Oturum

Oturum

Guyana Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Guyana vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Guyana vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Guyana vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Guyana vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Guyana’da Oturum

Guyana’da 90 günden uzun sürecek kalım durumlarında oturum izni alınması gerekmektedir. Guyana oturum vizesi almadan ülkede 90 günden uzun bir süre kalmanız halinde yasadışı göçmen sayılırsınız ve hakkınızda işlem başlatılır. Bu nedenle eğer 90 günden uzun bir süre kalma durumunuz olursa oturum izni almalısınız. Oturum izinleri genellikle 1 yıllık verilir. Gerekli durumlarda Guyana oturum izninizi 3 yıla kadar uzatabilme hakkına sahipsiniz. Bu izin türüne başvuru yapmak için öncelikle ülkeye turistik ya da ticari vize alarak girmelisiniz. İçişleri Bakanlığından alacağınız yeni vize türü ile kalma şeklinizi turistik ya da ticari vizeden oturum vizesine çevirebilirsiniz.

Guyana oturum izni için gerekli belgeler ve şartlar şu şekildedir:

----

 1. Vize başvuru formu (bilgiler eksiksiz doldurulacak)
 2. Pasaport (1 yıldan uzun bir süre geçerliliği olmalı)
 3. 4 adet biyometrik fotoğraf
 4. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim, şirket bilgileri, ticari kayıt numarası, işçi kapasitesi, maaşı, sözleşme süresi, doğum günü, uyruğu vs.)
 5. Orada iş bulunması halinde işveren sertifikası
 6. Sözleşme belgeleri
 7. Sağlık raporu (aşı bilgiler vs.)
 8. Polis raporu
 9. Başvuru ücreti ve dekont ispatı
 10. İletişim bilgileri
 11. Bankada yeterli miktarda paranın bulunduğuna dair ispat

Not: Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur. Aileye bağlı gitmiyorsanız bu vize türünde 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Öğrenci durumları için okuldan verilmesi gereken izin ve öğrenci belgelerini de eklemelisiniz. Bu izin türü için size onay çıkmadıkça çalışmaya başlamanız yasadışı göçmenlik ve çalışma sayıldığı için işlemleriniz tümden iptal olabilir. Bu konuda dikkatli olmaya çalışın.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir. Eğer oturum izni için orada iseniz İçişleri bakanlığının onaylı belgelerini sunmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır.

Eğer süresiz bir oturum izni almak istiyorsanız daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

Guyana ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Guyana için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp