Vatandaşlık

Vatandaşlık

Bosna Hersek Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Bosna Hersek vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Bosna Hersek vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Bosna Hersek vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Bosna Hersek vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Bosna Hersek Vatandaşlığı

Bosna Herkes vatandaşlığını yasal olarak hak etme ve başvuru süreci türüne göre değişiklik göstermektedir. Yasal düzenlemeler sonucu bu işlemler belirli bazı kategorilere ayrılmıştır.

Bosna Hersek vatandaşlığı Bosna Hersek’te doğma, 18 yaşından önce orada büyüme, Bosna Hersek ulusuna katılma, evlilik, çifte vatandaşlık, yasallaşma gibi nedenlerden dolayı elde edebileceğiniz bir vatandaşlık türü olup ayrıca Bosna Hersek ulusu adına önemli başarılarda bulunmuşsanız elde edebileceğiniz bir vatandaşlık şeklidir. Bosna Hersek vatandaşlığını kazanmanız için sizden Bosna Hersek devletinin isteyeceği belli başlı bazı şartlar ve sunmanız gerekli bazı belgeler bulunmaktadır.

Daha önce kullandığınız oturum izinleriniz ve bu izinler süresinde göstermiş olduğunuz davranışlar da ayrıca size büyük bir yarar sağlayacaktır.

Eğer evlilik gibi bir nedenden dolayı vatandaşlık başvurusunda bulunacaksanız evliliğinizi ispat edecek belgeleri yanınızda bulundurmanız sürecin sağlığı için son derece önemlidir.  

Gerekli belge ve şartları aşağıdaki gibi sıraladık:

  1. Pasaport
  2. En az 4 adet biyometrik fotoğraf (4+4 en sağlıklı olanı)
  3. Maaş bilgisi (banka hesap dökümleri, aylık maaş ve diğer gelir kaynakları, adınıza düzenlenmiş mal ve mülklerin liste ve belgeleri)
  4. 18 yaş üstü olmak
  5. Boşnakça bilmek
  6. Daha önce vatandaşı olduğunuz ülkedeki bilgileriniz (okul, diploma, meslek, gelir vs. durumu)
  7. Bir Bosna Hersek vatandaşı ile evli iseniz evlilik cüzdanı
  8. Bosna Hersek’te daha önce aldığınız oturum izni belgeleri
  9. Bosna Hersek’te yatırım yapmak, iş kurmak ve yıllardır bu işlerde çalışmış olmak

Not: Vatandaşlık başvuruları devletten devlete göre değişmekle beraber Bosna Hersek vatandaşlığı Avrupa devletlerine göre nispeten daha kolaydır. Size sponsor olacak bir bireye sahipseniz bu kişinin de yardımı dokunacaktır. Bu nedenle vatandaşlık için başvuru yapmadan önce yasal süreci ve Göçmenlik Dairesinden gerekli izinleri almanız son derece önemlidir.

Bosna Hersek vatandaşlığına dair bilmek istediğiniz başka bir durum olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyorsanız bizi ziyaret edebilirsiniz.

Bosna Hersek ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bosna Hersek için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp