Bosna Hersek Vizesi

Vize Merkezi Bosna Hersek vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Bosna Hersek vize türlerinde yani Bosna Hersek vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Bosna Hersek Vizesi

Bosna Hersek Vizesi

Bosna Hersek Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Bosna Hersek vize hizmetlerini deneyimli kadrosuyla profesyonel bir Bosna Hersek danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir deneyime sahiptir. Bosna Hersek vizesi için Vize Merkezi Bosna Hersek vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Bosna Hersek vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Bosna Hersek vizesi için tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Bosna Hersek Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Bosna Hersek Vize Şartları

Bosna Hersek’e yolculuk edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içinde 90 güne kadar vizeden muaftır. Ancak insan kaçakçılığını önlemek amacıyla Bosna Hersek tarafından uygulamaya alınan bazı şartlar konulmuştur. Bosna-Hersek yetkilileri uçak ve otel rezervasyon biletlerinizi görmek istemektedir. Bunun yanı sıra karayolu ile seyahatlerde Bulgaristan Transit vize alınması gerekmektedir.

Bosna Hersek ticari vize için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Bosna Hersek ticari vize başvuru formu
 4. Bosna Hersek ticari vizesi için dilekçe
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 6. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri
 7. Bankada yeterli miktarda para
 8. Davetiye mektubu
 9. Bosna Hersek ticari vizesi ücreti ödenti dekontu
 10. Banka bilgileri (hesap dökümü)
 11. Şirket bilgileri (ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 12. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Daha önce Schengen vizesi olmayanları Bosna Hersek Konsolosluğu ek görüşme için görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır.

Bosna Hersek ticari vizesi için aklınıza takılan başka bir soru olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Yine de Bosna Hersek vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Bosna Hersek vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Bosna Hersek vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Bosna Hersek vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Bosna Hersek yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Bosna Hersek Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Ayrıca Bosna Hersek’te, sıtma başta olmak üzere sivrisinek yoluyla bulaşan ve aşısı olmayan hastalıklara karşı korunmak için sinek kovucu ürünler sürmek ve klimalı odada ve/veya cibinlik altında uyumanız tavsiye edilmektedir. Kredi kartı uygulaması bulunmaktadır ancak kullanımı yaygın değildir. Bu yüzden bankalarda işlem yaptırmak için müşteri olmak gerektiğinden kısa süreli seyahat edecek vatandaşların, büyük otellerde şubeleri de olan döviz ofislerinde para bozdurmaları gerekebilir. Yerel para, Euro üzerinden değerlendirilir.

Bosna Hersek Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bosna Hersek Konsolosluğuna yaptığınız Bosna Hersek vizesi başvurusu sonucu Bosna Hersek seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 6 iş günü içerisinde Bosna Hersek vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Express Bosna Hersek vizesi normal ücretlerin üzerinde bir fiyatla verilebilir. Bu durumda vize süresi 1 iş günüdür. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Bosna Hersek vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır.

Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Bosna Hersek vizesine başvuru yapmışsanız Bosna Hersek vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Bosna Hersek Vize Ücretleri

Bosna Hersek vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bosna Hersek devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Bosna Hersek vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Bosna Hersek vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Bosna Hersek vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Bosna Hersek vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Bosna Hersek vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Bosna Hersek vize ücretleri Bosna Hersek turistik vize, Bosna Hersek öğrenci vizesi, Bosna Hersek aile vizesi, Bosna Hersek ticari vize, Bosna Hersek yatırımcı vizesi, Bosna Hersek konsolosluk çalışanları vizesi, Bosna Hersek basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Bosna Hersek göçmenlik, Bosna Hersek aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Bosna Hersek vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Bosna Hersek vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Bosna Hersek vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Bosna Hersek vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Bosna Hersek vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Bosna Hersek Vizesi Başvuru Formu

Bosna Hersek vizesi başvuru formu Boşnakça – İngilizce seçenekleriyle mevcuttur.

Bosna Hersek vize başvuru formu Bosna Hersek Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Bosna Hersek vizesi alınmasında gereklidir. Bosna Hersek vizesi başvuru formu Bosna Hersek Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Bosna Hersek Konsolosluğunda Bosna Hersek vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Bosna Hersek vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Bosna Hersek vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Bosna Hersek vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Bosna Hersek seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Bosna Hersek vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz.

Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Bosna Hersek vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Bosna Hersek vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Bosna Hersek vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Bosna Hersek ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Bosna Hersek Çifte Vatandaşlık İşlemleri
  C. ATIGAN, 22 Haz 2018, 15:10

  Merhaba, Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce devlet soy ağacı bilgilerini halkla paylaştı. Benim dedem ve babaannem Bosna'dan geldikleri halde soy kütüğümde bu bilgilere ulaşamadım. Kızlık soy adım bile BOSNA. Soy ağacımın Bosna Hersek kısmını öğrenebilmek için ve vatandaşlık için ne yapabilirim? Elimde dedemin anlattıklarından başka herhangi bir belgem yok.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Bosna Hersek için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp