Çad Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Çad vize hizmetlerini en uzman kadrosuyla profesyonel bir Çad danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir öneme sahiptir. Çad vizesi için Vize Merkezi Çad vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Çad vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Çad vizesi bölümü uzman ve güvenilir ekibiyle belgelerinizi en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak minimum zamanda sonuçlanması için elinden gelen en iyi hizmeti sunar. Daha fazla ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden alabilirsiniz. Çad Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada sunduk.

Çad

Çad; kuzey Libya, doğudan Sudan, güneyden Orta Afrika Cumhuriyeti ile Batı Nijerya, Kamerun ve Nijer ile çevrili bir Afrika ülkesidir. Büyük bir çukur havzadan oluşan ülkenin denize uzaklığı 700 km’den daha fazladır. Orta Afrika’da bulunur. Karalarla kuşatılan Çad ülkesi geniş ve kurak bir çanaktan meydana gelir. Batıda Çad Gölü’ne doğru alçalan bu çukur havza; kuzeyde Tibesti Dağları’nda yükselip devam eder. Tibesti Dağları’ nda bulunan Emi Kussi dağı (3.415 m) ülkenin en yüksek noktasıdır. Çad Gölü çevresi Nijer, Nijerya, Kamerun sınırında çöküntü alanlarıyla kaplıdır.

Tropikal iklimin egemen olduğu Çad’da, kuzeyde çöl bölgesinde; yıllık yağış tutarı 200 mm’yi geçmez, günlük ısı farkları çok büyük bir değerde bulunur. Bu kurak bölgede ılık ve nemi yaz mevsiminin uzunluğu üç aydan az sürer. Bu uzun kurak mevsimde kuzeydoğudan esen Harmattan adlı rüzgâr her şeyi kurutur. Bitki örtüsünün çok seyrek olduğu çöl bölgesinde yalnız hurma ağaçlarıyla örtülü birkaç vaha vardır. Akasya gibi, mimoza gibi, hurma ağaçları, bozkır bölgesinin başlıca bitkilerdir. Güneyde savanlarda baobap, tereyağ ağacı, çalılar, palmira hurma ağacı ve hinthurması gibi ağaçlara rastlanır. Çad’daki hayvan türleri çok çeşitlidir. Fil, leopar, aslan, yaban sığırı, yabandomuzu gibi, zürafa, antilop, suaygırı, boa yılanı, gergedan, timsah, pelikan, leylek vb. kuş türleri. Dağlarda ender görülen ceylan türleri kayıtlara geçmiştir.

Tarım genelde iç tüketime dönük durumdadır. Akdarı, yerelması, mısır, şekerkamışı, manyok, yerfıstığı, çiğit ve saf pamuk, başlıca tarımsal ürünlerdendir. Ekilebilir alanların toplam yüzölçümün yalnızca % 7’sini oluşturması, verim düşüklüğü ile kuraklık üretim artışını büyük miktarda engeller. Uranyum, altın, boksit gibi zengin doğal kaynaklar henüz işletilmemekte ve Konem’de çıkarılan petrol ki savaş nedeniyle sınırlı miktarda üretim yapılmaktadır, boru hattıyla Lay’daki rafineriye aktarılmaktadır.

Bü ülkeye gitmek, gezmek ve oradaki kültürü tanımak istiyorsanız Çad vizesi almanız gerekmektedir. Yani Hizmet pasaportu Hususi ya da Umumi pasaport hamili vatandaşlarımız vizeye tabi olur. Çad ülke genelinde yabancıların fotoğraf çekmesi konusunda hassasiyet bulunmaktadır ve bu yüzden fotoğraf makinesi ve cep telefonu gibi aletlere el konulabilmektedir. Başkent Encemine’nin dışındaki yerleşim yerlerine özellikle karayoluyla seyahat etmek isteyen yabancılar ve turistler yerel makamlardan izin almak mecburiyetinde kalabilir. Eğer Çad’ı ziyaret etmek istiyorsanız bunları bilmenizde fayda vardır. Ayrıca ülkeye seyahat etmeden önce Seyahat Sağlık Merkezi’nden ya da Vize Merkezi şubelerimizden bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Çad Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çad ziyareti yaptığınız Çad vizesi başvurusu sonucu Çad seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 4, 5, 7 ya da bazı zamanlar 10-11 iş günü içerisinde Çad vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Çad vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Çad vizesine başvuru yapmışsanız Çad vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Çad Vize Ücretleri

Çad vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Çad devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Çad vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Çad vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca burada bilinmesi gereken bir başka hadise de; Çad vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Çad vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Çad vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Çad vize ücretleri Çad turistik vize, Çad öğrenci vizesi, Çad aile vizesi, Çad ticari vize, Çad yatırımcı vizesi, Çad konsolosluk çalışanları vizesi, Çad basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Çad göçmenlik, Çad aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Çad vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Çad vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Çad vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Çad vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Çad vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Çad Vizesi Başvuru Formu

Çad vize başvuru formu Çad ülkesi tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Çad vizesi alınmasında gereklidir. Çad vizesi başvuru formu Çad Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Çad Konsolosluğunda Çad vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Çad vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Çad vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Çad vizesi başvuru formu; Türkçe ya da İngilizce seçeneklerini barındırır.

Çad vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Çad seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Çad vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Çad vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Çad vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Çad vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

daha fazla göster

İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 26
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 26
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 26
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com

Çad ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz