Bosna Hersek Vizesi

Bosna Hersek Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

 
Bosna Hersek'e 60 günden uzun süreli seyahatleriniz için Bosna Hersek vize başvurusu yapmanıza gerekir.


Bosna Hersek Vizesi 


 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Bosna Hersek Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti  ile Bosna Hersek Devleti arasında imzalanan anlaşmaya göre  iki ülkenin vatandaşlarına vize muafiyeti hakkı tanınmaktadır. Sözkonusu Anlaşma,  Türkiye ve Arnavutluk vatandaşlarının karşılıklı olarak seyahatlerinde, her altı (6) ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 60 günü aşmamak kaydıyla ülkeye vizesiz girişine izin vermektedir
 
Ancak Bosna Hersek’te 60 günün üzerinde  kalma planı olan şahısların, seyahat amaçlarına uygun evraklarla Bosna Hersek Konsolosluğu’na Uzun Süreli Vize (D tipi Vize) için başvuruda bulunmaları gerekecektir.
 
Bosna Hersek D Vize işlemleri konusunda  destek alabilmeniz için temsilcilerimizle irtibata geçin.
 
Vize Merkezi Bosna Hersek Vize Temsilcileri, Bosna Hersek vize İşlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
Bosna Hersek Vizesi için başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ulaşmak ve ya Bosna Hersek vize uygulaması hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya avrupa@vizemerkezi.com adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
 
Transit vize başvurusu ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
Transit vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.
 
Bosna Hersek Seyahati Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Bosna Hersek seyahat planı olan T.C. vatandaşlarının, ülkeye girişlerinde beklenmedik sorunlarla karşılaşmamaları için seyahat belgelerinin (pasaport) geçerlilik süresini önceden kontrol etmeleri önemlidir. Bosna Hersek seyahati dönüş tarihi sonrası en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olmalıdır. 10 yıldan eski pasaport sahipleri, seyahat öncesinde pasaportlarını yenilemelidirler. Bosna Hersek sınır kapısında gümrük görevlilerine beyan edilen pasaportla beraber konaklama ve ulaşım rezervasyon belgeleri ile ülkede kalmayı öngörülen süreyle orantılı makul miktarda dövizin beyan edilmesi gerektiği bilinmelidir.
 

Yükleniyor...
BOSNA HERSEK VİZESİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 287 74 00
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 74
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 74
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com