Bosna Hersek Aile Birleşimi Vizesi

Bosna Hersek Aile Birleşimi Vizesi

Bosna Hersek’te ailesi olan veya diğer şartlar kabininde Bosna Hersek’te yaşamayı planlayan kişilerin başvurabileceği vize türüne, Bosna Hersek aile birleşimi vizesi denmektedir. Kişinin Bosna Hersek aile birleşimi vizesine başvurabilmesi için ise Bosna Hersek vatandaşı olan ya da burada oturum izni ile ikamet eden bir yakını olması gerekmektedir. Bu yakınların ise aile üyelerinin birinci dereceden akrabaları olmaları beklenmektedir. 

Bu yazı içerisinde; Bosna Hersek aile birleşimi vizesi nedir ve Bosna Hersek aile birleşimi vizesi nasıl alınır sorularını cevaplamış olacağız. Bunların akabinde ise Bosna Hersek aile birleşimi vizesi başvuru şartları nelerdir konusuna açıklık getireceğiz. Yanı sıra merak edebileceğiniz bir diğer konu, Bosna Hersek aile birleşimi vizesi için gereken evraklar olacaktır. Ki gerekli evraklar ve detayları hakkında da sizleri bilgilendirmiş olacağız. 

Tüm bunların yanında yazı içerisinde cevabını bulabileceğiniz diğer sorular ise şunlardır: Bosna Hersek aile birleşimi vize başvurusu nasıl yapılır? Bosna Hersek aile birleşim vize başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır? Bosna Hersek aile birleşim vizesi ile sahip olunabilecek haklar nelerdir? Hepsi ve daha fazlası için yazının devamını okuyabilirsiniz!

Son olarak; aile birleşimi vizesi dışında merak edebileceğiniz diğer vize türleri ve vize işlemleri için ise internet sitemizde yer alan, Bosna Hersek vize işlemleri sayfasını inceleyebilirsiniz!

Bosna Hersek Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

Aile birleşimi vizeleri genel yapıları itibariyle ülke vatandaşı ya da oturum izni bulunan kişiler ile diğer kimselerin; eş, yasal partner veya 18 yaşından küçük olan çocukları olmaları durumunda “aile birleşimi” kapsamında bir araya gelmelerine imkan tanıyan vizelerdir. Bosna Hersek aile birleşimi vizesi ise bunlardan biridir. Dolayısıyla bu vize tipine başvuru yapacak olan kimselerin belirli şartlar doğrultusunda uzun süreli vize alma hakkı bulunmaktadır.

Bosna Hersek Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

Öncelikle, Bosna Hersek aile birleşim vize başvurusu yapmak adına kişilerin istenilen evrakları tamamlamaları beklenmektedir. Bu aşamanın sonrasında ise Bosna Hersek Büyükelçiliği’ne veya Bosna Hersek Başkonsolosluğu’na başvurulması beklenmektedir. Hem direkt başvurunun yapılacağı hem de hazırlanan evrakların sunulacağı kurumlar, bunlardır. Elbette yalnızca evrak toplamak ve başvuru yapmak yeterli değildir. 

Aynı zamanda başvuru yapacak olan kişinin güncel bir pasaporta da sahip olması gerekir ki güncel pasaport, tüm vize ülkeleri ve vize tiplerinde geçerli bir ön koşuldur. Yanı sıra tüm bilgi ve belgelerin; eksiksiz, doğru, anlaşılır, onaylı ve hatta resmi olmaları gerekmektedir. Bu belgelerin aynı zamanda Bosna Hersek’te resmi geçerliliği olan dillerden birine, yeminli tercümanlarca tercüme edilmiş olmaları da zaruridir. 
Gerekli tüm evrakların toplanması ve ön işlemlerin halledilmesinin akabinde ise kişinin, şahsen Bosna Hersek Büyükelçiliği’ne ya da Bosna Hersek Başkonsolosluğu’na başvuru yapması yeterli olacaktır.

Bosna Hersek Aile Birleşimi Başvuru Şartları Nelerdir?

Aşağıdaki liste üzerinden Bosna Hersek aile birleşimi vizesi başvuru şartları dahilindeki tüm detayları öğrenebilirsiniz. 

 • Başvuru yapacak olan kişinin evlilik cüzdanını ibraz etmesi gerekmektedir. Eğer yanına gidilecek olan kişi eşi değil de yasal partneri ise bu durumun da kanıtlanması gerekmektedir.
 • Başvuru yapacak olan kişinin beraber yaşayacağı aile üyelerinin Bosna Hersek vatandaşı olmaları veya en az 18 aydır Bosna Hersek oturum iznine sahip olmaları gerekmektedir. Yine bu durumların da kanıtlanmaları önemlidir.
 • Yine başvuru hamilinin birlikte yaşamak istediği bu kişilerin, birinci dereceden aile üyesi olması ve bu durumun da resmi onayla kanıtlanmış olması gerekmektedir.

Bosna Hersek Aile Birleşimi Vizesi için Gereken Evraklar

Aile birleşimi vizesi için gereken tüm evraklar aşağıda listelenmiştir. Evrak detaylarına ilişkin tüm detaylara bu liste üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

 • Başvuru Formu
 • Kimlik Fotokopisi
 • Pasaport (Son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır ve içerisinde en az 2 sayfalık boş alan barındırmalıdır. Ayrıca seyahat bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerliliğinin olması beklenmektedir.)
 • Fotoğraf (35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde, biyometrik nitelikler ile çekilmelidir. 2 adet olarak sunulmalı ve mutlaka güncel olmalıdır.)
 • Evlilik Cüzdanı (Uluslararası geçerliliğe sahip veya yeminli tercüman tarafından çevrilmiş olmalıdır. Yeminli tercüman tarafından çevrilmiş ise son 6 ay içerisinde alınmış olması ise koşullar arasındadır.)
 • Yaşanacak Ortak Alanın Beyanı (Partner veya aile üyeleri ile yaşayacak olan başvuru sahibinin bu alanı ve bilgilerini de sunması beklenmektedir.)
 • Oturum İzinleri veya Vatandaşlık Bilgileri ( Yanına gidilecek olan kişi veya kişilerin oturma izinlerinin ya da vatandaşlık bilgilerinin resmi onaylı şekilde sunulması gerekmektedir.)

Bosna Hersek Aile Birleşimi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Merkezi aracılığıyla yapacağınız her türlü vize başvurusunda, süreci sizin yerinize en doğru şekilde yöneteceğimizi garanti ediyor ve olası olumsuzlukların önüne geçebilmek adına her adımda sizleri bilgilendiriyoruz. Eğer siz de güvenilir ve kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız; internet sayfamızda yer alan, iletişim sayfası üzerindeki formu doldurabilirsiniz. Teknik ekibimiz en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçecektir.

Bosna Hersek Aile Birleşimi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Aile birleşimi vizesinin başvuru sonucu, konsolosluklara veya büyükelçiliklere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Dolayısıyla bu kurumların yoğunlukları ve diğer ek talepler göz önünde bulundurulmalıdır. Kesin bir süre belirtmek mümkün olmamakla birlikte başvuru sonuçlarının genellikle 15 gün içerisinde sonuçlandığı da bilinmektedir. 15 iş günü içerisinde sonuçlanan başvurular ise başvurulacak aracı kurumun desteği ile tarafınıza bildirilecektir. 

Aile Birleşim Vizesi ile Sahip Olunabilecek Haklar Nelerdir?

Bosna Hersek aile birleşim vizesi ile kişinin birtakım haklara sahip olabileceği doğrudur. Bu şartları aşağıdaki liste üzerinden takip edebilirsiniz. Bosna Hersek aile birleşimi vizesine sahip olan kişilerin;

 • Bosna Hersek’te yasal olarak ikamet etmelerine izin verilmektedir.
 • Yasal sürenin tamamlanmasının ardından eğer belirlenen süre dolmuş ise oturum izni almak için başvuru yapılabilmektedir.
 • Oturum izni alanların ise belirli bir sürenin sonunda vatandaşlık için başvuru yapmaları mümkün olacaktır.
 • Bosna Hersek sınırları içerisinde sınırsız seyahat etme hakları bulunmaktadır.
 • Fakat Bosna Hersek aile birleşimi vizesi ile kişilerin; şirket kurma ya da yatırım yapma gibi hakları bulunmamaktadır. Ayrıca yine bu kişilerin yasal olmayan davranışlarda bulunmaları, yine yasal olmayan eylemlere katılmaları söz konusu değildir. Vatandaşlık almayan kişilerin hiçbiri ise oy verme ya da devlet imkanlarından faydalanma seçeneklerine sahip değildir.

Tüm bunlara ek olarak; diğer ülkeler veya diğer ülkelerin vize tipleri için, internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 0212 287 11 11 nolu hattımız üzerinden de direkt olarak bize ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi olarak; uzman kadromuz ile her daim size kaliteli bir hizmet sunabilmek adına burada olacağız.

Bosna Hersek ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bosna Hersek için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp