidir. Çad vizesi başvuru formu Çad Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Çad Konsolosluğunda Çad vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Çad vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Çad vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Çad vizesi başvuru formu; Türkçe ya da İngilizce seçeneklerini barındırır.

Çad vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Çad seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Çad vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Çad vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Çad vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Çad vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.
Çad Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi
Çad Büyükelçiliği'ne yapılan Çad vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Çad vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.
Çad Ankara Büyükelçiliği , Çad Devleti'nin resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Çad vizesi için başvuruda bulunacak veya Çad konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.

Çad Ankara Büyükelçiliği Resmi Tatil Günleri:

01 Ocak Yeni Yıl
08 Mart Uluslararası Kadınlar Günü
18 Nisan Paskalya
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
2 Mayıs İşçi Bayramı
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı
11 Ağustos Bağımsızlık Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
30 Ağustor Zafer Bayramı
9 Ekim Hz.Muhammedin Doğum Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
1 Kasım Tüm Azizler Günü
28 Kasım Cumhuriyet Günü
1 Aralık Özgürlük ve Demokrasi Günü
25 Aralık Noel

Çad Büyükelçiliği Ankara Adresi: İlkbahar Mahallesi., Galip Erdem cad., 609 sok., No:29 06550 Oran- Çankaya / ANKARA 
Telefon: (312) 490 19 40
Fax: (312) 490 19 27 
E-mail: [email protected] [email protected]

Çad ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Çad için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp