Çad Vizesi

Çad Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Çad vize hizmetlerini en uzman kadrosuyla profesyonel bir Çad danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir öneme sahiptir. Çad vizesi için Vize Merkezi Çad vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Çad vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Çad vizesi bölümü uzman ve güvenilir ekibiyle belgelerinizi en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak minimum zamanda sonuçlanması için elinden gelen en iyi hizmeti sunar. Daha fazla ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden alabilirsiniz. Çad Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada sunduk.

Çad Vize Şartları

Çad ülkesine gitmek, gezmek ve oradaki kültürü tanımak istiyorsanız Çad vizesi almanız gerekmektedir. Yani Hizmet pasaportu Hususi ya da Umumi pasaport hamili vatandaşlarımız vizeye tabi olur. Çad ülke genelinde yabancıların fotoğraf çekmesi konusunda hassasiyet bulunmaktadır ve bu yüzden fotoğraf makinesi ve cep telefonu gibi aletlere el konulabilmektedir. Başkent Encemine’nin dışındaki yerleşim yerlerine özellikle karayoluyla seyahat etmek isteyen yabancılar ve turistler yerel makamlardan izin almak mecburiyetinde kalabilir. Eğer Çad’ı ziyaret etmek istiyorsanız bunları bilmenizde fayda vardır. Ayrıca ülkeye seyahat etmeden önce Seyahat Sağlık Merkezi’nden ya da Vize Merkezi şubelerimizden bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Çad vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport. (En az 12 aylık geçerliliğe sahip olmalı)
 2. Çad vize başvuru formu.
 3. 4 adet yeni çekilmiş fotoğraf
 4. Vergi, kira vs. başvuru ve ücret dekontları
 5. Kimlik kartı fotokopisi
 6. Pasaport fotokopisi
 7. 18 yaşından küçükler için ebeveynleri tarafından imzalanmış bir mektup
 8. Oturum izni fotokopisi
 9. Satılamaz malzemelerin belgesi (geri dönüş durumunda)
 10. Varsa evlilik cüzdanı ya da söz konusu kişi ya da kişilerin birbirlerinin aileleri olduğunu gösterir belgeler, nüfus kayıt örneği vs.
 11. Sponsor olan kişinin izin belgeleri, kira, iş sözleşmeleri vs.
 12. Davetiye ya da sözleşme karşılığı gidiyorsanız söz konusu kişinin en az altı aylık gelir düzeyini gösterir belgeler. Bu kişinin sponsorluğu döneminde söz konusu kişi ya da kişilerin ekonomik sorumluluğunu gösterir olduğunu ispatlamak için.
 13. Sağlık sigortası belgeleri

Başvuru sahipleri için de aşağıdaki şartlar gerekiyor:

 1. Doğum ya da kimlik fotokopisi
 2. Çocuk sahibi ise bu kişilerin doğum, kimlik gibi kartların fotokopisi
 3. Söz konusu sponsor olan kişinin başvuru sahibini istediğine dair mektup ya da bunu ispatlayacak belgeler.
 4. Başvuru sahibinin en az üç ay boyunca bir sağlık sorunu olması durumunda onu idare edecek kadar bankada bir miktar para bulundurması
 5. Daha önceki işlerinden aldığı banka maaş iş dökümü
 6. Başvuru sahibi kendisi başvuru yapmalıdır
 7. Mümkünse bu fotokopilerin birer adet daha fotokopilerini yapınız ve bunları başka bir durum için ayrı tutunuz. (Daha sonra işlemler için yeniden hepsiyle uğraşmak zorunda kalmamak için)
 8. İkamet adres bilgileri (Türkiye ve Çad ülkelerindeki)
 9. Aşı bilgileri için belgeler (en azından iki hafta öncesinden aşı olmalısınız)
 10. Üç yıldan uzun bir süredir kullanılan araçlar ülkeye sokulacaksa motorlu taşıtlar dairesinden bunun için ekstradan bilgi ve belge alabilme durumunuz olabilir.
 11. Vize başvurusu yapmadan önce bu belgelerin Elçiliğe de verilmiş olması önemlidir. (Yasal işlem başlaması için)
 12. Orada araç kullanacaksanız motorlu çaşıtlar idaresinden izin belgesi
 13. Elçilik bu belgeler dışında sizin durumunuza özel başka belge de isteyebilir. Bu durum için önceden telefonla elçiliği arayıp haber vermeniz son derece önemlidir.
 14. Vize ücretleri ret durumunda geri ödenmez.
 15. Varsa ve yanınızda götürecekseniz ruhsatlı silahınız için izin belgesi
 16. Yanınızda götüreceğiniz ilaçların listesi (doktor onaylı)
 17. Yanınıza alkol alamazsınız. Sadece Fond de Cave isimli bir alkole izin vardır. Bu da 20 şişeden az olmalıdır.
 18. İşlem süreleri genellikle 7 ile 11 iş günü kadar zaman almaktadır. Ancak buna bayramlar, tatiller vs. dâhil değildir. Böyle bir durumda süreler daha da artabilir.

Daha fazla bir şey bilmek isterseniz Vize Merkezi şubelerimizi arayıp Çad aile birleşimi hakkında bilgi alabilirsiniz. Ya da dilerseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

Çad Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çad ziyareti yaptığınız Çad vizesi başvurusu sonucu Çad seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 4, 5, 7 ya da bazı zamanlar 10-11 iş günü içerisinde Çad vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Çad vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır.

Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Çad vizesine başvuru yapmışsanız Çad vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Çad Vize Ücretleri

Çad vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Çad devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Çad vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Çad vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca burada bilinmesi gereken bir başka hadise de; Çad vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Çad vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Çad vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Çad vize ücretleri Çad turistik vize, Çad öğrenci vizesi, Çad aile vizesi, Çad ticari vize, Çad yatırımcı vizesi, Çad konsolosluk çalışanları vizesi, Çad basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Çad göçmenlik, Çad aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Çad vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Çad vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Çad vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Çad vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Çad vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Çad Vizesi Başvuru Formu

Çad vize başvuru formu Çad ülkesi tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Çad vizesi alınmasında gereklidir. Çad vizesi başvuru formu Çad Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Çad Konsolosluğunda Çad vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Çad vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Çad vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Çad vizesi başvuru formu; Türkçe ya da İngilizce seçeneklerini barındırır.

Çad vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Çad seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız.

Çad vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Çad vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Çad vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Çad vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Çad ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum ÇAD VİZESİ HAKKINDA Y.İ 12/06/19, 23:29
Elimde Çad’dan davetiye kağıdı hazır. Çad için en uzun kaç aylık vize alabilirim. Teşekkürler