Çad Vize İşlemleri

Çad Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!
 
 
Çad'a kısa süreli seyahat için vize müracaatı yapacak başvuru sahiplerinin, Çad Ankara Büyükelçiliği'ne yapılması gereken Çad vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Temsilcileri sizin adınıza takip etsin.
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Çad Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
Çad ülkesine seyahatte bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Çad Devleti’nin vize rejim yönetmeliğine tabidir. Türkiye Cumhuriyeti ile Çad Devleti arasında yapılan anlaşma ile Diplomatik Pasaport hamilleri için Çad vize muafiyeti getirilmiştir. Çad 'a seyahat edecek Türkiye vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Çad Ankara Büyükelçiliği'ne vize başvurusunda bulunmaları gereklidir.
 
Çad Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?
 
Çad Büyükelçiliği, vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır.
 
Çad Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?
Çad vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir.
 
 
Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !
 
 
Çad Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
Çad Konsolosluğu, Çad vize işlem başvurusu için istenilen evraklarla oluşturulmuş bir dosya ile başvurunun kabul edilmesinin ardından 5-7 iş günü içinde sonuçlandırmaktadır
 
Çad Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
Vize Merkezi Çad Vize Temsilcileri, Çad vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
Çad vize başvurusuna uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ulaşmak ve Çad'a uçuş rotanıza göre aktarma yapacağınız ülkenin transit vize uygulaması hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek ve ya soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
 
 
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
 
Çad vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.


 
Çad Vize İşlemleri:
 
Çad ülkesine seyahatte bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Çad Devleti’nin vize rejim yönetmeliğine tabidir. Türkiye Cumhuriyeti ile Çad Devleti arasında Aralık 2014 tarihinde yapılan anlaşma ile Diplomatik Pasaport hamilleri için Çad vize muafiyeti getirilmiştir.  Çad Büyükelçiliği Ankara, Çad vizesi başvurularını kabul etmek ve sonuçlandırmakla yetkili tek kurumdur. Çad Konsolosluğu vize müracaatlarını bölge ayrımı yapmaksızın değerlendirmeye alırken; Çad vize işlem başvurularını yetkili seyahat acentaları aracılığıyla da kabul etmektedir.
 
Çad Konsolosluğu, vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır.
 
Çad Konsolosluğu vize işlemleri için başvuru tarihinden ileriye doğru en az 6 ay geçerlilik süresine sahip pasaportu mecbur tutmaktadır. 10 yıldan eski, yıpranmış olmayan ve  Çad vizesinin basılabilmesi için en az 2 boş sayfaya sahip olan pasaportla başvurular kabul edilmektedir.
 
Çad'ı ziyaret edecek kişilerin, vize başvurusu öncesinde bölgenin salgın hastalıklarına karşı koruyucu aşılarını yaptırmaları gerekmektedir. Başvuru sahipleri, Çad vize işlemleri sırasında uluslar arası aşı sertifikasının kopyasını beyan etmelidir.
 
Çad vize işlemlerinin sonuçlanma süresi, Çad  Büyükelçiliğinin iş yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre uzayabilmektedir. Çad seyahati bulunan kişilerin oluşabilecek aksaklıklar yüzünden başvurularını daha erken tarihte planlamaları, seyahat programlarının aksamaması için önemlidir.
 
 

Yükleniyor...
ÇAD VİZE İŞLEMLERİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 26
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 26
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 26
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com