Çad Vize İşlemleri

Çad Vize İşlemleri

Çad Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!
Çad vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Çad vizesi güncel evraklarına ulaşmak için ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Çad vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Çad Vizesi

Çad’a yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak mecburiyetindedir. Diplomatik pasaport sahipleri şahıslar Çad vizesinden muaftır. Ancak normal vatandaşların Çad ziyareti öncesinde Çad vizesi alması mecburidir. 

Çad vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; mesela bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Çad vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Çad vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Örneğin pasaportunuzun süresi beş yıl ama Çad vize izniniz üç hafta ise Çad’da maksimum üç hafta kalabileceksiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmak mecburiyetindedir. Bu sebeple pasaport sürenizin uzun olması önem arz etmektedir.
Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Çad yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Çad Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Çad vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Çad vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en basit yolu ikametinizin bağlı olduğu şehir ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması sebebiyle başka bir şehir ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde veya polis merkezlerinde kendi adınıza ait pasaport bölümünde pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için lazım olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmek durumundasınız. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenir ve bazı sorular sorulur. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz alınır ve bu bağlamda parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normal zamanlarda olduğu gibi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek yahut zorlaştıracak kimyasallar, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu, işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacak etkenlerden biridir. Ayrıca pasaport başvurusu için bir de biyometrik fotoğraflarınızı da götürmeniz gerekecektir. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllar boyunca kalacak şekilde işlenir. İşlemlerinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması durumunda evraklarınız sizin adresinize gönderilir.

Pasaportunuzu aldıktan sonra Çad Konsolosluğundan Çad vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Çad Ankara Büyükelçiliği: İlkbahar Mah. Galip Erdem Caddesi 609 Sokak No 29 (06550) Oran/Çankaya/Ankara adresinde bulunur. Çad vize işlemlerinizi bu bölümde halledebilirsiniz.

Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Çad vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin şahsınıza biz yapabiliriz.

Çad vize işlemleri elçilik binasında olduğu için normal şartlar altında elçilik işlemleri için gelen bireyler de olacağı için bazen bu bina kalabalıkla dolu olabilir. Bu da vize sonuçlanma süresini etkilemektedir. Ancak genel anlamda bir Çad vizesi 4, 5, 7 ya da 10-11 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Çad Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Çad vize başvuru formu ve asli pasaportunuzdur. Bununla beraber istenilen diğer belgeleri de ilave etmelisiniz. Bunları sizler için belgeler bölümünde topladık. Ancak burada ayrıca belirtmek zorundayız Çad’a deniz yolculuğu mümkün değildir. Çünkü denize ya da okyanusa hiçbir kıyısı bulunmamaktadır.

Ayrıca Çad Konsolosluğuna Çad vizesi için başvuruda bulunacaksanız Çad için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde yarar vardır. Çad Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Çad vize başvuruları Çad Konsolosluğu ve Çad Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Çad vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi ofisleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Çad vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde bireysel olarak ya da Çad vize işlemleri için yetki almış olan danışman firmalar ile Çad vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Çad vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Çad vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

Çad ile Türkiye arasında diplomatik, resmi, hizmet ve umuma özel pasaport sahipleri için ayrıca çeşitli düzenlemeler yapılmıştır. Bunları da aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Resmi ve hizmete mahsus pasaport sahipleri vizeye tabi değildir. Bu gruptaki pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz olarak Çad’da kalabilir. Ayrıca bu pasaport grubundaki kişilerin aileleri de görev sürecinde bu izinden faydalanabilir. Uluslararası organizasyon üyeleri ve aileleri için de bu kanunlar geçerlidir. Ancak bu kişiler 90 güne kadar olan izinlerinde; içinde oldukları ülkenin ilgili resmi kurumlarını haberdar etmek mecburiyetindedir.

Resmi ve diplomatik pasaport sahipleri belirlenen uluslararası ulaşım yollarında vizesiz geçebilir. Bu izinler kişilerin istenmeyen olaylara mahal vermesi gibi durumlarda bir soruna uğramaz. Eğer bu kişilerin pasaport ve vize işlemleri askıya alınacak siyasi, ya da ülke güvenliğini tehlikeye atacak bir olaya neden olursa izin durumları değişmeden önce diplomatik kanallara başvurulur.

Normal şartlar altında 90 güne kadarki izinlerde bir sorun olmaz. Ancak Çad vizesi için ayrıca ihtiyaç durumunuz olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayarak daha fazla detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çad Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çad ziyareti yaptığınız Çad vizesi başvurusu sonucu Çad seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 4, 5, 7 ya da bazı zamanlar 10-11 iş günü içerisinde Çad vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Çad vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Çad vizesine başvuru yapmışsanız Çad vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Çad Vize Ücretleri

Çad vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Çad devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Çad vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Çad vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca burada bilinmesi gereken bir başka hadise de; Çad vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Çad vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Çad vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Çad vize ücretleri Çad turistik vize, Çad öğrenci vizesi, Çad aile vizesi, Çad ticari vize, Çad yatırımcı vizesi, Çad konsolosluk çalışanları vizesi, Çad basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Çad göçmenlik, Çad aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Çad vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Çad vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Çad vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Çad vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Çad vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Çad Vizesi Başvuru Formu

Çad vize başvuru formu Çad ülkesi tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Çad vizesi alınmasında gereklidir. Çad vizesi başvuru formu Çad Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Çad Konsolosluğunda Çad vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Çad vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Çad vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Çad vizesi başvuru formu; Türkçe ya da İngilizce seçeneklerinden oluşur.

Çad vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Çad seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Çad vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Çad vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Çad vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi şubelerine şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve tecrübeli ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Çad vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Ayrıca Çad vize türleri için gerekli olan belgeleri de sizler için gerekli bölümlere ekledik. Çad yolculuğunda sizlere başarılar dileriz.

Çad ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Çad için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp